Chrobry - Zagłębie 3:0 Szkolne błędy zadecydowały o porażce [RELACJA, WYNIK]

Leszek Jaźwiecki
Marzena Bugala- Azarko
Sosnowiczanie jechali do Głogowa po dwóch ligowych zwycięstwach z nadzieją na przedłużenie serii. Nic takiego jednak się nie stało i zamiast kompletu punktów Zagłębie musiało pogodzić się z porażką z Chrobrym 0:3.

Początkowo mecz miał się odbyć 12 października, ale Chrobry przełożył go ze wzglę-du na powołanie do kadry U-20 Adriana Benedyczaka. I właśnie ten piłkarz otworzył wynik już w 14 minucie. Młodzieżowy reprezentant kraju uderzył precyzyjne przy słupku i piłka ocierając go wpadła do siatki. Matko Perdijić, który nie raz ratował Zagłębie przed utratą gola był bezradny.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik, a bramkarza gości z rzutu karnego pokonał Oliver Praznovsky. Jedenastkę sędzia Wojciech Mys podyktował za faul Kacpra Radkowskiego na Benedyczaku.

Sosnowiczanie w pierwszej połowie zaprezentowali się bardzo słabo i praktycznie nie stworzyli sobie dobrej sytuacji do zdobycia bramki. Na ich tle zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Chrobry wypadł o wiele lepiej i zasłużenie prowadził do przerwy.

W przerwie trener Dariusz Dudek dokonał dwóch zmian, licząc, że to odmieni grę jego zespołu. Tymczasem znowu groźniejsi i bardziej aktywni byli gospodarze. Na bramkę jednak kibice Chrobrego musieli jednak poczekać do doliczonego czasu. Po podaniu Damiana Piotrowskiego w sytuacji sam na sam z Perdijiciem znalazł się Damian Kowalczyk i jej nie zmarnował.

Nie przegapcie

Wcześniej goście stracili Jakuba Siniora. Pomocnik gości mając już na koncie żółta sfaulował Benedyczaka i został przez arbitra odesłany do szatni jeszcze przed ostatnim gwizdkiem.

- Popełniliśmy szkolne błędy, biorę tę porażkę na siebie - podsumował mecz trener Dudek. - Musimy szybko wyciągnąć wnioski, ponieważ już w sobotę czeka nas ważny mecz z Chojniczanką

Potwierdziło się, że Chrobry jest niewygodnym rywalem dla Zagłębia. Porażka z tym zespołem wiosną 2017 roku w przedostatniej kolejce zamknęła drogę sosnowiczanom do Ekstraklasy.

Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)

1:0 Adrian Benedyczak (14), 2:0 Oliver Praznovsky (40-karny), 3:0 Damian Kowalczyk (90+1)

Chrobry Szromnik - Ratajczak, Praznovsky, Michalec, Stolc - Kozak (74. Piotrowski), Drewniak, Mandrysz, Ziemann - Lebedyński (80. Kowalczyk), Benedyczak (84. Kubica). Trener Ivan Djurdjević

Zagłębie Perdijić – Nawotka, Radkowski (46. Kraczunow), Polczak, Grzelak - Małecki, Siniorlll(68), Hołota, Pawłowski, Biłeńkyj (46. Mularczyk) – Piasecki. Trener Dariusz Dudek