Chrobry – Chojniczanka: Pewna wygrana głogowian i awans do TOP3 tabeli

Dawid Foltyniewicz
Chrobry Głogów
PIŁKA NOŻNA. Wygrana Chrobrego z Chojniczanką (3:1) miała wyjątkową wartość - głogowianie awansowali o trzy pozycje w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Trener Chrobrego Marek Gołębiowski ze względu na nałożoną na niego karę nie mógł kierować zespołem z ławki. Brak szkoleniowca przy boisku nie przeszkodził jednak głogowianom w odniesieniu zwycięstwa nad Chojniczanką. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 30. minucie Mateusz Machaj, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego. 33-letni pomocnik piąty raz w tym sezonie trafił z 11. metra.

Po zmianie stron Chrobry podwyższył prowadzenie. W 53. minucie Kamil Wojtyra wykończył szybką, zespołową akcję. Machaj ponownie zamienił karnego na gola. W doliczonym czasie gry goście zdobyli honorową bramkę z karnego. Wygrana dała Chrobremu awans z szóstej na trzecią pozycję w tabeli. Ekipa z Głogowa do drugiego Ruchu traci cztery punkty.