CK
Nic już nie uratuje piłkarzy Stali i Resovii przed spadkiem
Nic już nie uratuje piłkarzy Stali i Resovii przed spadkiem Krzysztof Kapica
Po porażce z ŁKS-em Resovia nie ma już nawet teoretycznych szans na utrzymanie. Rzeszowska Stal, która już wcześniej musiała pogodzić się ze spadkiem, zapunktowała w Pruszkowie.

Resoviacy od 21. minuty przegrywali 0:1. Okazji bramkowych mieli bez liku, ale grali bardzo nieskutecznie. Wyrównali dopiero w doliczonym czasie. Zdawało się, że mecz zakończy się remisem, ale łodzianie zdążyli jeszcze raz pokonać Bielenia. Po tym golu sędzia już nawet nie wznowił gry.

SMS RESOVIA – ŁKS ŁÓDŹ 1:2 (0:1)

Bramka dla Resovii: Noga 90+3.

Resovia: Bieleń – Szafar (61 S. Cynar), Noga, Persak, Delekta (54 Franco) – Leśniak, Geniec, Obłoza, Skoczylas, Kądziołka (84 Krzyszycha) – Twardowski (46 Ostrzywilk). Trener Roman Borawski.

Stalowcy zagrali niezłe spotkanie. – Przed przerwą Znicz miał pół sytuacji bramkowej, w II połowie mecz był bardziej otwarty – mówił trener Seroka. Stal zagrażała miejscowym głównie po stałych fragmentach gry. W 66. min dośrodkowanie Rączki przeciął Puc, a po interwencji bramkarza piłkę w siatce umieścił Kozicki.

ZNICZ PRUSZKÓW – STAL RZESZÓW 1:1 (0:0)

Bramka dla Stali: Kozicki 66.

Stal: Kozak – Penar ż, Wołowiec (70 Gil), Gul, Kuca – Kruła, Majka, Walków (46 Kozicki) – Puc (75 Tomaszewski), Rączka, Bobola (65 Bąk). Trener Maciej Seroka.

POZOSTAŁE WYNIKI: UKS SMS Łódź – Legia Warszawa 3:4, Progres Kraków – Cracovia 0:5, Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1, Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:4, Stomil Olsztyn – Motor Lublin 0:2, MOSP Białystok – Wisła Płock 1:1.