CLJ: Legia Warszawa - Jagiellonia 4:0. Żółto-Czerwoni dostali surową lekcję

JLAS
Młodzi jagiellończycy przegrali kolejny mecz w Centralnej Lidze Juniorów
Młodzi jagiellończycy przegrali kolejny mecz w Centralnej Lidze Juniorów Wojciech Wojtkielewicz
Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok wysoko przegrali z Legią Warszawa 0:4 w meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. To czwarta wyjazdowa porażka Żółto-Czerwonych.

Pierwsza połowa rozgrywanego w Rembertowie meczu nie zapowiadała jednak takiego obrotu spraw. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego stworzyli nawet kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale brakowało im skuteczności. Tuż przed przerwą Legia objęła prowadzenie za sprawą trafienia Gabora Grabowskiego i od tego momentu jej przewaga nie podlegała już dyskusji. W drugiej połowie okazałe zwycięstwo stołecznej ekipy przypieczętowali Patryk Pierzak i Mikołaj Grzejda (dwa gole).

- Pierwsza połowa toczyła się pod nasze dyktando, ale w samej końcówce straciliśmy piłkę na 30. metrze, rywal to wykorzystał podaniem za plecy obrońców i mimo wszystko przegrywaliśmy 0:1 - mówi Zalewski, cytowany przez oficjalną stronę klubową. – Po przerwie spotkanie było dość wyrównane, ale popełnialiśmy straszne błędy indywidualne, m.in. traciliśmy piłkę na własnej połowie i to skończyło się stratą trzech goli w przeciągu kilku minut. Z pewnością w naszych szeregach jest duża złość, bo grając naprawdę dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie, kończymy wynikiem 0:4.

Wyniki 11. kolejki

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 - Grabowski (44), 2:0 - Pierzak (77), 3:0 - Grzejda (79), 4:0 - Grzjda (80). Jagiellonia: Dziekoński - Żarejko, Mazur, Żukowski, Murawski, Karpiński, Orpik (67. Bieliński), Osipiuk, Włodarczyk (64. Kozłowski), Jarosz (76. Frydrych), Toporkiewicz (81. Zyśk).

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:3, Escola Varsovia Warszawa - Gwarek Zabrze 0:4, Cracovia - Wisła Kraków 2:3, Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:1, Korona Kielce - Hutnik Kraków 2:0, Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 3:1, UKS SMS Łódź - Lech Poznań 3:2.

1. Zagłębie Lubin 11 25 27:11
2. Górnik Zabrze 11 25 22:12
3. Korona Kielce 11 22 23:15
4. Legia Warszawa 10 20 25:11
5. Pogoń Szczecin 11 19 20:18
6. UKS SMS Łódź 11 18 23:25
7. Śląsk Wrocław 11 17 31:25
8. Arka Gdynia 11 17 17:14