Chrobry Głogów

0

Arka Gdynia

1

• Arka była dziś zespołem lepszy, co udowodniła w drugiej połowie. Chrobry zupełnie nie miał pomysłu jak pokonać obronę gości. Arka świetnie blokowała dostęp do bramki Jałochy, do tego nie przestawała kontratakować i mogła wygrać dwubramkową różnicą. W ten oto sposób zespół z Gdyni ma na koncie 32 punkty i zostaje wiceliderem 1. ligi. Chrobry pozostaje na szóstym miejscu. Dziękujemy za uwage i zapraszamy do śledzenia relacji z kolejnych spotkań obu drużyn - Chrobry zagra w nastepnej kolejce z MKSem Kluczbork, z kolei Arka jedzie na bardzo trudny mecz z Zawiszą w Bydgoszczy.

• Koniec spotkania. Arka wygrywa w Głogowie po raz pierwszy w historii. Goście pokonują Chrobrego po bramce Abbota, który został obsłuzony przepięknym dośrodkowaniem Stolca.

• Siemaszko ma dość gry w deszczowych warunkach. Wybiera ciepły prysznic w klubowej szatni faulując Byrtka i dostając drugą żółtą kartkę.

• Zmiana w Arce. Bozoka zastąpi Wojowski.

• Sędzia Radkiewicz dolicza 3 minuty.

• Siemaszko ukarany za faul w środku pola.

• Rzut rożny dla Chrobrego, piłka wybita jednak i Arka sunie z kontrą, długa piłka do Siemaszki, ale...Janicki w środku pola powstrzymuje kontrę w stylu Neuera. Akcja Chrobrego, wrzutka w pole karne i Fialho o mały włos nie strzela swojaka podając głowa do Jałochy. Ten z najwyższym trudem broni strzał swojego kolegi.

• Niezła klepka Stolca z Marcusem, zawodnik Arki urywa się lewym skrzydłem i wchodzi w pole karne, strzela w krótki słupek, ale Janicki znów górą.

• Siemaszko fantastycznie przeprowadził indywidualną akcję. Dostał piłke po rzucie z autu, przepuścił piłke między nogami Drewniaka i oddał silny strzał lewą nogą w okno bramki Janickiego. Ten jednak skutecznie odbija piłkę.

• Niezła okazja dla Chrobrego. Rzu wolny z lewej strony boiska po faulu Siemaszki na Ilków-Gołąbie. Wrzutka Drewniaka za wysoka. W polu karnym pada Byrtek, ale sędzie pozostaje nieugięty na próby wymuszenia rzutu karnego.

• Niezła akcja Arki. Bozok rozegrał klepkę z Marcusem, ale zostali powstrzymani przez gospodarzy. Chrobry próbuje kontrować, ale Arka ratuje się skuteczną obroną, nawet poprzez faul.

• ... a za Tomasiewicza pojawia się na boisku Mosiejko.

• W Arce także zmiany - strzelca bramki Abbota zmienia Siemaszko.

• Druga zmiana. Za Kościelniaka wchodzi Hodowany.

• Zmiana w Chrobrym. Michalec za Malinowskiego.

• Kontra gospodarzy. Drewniak otrzymał piłkę w środku boiska i pognał do przodu. Podaje prostopadle do Górskiego, a ten strzela lekko i wprost w Jałochę.

• Drewniak ukarany za faul w środkowej strefie boiska.

• Chrobry próbuje nawiązać walkę atakując prawą stroną boiska. W boczne sektory schodzą i Górski, i Wojciechowski, a także Ilków - Gołąb. Arka jednak świetnie podwaja krycie i próbuje kontr.

• Arka wyraźnie widzi, iż Chrobry ma problem z rozegraniem piłki przy wysokim pressingu i blisko ustawionej linii pomocy i obrony. Chrobry wciąż nie umie znaleźć patentu na obronę gości.

• Fenomenalna szansa dla Arki. Drewniak stracił piłkę w środku pola, zagranie Tomasiewicza do Abbota, ten mija Janickiego i ma przed sobą pustą bramkę. W ostatniej chwili strzał Abbota blokuje jeden z obrońców Chrobrego.

• Arka na razie przejmuje inicjatywę w spotkaniu. Brak Szczepaniaka na boisku jest poważnym osłabieniem dla ofensywy zespołu z Głogowa.

