CLJ. Jagiellonia Białystok. Nie było tak miło, jak wskazuje rezultat

Wojciech Konończuk
Żółto-czerwoni do upadłego walczyli o zwyciestwo z rywalami z Białej Podlaskiej
Żółto-czerwoni do upadłego walczyli o zwyciestwo z rywalami z Białej Podlaskiej Anatol Chomicz
Młodzieżowy futbol. Wspaniała passa Jagiellonii została podtrzymana

W 11. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok pokonała u siebie 3:0 TOP 54 Biała Podlaska. Żółto-czerwoni w tym sezonie wygrali u siebie wszystkie spotkania i nie stracili w nich gola.

- Z Białą Podlaską zwycięstwo było naszym obowiązkiem, a w takich meczach nie gra się łatwo. Gratuluję zespołowi determinacji i wiary w zwycięstwo, za co spotkała nas nagroda - komentuje trener Jagi Tomasz Kulhawik.

Rezultat wskazuje piłkarski spacerek gospodarzy, a wcale tak nie było. Aż do 86. minuty utrzymywał się bowiem bezbramkowy remis i zanosiło się na niespodziankę. Stało się tak, bo żółto-czerwoni byli nieskuteczni. Już po kwadransie powinno być 2:0. Tomasz Zaręba przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gości, a po strzale Mateusza Nikołajuka piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Gole nie strzelił także Rafał Kiczuk, który zamiast strzelać z narożnika pola bramkowego, próbował zgrywać futbolówkę do kolegów.

Przyjezdni mieli przed przerwą jedną dogodną okazję, a w drugiej połowie ograniczyli się już wyłącznie do wybijania przeciwników z uderzenia.

- Próbowaliśmy wszystkiego. Skrzydłowi zmieniali strony, graliśmy na trzech obrońców i dwóch napastników. Kolejne okazje były, ale nic nie chciało wpaść - dorzuca Kulhawik.

Dopiero w 86. minucie, po rzucie rożnym uderzał Bartosz Ciborowski, a defensorzy gości wybili piłkę już zza linii bramkowej. Potem w polu karnym faulowany był najlepszy na boisku Zaręba, a sprawiedliwość wymierzył Damian Toczydłowski. W ostatniej akcji meczu wynik ustalił Nikołajuk. Wyniki 11. kolejki

Jagiellonia Białystok - TOP 54 Biała Podlaska 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Ciborowski (86), 2:0 - Toczydłowski (90-karny), 3:0 - Nikołajuk (90).

Jagiellonia: Nowacki - Zysik (70. Konon), Kiczuk, Maliszewski, Pigiel, Niemczynowicz (46. Renkowski, 76. Ciborowski), Tomar, Domański (59. Prolejko), Nikołajuk, Zaręba, Toczydłowski.

UKS SMS Łódź - Stal Mielec 4:1, Progres Kraków - Korona Kielce 7:2, Resovia Rzeszów - Neptun Końskie 3:0, Motor Lublin - ŁKS Łódź 0:1, Cracovia Kraków - Znicz Pruszków 2:1, Legia Warszawa - Polonia Warszawa 1:0, GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:1.