Piotr Janas
Piotr Janas
Górnik Polkowice - Chrobry Głogów 1:2
Górnik Polkowice - Chrobry Głogów 1:2 Fot. Chrobry Głogów
Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek Fortuna 1 ligi Chrobry Głogów pokonał w Polkowicach drugoligowego Górnika 2:1.

Runda wiosenna Fortuna 1 ligi rozpocznie się za niespełna dwa tygodnie. Piłkarze eWinner 2 ligi na boiska wrócą dopiero w ostatni weekend lutego, ale jedni i drudzy są już w trakcie przygotowań.

W ich ramach dwa dolnośląskie zespoły rozegrały w sobotę mecz kontrolny w Polkowicach. Miejscowy Górnik podejmował pierwszoligowego Chrobrego Głogów i zgodnie z przewidywaniami górą był pierwszoligowiec z Głogowa.

Na gole przyszło nam poczekać do przerwy. Strzelanie w 52 minucie rozpoczął testowany w ekipie Pomarańczowo-Czarnych Mateusz Ozimek. 22-letni pomocnik Orląt Radzyń Podlaski (trzecia liga) popisał się celnym strzałem zza pola karnego. Polkowiczanie wyrównali w 69 min, kiedy to wprowadzony kilka minut wcześniej Mariusz Idzik najlepiej odnalazł się w polu karnym gości po rzucie rożnym. Ten rodzaj stałego fragmentu gry przesądził o losach sparingu, ponieważ w 89 min po centrze Mateusza Machaja z narożnika boiska gola zdobył Mavroudis Bougaidis.

Dla Chrobrego to druga wygrana w trzecim zimowym meczu kontrolnym. Wcześniej zespół trenera Marka Gołębiewskiego wysoko pokonał Błękitnych Stargard (7:1) oraz zremisował z trzecioligową Lechią Zielona Góra (1:1), która niebawem zagra z Legią Warszawa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski.

W składzie Chrobrego zobaczyliśmy m.in. sprowadzonego właśnie z Lechii Sebastiana Górskiego. W sobotę głogowianie zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań. Klub nie ma w planach obozu ani za granicą, ani w kraju.

Górnik Polkowice z kolei- zawita w sobotę we Wrocławiu, gdzie zmierzy się z trzecioligową Ślęzą Wrocław. Wcześniej Zielono-Czarni wygrali z Cariną Gubin (2:1), przegrali z Odrą Opole (0:2) i zremisowali z rezerwami Pogoni Szczecin (1:1).

Górnik Polkowice - Chrobry Głogów 1:2 (1:1)
Bramki: Idzik 69 - Ozimek 52, Bougaidis 89
Górnik: Furtak (46. Niezgoda) - Makuch, Czarny (73. Burka), Ratajczak (46. Magdziak), Karmelita (60. Fryzowicz), Baranowski, Krasa (46. Poczwardowski), Biłokiń, Wacławczyk (46. Kiebzak; 85. Leopold), Gościniarek (46. Pisarek), Piech (60. Idzik).
Chrobry: Dybowski (65. Korolewicz) - Bogusz (65. Górski), Michalec (65. Bougaidis), Bougaidis (46. Zarówny), Górski (65. Machaj), Mucha (65. Kolenc), Kolenc (46. Hanc), Górski (46. Ozimek), Steblecki (65. Wolsztyński), Machaj (46. Jóźwiak), Wolsztyński (46. Wojtyra).