CLJ. Ruch Chorzów przegrał szóste spotkanie w lidze. Pogoń Szczecin wyruszy w daleką podróż z trzema punktami. Mecz oglądał Zbigniew Boniek

Joanna Sobczykiewicz
CLJ. Ruch Chorzów przegrał szóste spotkanie w lidze. fot. Marlena Penc
CLJ. Ruch Chorzów przegrał szóste spotkanie w lidze. fot. Marlena Penc Marlena Penc
Centralna Liga Juniorów. W 11. kolejce podopieczni trenera Ireneusza Psykały podjęli Pogoń Szczecin, której ulegli 1:2. Młodzi Portowcy objęli prowadzenie już w 4. minucie, gdy Kryspin Szcześniak pewnie wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą Kacper Smoliński podwyższył prowadzenie Pogoni na 2:0. Hhonorową bramkę dla Niebieskich zdobył Tomasz Hołoś w 60. minucie. Na meczu obecny był prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Młodzi piłkarze Ireneusza Psykały nadal nie potrafią znaleźć skutecznej recepty na dobrą grę w Centralnej Lidze Juniorów, do której przystąpili w roli beniaminka. Do tej pory zdołali wygrać tylko jedno spotkanie z Zagłębiem Lubin (5:1). Na swoim koncie mają cztery remisy i aż sześć porażek. Daje im to ostatnie miejsce w grupie. Do „bezpiecznej” lokaty Niebiescy tracą trzy punkty.

Dziś Ruch o godz. 14 podjął na bocznym boisku przy ulicy Cichej 6 Pogoń Szczecin. Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Kryspina Szcześniaka, który pewnie wykorzystał rzut karny. Portowcy szybko poszli za ciosem i w 18. minucie Kacper Smoliński podwyższył prowadzenie na 2:0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Mecz z budynku klubowego oglądał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Po przerwie młodych chorzowian było stać tylko na zdobycie bramki kontaktowej. W 60. minucie Tomasz Hołoś pokonał golkipera Pogoni. Zwycięstwo nad Ruchem pozwoliło Portowcom na objęcie drugiego miejsca w tabeli. Za tydzień Niebiescy pojadą do Poznania, gdzie zmierzą się z Lechem, a Pogoń podejmie u siebie Arkę Gdynia.

CLJ U-18: Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)