• Bozok z dystansu. Najpierw Abbot wdał się w drybling z obroncami gospodarzy, piłka odbiła się od jednego z nich i trafiła pod nogi Bozoka. Strzał jednak daleki od ideału.

• Szczepaniak nie da rady dłużej przebywać na boisku. Zastępuje go Sędziak.

• Chrobry przed niezłą szansą. Rzut wolny około 25 metrów od bramki. Wrzucał Drewniak, wprost na głowę Byrtka, ale strzał za lekki, by zaskoczyć Jałochę.

• Chrobry rozgrywa piłke przed polem karnym gości. Zawodnicy Mamrota nie potrafią się jednak przedostać w pole karne Arki. Gospodarze próbują szukac stałych fragmentów. Póki co wrzutki Drewniaka nie przynosza rezultatów.

• Szczepaniak chwilowo poza boiskiem po wejściu Łukasiewicza.

• Arka wydaje się uskrzydlona wynikiem. Grają twardo w obronie, szukają swoich sytuacji, a kolejną okazję miał Yussuf, który próbował płaskim strzałem pokonac Janickiego. Bramkarz Chrobrego pewnie jednak broni.

• Piłkarze już na boisku. Prowadzący po pierwszej połowie goście rozpoczynają ze środka boiska.

• Gospodarze, choć początkowo mieli przewagę, stracili gola w samej końcówce spotkania. Mecz na razie nie zachwyca, jest sporo fauli, wiele niedokładności i przypadkowych zagrań, a prowadzenie Arki również nie wynika z dobrej gry zespołu Gregorza Nicińskiego. Ireneusz Mamrot z kolei musi zmobilizować teraz swoich zawodników do dalszej walki po bolesnym gongu w samej końcówce. Liczymy na lepsze widowisko w drugiej połowie spotkania.

• Koniec pierwszej połowy spotkania.

• Goooooolllll. Paweł Abbot wykorzystuje świetną centrę Marcosa da Silvy. Byrtek zgubił krycie, a Abbot strzelił na bliższy słupek i dał prowadzenie Arce.

• Wojciechowski po zderzeniu z obrońcą łapie się za głowę i lezy na murawie. Daje jednak radę wstać i grać.

• Szczepaniak bardzo groźnie wrzuca piłke, który tuż przed Jałochą skozłowała. Bramkarz Arki dał radę ją wybić przed pole karne, gdzie nie było żadnego gracza Chrobrego, który mógł dokończyc dzieła.

• Błąd Samca, który stracił piłke na rzecz Abbota. Ten zagrał w pole karne do Tomasiewicza, ale Byrtek skutecznie zabrał mu piłkę.

• Niezła akcja indywidualna Abbota - przebiegł kilka metrów i zagrał do Da Silvy. Ten został zablokowany. Arka kontynuowała atak i wymusiła bląd Samca, który dał im rzut rożny, Po wrzutce Bożoka piłka trafiła do Stolca. Ten ją stracił, ale Arka odzyskała piłkę i ruszyła z kontrą. Długa piłka do Abbota, który zgrywa ją do Yussufa. Ten oddaje celny strzał, ale prosto w Janickiego.

• Tomasiewicz atakuje wślizgiem Drewniaka. Ten upada. A Tomasiewicz zarabia żółty kartonik.

• Chrobry w odpowiedzi - znów aktywny na skrzydle Szczepaniak urwał się lewą stroną. Jego wrzutka po ziemi w pole karne wybite przez obrońcę Arki.

• Bozok z rzutu rożnego, piłka dostała kozła i trafiła do Tomasiewicza. Ten strzela w słupek. Pierwsza tak dobra szansa Arki.

• Pół godziny za nami i wciąż ani jeden, ani drugi zespół nie chce przejąć inicjatywy. Wydawało się, że gospodarze na początku ruszą na Arkę z impetem, ale teraz gra znacznie się wyrównała.

• Teraz to Fialho stał się ofiarą - katem Patryk Malinowski.

• Brutalny wślizg obrońcy Arki na Górskim - kartka dla Fialho jak najbardziej zasłuzona.

• Wojciechowski dostał piłkę przed pole karne od Szczepaniaka. Piłkarz gospodarzy minął dwóch rywali w polu karnym, ale został zatrzymany przez obrońców gości.

• Grzegorz Niciński pokrzykuje na zawodników, aby wyszli nieco wyżej. Arka próbuje pressingu, ale robi to póki co nieudolnie.

