Chrobry Głogów - Ruch Chorzów WYNIK Niebiescy z premierową wygraną w Fortuna 1. Lidze!

Tomasz Kuczyński
23.07.2022 r. Chrobry Głogów - Ruch Chorzów
23.07.2022 r. Chrobry Głogów - Ruch Chorzów Facebook/Ruch Chorzów
W sobotę 23.07.2022 r. w meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi Ruch Chorzów wygrał na wyjeździe z Chrobrym Głogów 2:0 (0:0). Niebiescy zaliczyli pierwsze zwycięstwo w roli beniaminka.

OPINIE TRENERÓW

Jarosław Skrobacz (Ruch)

Przyjechaliśmy z zamiarem odegrania się za mecz w poprzednim tygodniu, który momentami wyglądał o wiele lepiej, niż ten dzisiejszy, a pomimo tego skończył się bezbramkowo. Ten nasz głód punktów można było zauważyć. Chcieliśmy grać o to zwycięstwo. W pierwszej połowie byliśmy zespołem, który stworzył sobie kilka fajnych sytuacji. Brakowało wykończenia i przypominały się gdzieś demony z zeszłego tygodnia. Cieszę się, że w drugiej połowie ta skuteczność już była. Strzeliliśmy dwie bramki, wygraliśmy - na pewno na początek sezonu takie otwarcie przyjmujemy z zadowoleniem.

Dążymy do tego, żeby było dużo wymienności, dużo funkcji, dużo zmian pozycji, żeby grać do przodu po przejęciu piłki. Nie zawsze nam to wychodzi, w pierwszej połowie mieliśmy dwie, czy trzy straty, z chęci grania, złej oceny sytuacji. Napędzało to gospodarzy i grając na wyjeździe nadziewaliśmy się na kontrataki, ale my tak gramy, taki mamy styl. Chcemy tak grać, chcemy stwarzać sytuacje, utrzymywać się przy piłce. Zawiedziony byłbym gdyby wyglądało to inaczej.

Marek Gołębiewski (Chrobry)

Nie tak wyobrażałem sobie debiut przed własną publicznością. 0:2 to nie jest wynik, jakiego się spodziewaliśmy, troszkę za wysoki jak dla nas. Do momentu mieliśmy swoje sytuacje, mogliśmy strzelić i ten mecz mógłby się potoczyć na naszą korzyść. Bramkę tracimy w kuriozalnych okolicznościach, gdzie nasz zawodnik leży i gramy w dziesiątkę. Myślę, że to też miało delikatny wpływ, była dezorganizacja naszej gry obronnej. Musieliśmy przestawić „szóstkę” na stopera. Bardzo szkoda, myślę że dużo pracy przed nami.

Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Tomasz Wójtowicz (75), 0:2 Artur Pląskowski (78)

Chrobry: Damian Węglarz - Jakub Kuzdra, Oliver Praznovsky, Mavroudis Bougaidis, Dawid Hanc - Mateusz Bochnak, Robert Mandrysz, Jaka Kolenc (81. Eryk Pieczarka), Mateusz Machaj, Patryk Kusztal (70. Miłosz Jóźwiak) - Sebastian Steblecki (69. Rafał Wolsztyński).

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Przemysław Szur, Remigiusz Szywacz (46. Filip Nawrocki) - Kacper Michalski (61. Łukasz Moneta), Jakub Piątek (61. Tomasz Foszmańczyk), Patryk Sikora, Łukasz Janoszka (82. Mikołaj Kwietniewski), Tomasz Swędrowski, Tomasz Wójtowicz - Daniel Szczepan (77. Artur Pląskowski).

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

Zapis relacji LIVE

Koniec meczu! Ruch wygrał 2:0 w 300. spotkaniu Łukasza Janoszki w barwach klubu z Cichej.

90. minuta - sędzia doliczył 4 minuty.

88. minuta - dalej 2:0 dla gości, bo Pląskowski główkował z pięciu metrów obok słupka!

82. minuta - Kwietniewski za Janoszkę.

78. minuta - 2:0 dla Ruchu! "Fosa" wyłożył piłkę w pole bramkowe, gdzie Artur Pląskowski dopełnił formalności.

77. minuta - zmiana u gości. Pląskowski za Szczepana.

75. minuta - 1:0 dla Ruchu! Tomasz Wójtowicz dostał piłkę od Szczepana i gdy wszyscy spodziewali się podania, młody zawodnik Niebieskich uderzył w "krótki" róg zaskakując bramkarza Chrobrego!

72. minuta - zablokowane strzały z pola karnego Foszmańczyka i Szczepana.

69. minuta - zmiany w Chrobrym: weszli Rafał Wolsztyński i Miłosz Jóźwiak. Zeszli Steblecki i Kusztal.

