Wojciech Konończuk
Juniorzy młodsi Jagiellonii zagrają o brązowy medal mistrzostw Polski
Juniorzy młodsi Jagiellonii zagrają o brązowy medal mistrzostw Polski Wojciech Wojtkielewicz
Mocnym akcentem sezon zasadniczy Centralnej Ligi Juniorów U-17 zakończyła Jagiellonia Białystok. Nasza drużyna wygrała na wyjeździe z Wisłą Kraków aż 5:0 i zajęła w grupie wschodniej drugie miejsce. Oznacza to, że Żółto-Czerwoni zagrają o brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych, a ich rywalem będzie Zagłębie Lubin.

Jagiellonia miała przed 30. kolejką punkt przewagi nad AKS-em SMS-em Łódź i by nie oglądać się na wynik najgroźniejszego konkurenta, potrzebowała zwycięstwa z Wisłą. Żółto-Czerwoni szybko wzięli sprawy w swoje ręce i już po dziewięciu minutach prowadzili 2:0.

- Mecz ułożył się nam znakomicie. Najpierw po rzucie rożnym bramkę zdobył Patryk Drygiel, a wkrótce potem Maciej Kuczyński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, podwyższając prowadzenie. Po takim otwarciu grało nam się już zdecydowanie łatwiej - mówi trener Jagiellonii Przemysław Papiernik.

Wisła - Jagiellonia 0:5. Wspaniały powrót Oskara Pietuszewskiego

Kolejne bramki białostoczanie zdobywali już w drugiej połowie. Dwa trafienia były dziełem Alana Rybaka, a wynik ustalił w 88. minucie Oskar Pietuszewski.

- Wszystkie gole cieszą, ale ten ostatni szczególnie. Oskar wrócił po ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł i od razu zdobył bramkę. To wspaniała sprawa i na pewno bardzo mu pomoże - zaznacza trener Papiernik.

W dwumeczu o brązowy medal mistrzostw kraju juniorów młodszych Jagiellonia zagra z wicemistrzem grupy zachodniej - Zagłębiem Lubin. Pierwsze spotkanie 3 czerwca (sobota) na wyjeździe, rewanż 7 czerwca (środa) w Białymstoku. O złote medale zagrają triumfatorzy obu grup - Legia Warszawa i Górnik Zabrze.

WYNIKI 30. KOLEJKI

• Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:5 (0:2). Bramki: 0:1 - Drygiel (6), 0:2 - Kuczyński (9), 0:3 - Rybak (51), 0:4 - Rybak (60), 0:5 - Pietuszewski (88).
  • Podlasie Biała Podlaska - Korona Kielce 0:2, SSM Wisła Płock - ŁKS Łódź 3:1, Legia Warszawa - Escola Varsovia Warszawa 3:2, Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 1:1, Motor Lublin - Cracovia Kraków 0:2, AKS SMS Łódź - MKS Polonia Warszawa 1:2, Widzew Łódź - Hutnik Kraków 0:1.