• Chrobry kombinuje, aby przedrzeć się prawą stroną boiska. Wojciechowski próbował wrzucić w pole karne, ale został zablokowany. Po rzucie rożnym w dogodnej sytuacji urwał się Bogusławski, uderzając wolejem... w środek bramki. Tam złapał ją spokojnie Jałocha.

• Drewniak wrzucał piłkę z rzutu rożnego, Jałocha pewnie wybił piłkę. Arka, pod postacią Yussufa ruszyła z kontrą. Wywalczyła rzut rożny, po którym strzał głową Fialho minął prwy słupek bramki gospodarzy.

• Na razie widowisko na stadionie w Głogowie dość przeciętne - obie drużyny dostosowały się do przeciętnych warunków pogodowych.

• Chrobry szuka dziś przede wszystkim Macieja Górskiego, do którego posyła penetrujące, prostopadłe piłki ze środka pola lub obrony. Gospodarze wykonali już 3 takie podania po ziemi, z czego dwa mogły przynieść potencjalną szansę na bramkę.

• Chrobry dalej w ataku - Drewniak podaje prostopadle do Górskiego, a ten w sytuacji sam na sam strzela prosto w Jałochę. Golkiper gości broni bez problemu.

• Niezła akcja Miedzi - piłka ze środka pola trafiła do Górskiego, ten obrócił się i podał na skraj pola karnego do Szczepaniaka. Strzał pomocnika gospodarzy został zablokowany.

• Arka w pierwszym ataku - najpierw Yussuf biegł środkiem pola gdzie został zablokowany. Piłka trafiła do Da Silvy, który wrzucił w pole karne, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę.

• Chrobry póki co próbuje ułożyć sobie grę w ataku pozycyjnym. Arka skutecznie broni się i cierpliwie czeka na kontry.

• Zawodnicy gospodarzy zaczynają od środka boiska!

• Piłkarze uczczą minutą ciszy pamięc ofiar zamachu w Paryżu, w wyniku którego zginęło 129 osób.

• Zawodnicy juz na boisku. Chrobry tradycyjnie w miedziowych koszulkach i czarnych spodenkach. Arka w żółtych koszulkach w niebieskie paski i niebieskich spodenkach.

• Gospodarze zagrają dziś ofensywnie - na dwóch napastników. Arka zagra klasycznie z wysuniętym w ataku Abbotem, dwójką defensywnych pomocników i trójką zawodników z ofensywną inklinkacją.

• Decyzją wojewody stadion został dziś niestety zamkniety dla kibiców. Sama pogoda zresztą nie jest zachęcająca do pozadomowej aktywności.

• Jeśli Arka wygra dziś w Głogowie zostanie wiceliderem - obecnie ma 29 punktów, zajmuje 3 miejsce, a do drugiego Zagłębia traci jedynie punkt. Chrobry jest szósty z dorobkiem 25 oczek.

• Witamy serdecznie w niedzielne przedpołudnie! Już za 20 minut rozpocznie się niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli - Chrobry Głogów podejmie u siebie Arke Gdynia. W ostatnim spotkaniu gospodarze ulegli 2:0 Zagłębiu Sosnowiec, natomiast goście z Pomorza pokonali po bardzo trudnym spotkaniu Dolcan 3:2. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego bardzo ciekawego spotkania.

• Chrobry Głogów - Arka Gdynia LIVE!

Zapowiedź: Chrobry Głogów - Arka Gdynia LIVE! Mecz przy pustych trybunach

Bilans dotychczasowych konfrontacji Chrobrego Głogów z Arką Gdynia, które zapoczątkowano w sezonie 1985/1986, jest remisowy. Obie drużyny zwyciężały czterokrotnie, a ponadto padły dwa bezbramkowe remisy. Oba miały miejsce w Głogowie, a drugi z nich zanotowano 23 maja tego roku, w ostatniej potyczce obu drużyn. O jednego gola więcej zdobyli pomarańczowo – czarni, którzy na przestrzeni trzydziestu lat do gdyńskiej siatki trafiali dziewięć razy.

Obie drużyny we wzajemnych konfrontacjach zdecydowanie dominują na swoich stadionach, dużo gorzej radząc sobie na wyjazdach. Piłkarze Chrobrego jeszcze nie przegrali przy Wita Stwosza z Arką. Grając u siebie trzy razy wygrywali o raz dwukrotnie remisowali. Głogowianie mają także korzystniejszy bilans bramkowy domowych konfrontacji – siedem goli strzelonych i trzy stracone.