68. minuta - kontra Chrobrego, zakończona strzałem Bochnaka. Bielecki świetnie obronił.

65. minuta - wynik 0:0.

61. minuta - zamiany w Ruchu: zeszli Michalski i Piątek, weszli Foszmańczyk i Moneta.

59. minuta - nadal 0:0.

53. minuta - Bochnak dostał świetne podanie od Stebleckiego, ale jakimiś cudem nie skierował piłki z bliska do siatki!

Zaczęła się druga połowa.

Zmiana w Ruchu. Wchodzi Filip Nawrocki za Remigiusza Szywacza.

Koniec I połowy. Do przerwy 0:0.

41. minuta - Michalski trafia w boczną siatkę.

40. minuta - płaski strzał Sebastiana Stebleckiego - Bielecki łapie.

35. minuta - wynik bez zmian 0:0, choć Szczepan był blisko sięgnięcia piłki i skierowania jej do siatki.

29. minuta - Chrobry miał pierwszą okazję. Mateusz Bochnak wpadł w pole karne, strzelił z ostrego kąta, ale Jakub Bielecki wykazał się refleksem.

25. minuta - Kacper Michalski przed szansą, znów rzut rożny.

23. minuta - Ruch miał szansę na gola. Po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze Łukasza Janoszki, Konrad Kasolik główkował blisko słupka!

17. minuta - wynik 0:0.

12. minuta - trzeci róg Niebieskich. Zza pola karnego strzelał Tomasz Wójtowicz - bardzo niecelnie.

6. minuta - drugi rzut rożny dla Ruchu, znów bez efektu. Niecelnie strzelał Daniel Szczepan.

3. minuta - Ruch miał rzut rożny, ale bez zagrożenia dla bramki gospodarzy.

Zaczął się mecz w Głogowie.

O godz. 20 zaczyna się mecz Chrobry - Ruch!

Skład Chrobrego.

Znamy skład Niebieskich. Bez Tomasza Foszmańczyka i Łukasza Monety.

Dziś Łukasz Janoszka ma jubileusz 300. meczu w barwach Ruchu Chorzów.

Wcześniej pisaliśmy:

Ruch i Chrobry zaczęły sezon od remisów. Niebiescy zremisowali przy Cichej 0:0 ze Skrą Częstochową, choć mieli wiele okazji na bramkę. Głogowianie pojechali do Rzeszowa i przywieźli stamtąd punkt po remisie 3:3 z beniaminkiem Stalą. Pierwszego gola dla gości strzelił Sebastian Steblecki, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy GKS-u Tychy.

CHROBRY - RUCH CHORZÓW LIVE

W Ruchu byli rozczarowani remisem ze Skrą, ale myślami są już w Głogowie.

- Przetrawiliśmy, bo nie mamy innego wyjścia. Ja to mówiłem od razu po meczu, że trzeba już koncentrować się na kolejnych wyzwaniach. To już jest przeszłość, już tego nie zmienimy - nikt nam nie odda dwóch punktów - podkreśla trener Niebieskich Jarosław Skrobacz, cytowany przez klubową stronę.

- Zagraliśmy dobry mecz, ale nie wpadło nic do siatki i musieliśmy się zadowolić jednym punktem, ale nic już z tym nie zrobimy. Najważniejsze, żeby dobrze przygotować się do kolejnego spotkania i tam zgarnąć trzy punkty - dodaje pomocnik  Tomasz Wójtowicz.

CHROBRY - RUCH CHORZÓW NA ŻYWO

Chrobry Głogów w poprzednim sezonie zajął 6. miejsce, dające prawo gry w barażach o awans do Ekstraklasy. W półfinale wygrał w Gdyni z Arką, a w finale przegrał po dogrywce w Kielcach z Koroną 2:3. Zespół opuścił trener Ivan Djurdjević, który przeniósł się do Śląska Wrocław. Jego miejsce zajął Marek Gołębiewski. W kadrze nastąpiło sporo zmian. Fachowcy podkreślają, że w tym sezonie Chrobry może nie być już tak mocny, ale u siebie jest zawsze groźny.

CHROBRY - RUCH CHORZÓW TRANSMISJA

W Ruchu zabraknie tylko Macieja Sadloka, który po kontuzji trenuje indywidualnie.

Sędzią sobotniego spotkania będzie Łukasz Karski ze Słupska. Transmisja tylko online - w Polsat Box Go.

-  Jeśli utrzymamy tę dobrą grę i dyscyplinę w defensywie, to dołożenie skuteczności powinno wystarczyć, by w Głogowie wygrać - ocenia Tomasz Wójtowicz.