CLJ U-17. Wysokie zwycięstwa Jagiellonii i Zagłębia. Słabiutka postawa ŁKS-u

red
Centralna Liga Juniorów U-17. W 10. kolejce rozgrywek doszło do kilku wysokich zwycięstw gospodarzy. W grupie D padło aż 20 bramek, a derbowe starcia w grupie C zakończyły się podziałem punktów.

Grupa A

W grupie A doszło do derbów stolicy. Ursus podejmował przed własną publicznością Escolę Varsovie i był bardzo gościnny. Escola aż pięciokrotnie trafiła do siatki gospodarzy, których było stać tylko na bramkę Bartosza Suchory. Przewodząca w stawce Legia grała z SMS-em Łódź. Spotkanie dostarczyło sporo emocji, ale ostatecznie doszło do podziału punktów. Takim samym rezultatem zakończyło się starcie w Olsztynie, gdzie miejscowy zespół Naki grał z Polonią Warszawa. Wielkie strzelanie urządziła sobie Jagiellonia Białystok, która na własnym boisku zaaplikowała ŁKS-owi aż sześć bramek. Drużyna z Łodzi jest najsłabszym zespołem w tej grupie i poniosła dziesięć porażek w dziesięciu meczach!

Ursus Warszawa - Escola Varsovia Warszawa 1:5
Bartosz Suchora 53 - Kacper Karasek 49, Aleksander Stawiarz 67, 73, Piotr Bober 71, Bartosz Farbiszewski 90

Grupa B

W grupie B rozegrano tylko dwa spotkania. Pogoń Szczecin podejmowała przed własną publicznością Lechię Gdańsk. Goście objęli prowadzenie w 7. minucie po bramce Bartosza Brylowskiego, ale szczecinianie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej połowie. Trzy punkty dla "Portowców" zapewniła bramka Jakuba Świdra. W derbach Poznania AP Reissa bezbramkowo zremisowała z Wartą. W środę rozegrane zostaną dwa mecze - Gryf podejmie Lecha, a do Wronek przyjedzie Arka Gdynia.

Gryf Słupsk - Lech Poznań 8 maja, 12:00

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 2:1
Jakub Lis 22, Jakub Świder 70 - Bartosz Brylowski 7

AP Reissa Poznań - Warta Poznań 0:0

Błękitni Wronki - Arka Gdynia 8 maja, 15:00

Grupa C

W grupie C w czterech meczach padło aż siedemnaście bramek. W derbach Zabrza mieliśmy wielkie emocje. Górnik wygrywał do przerwy z Gwarkiem 3:0 i wydawało się, że pewnie zgarnie trzy oczka. Nic z tych rzeczy, bowiem Gwarek złapał kontakt w 84. minucie, a minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Adrian Gawlik zapewnił swojej drużynie jeden punkt. Pogromem zakończyło się starcie Zagłębia Lubin ze Stadionem Śląskim Chorzów. Zespół z Dolnego Śląska zaaplikował śląskiej drużynie aż pięć bramek. Ta kolejka stała pod kątem derbów - oprócz Zabrza grano o prymat we Wrocławiu i.. znowu nie było rozstrzygnięcia. FC Wrocław Academy długo prowadziła ze Śląskiem, który wyrównał w 90. minucie meczu. Najsłabsza w stawce Odra Opole przegrała z Ruchem Chorzów 1:3.

Gwarek Zabrze - Górnik Zabrze 3:3
Mikołaj Majer 59, Mateusz Lachowicz 84, Adrian Gawlik 89 - Erwin Kołodziejczyk 35, Bartłomiej Steń 43 (s), Kamil Grudziński 45

Zagłębie Lubin - Stadion Śląski Chorzów 5:0
Leszek Jagodziński 31, 80, Bartosz Żyła 43, 61, Krzysztof Pochyra 84

FC Wrocław Academy Wrocław - Śląsk Wrocław 1:1
Jakub Trojanowski 52 - Kacper Głowieńkowski 90

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:1
Jakub Siwek 48, Bartłomiej Korbecki 59, Igor Wojtala 75 - Maciej Wróbel 70 (k)

Grupa D

W pojedynku z Podgórzem kielczanie trzy razy musieli gonić wynik, ale udało się i przywieźli z Krakowa punkt. Mieli nawet okazję na zwycięską bramkę w samem końcówce, gdy z boku pola karnego strzelał Kacper Śliwa. Wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ten obronił jego uderzenie. Kielczanie zagrali z Podgórzem ofiarnie, a najlepszy w ich szeregach był Dawid Słabosz, który zdobył dwie bardzo ładne bramki. Najpierw pięknie uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów i doprowadził do remisu 1:1, a w 88 minucie kapitalnie przymierzył z dystansu i dał Koronie remis 3:3. Wisła Kraków pewnie wygrała z Resovią, a Motor Lublin podzielił się punktami z Cracovią. Po emocjonującym spotkaniu Stal Mielec przegrała z BKS-em Lublin 2:3.

Podgórze Kraków - Korona Kielce 3:3
Krzysztof Bociek 23, 39, Krystian Lelek 75 - Dawid Słabosz 26, 88, Szymon Płocica 51

Wisła Kraków - Resovia 4:1