Co jest z Wartą? Pogoń-Ekolog z nowym trenerem

Dariusz Piekarczyk /Dziennik Łódzki
Klops na całego! Tak najkrócej określić można start Warty Sieradz w rundzie wiosennej III ligi łódzko-mazowieckiej. Biało-zieloni zdobyli w dwóch meczach tylko jeden punkt!

W zeszłą sobotę przegrali na swoim boisku z Narwią Ostrołęka 1:3 (1:2). Gola dla Warty, już w 2. minucie, zdobył Marcin Kobierski. Potem było już tylko gorzej. Niepewnie grała obrona na czele z bramkarzem Dawidem Wnukiem. Pomocnicy też niczym nie imponowali. Bez zarzutu spisał się jedynie Marcin Kobierski, który chciał walczyć. Rzadko otrzymywał jednak dokładne podania od kolegów z drużyny. Czym wytłumaczyć słabą postawę biało-zielonych? To już pytanie do trenera Bogdana Jóźwiaka, który bezradnie rozkłada ręce.

Całe szczęście, że blamażu Warty nie widział jej prezes Piotr Haraszkiewicz. Obecny sternik klubu, wraz z byłym prezesem Sławomirem Balcerzakiem, przebywa turystycznie w południowo-wschodniej Azji.

W najbliższą sobotę sieradzanie grają w Kleszczowie z Omegą. Gospodarzom meczu także nie idzie wiosną. Zdobyli jeden punkt. Są zagrożeni degradacją. To ważny mecz dla obu ekip.

Za to w Pogoni-Ekologu Zduńska Wola koniec zawirowań z trenerem. Nowym szkoleniowcem został Marek Dziuba (55 lat)! To postać doskonale znana większości kibiców. W reprezentacji Polski rozegrał 53 mecze. Grał w ŁKS i Widzewie. Z pierwszym z tych klubów, jako trener, zdobył mistrzostwo Polski. Z Widzewem - wicemistrzostwo. Ostatnio prowadził reprezentację województwa łódzkiego złożoną z chłopców urodzonych w 1993 roku.

W zeszłą niedzielę zadebiutował jako szkoleniowiec Pogoni-Ekologa. Poprowadził zduńskowolan w meczu kontrolnym z FBK Kowno (drużyna występująca w litewskiej ekstraklasie). Spotkanie zakończyło się porażką Pogoni-Ekologa 1:5 (0:1). Honorowego gola dla pokonanych zdobył Grzegorz Kaleta.

- To był pożyteczny sparing - uważa Marek Dziuba. - Do przerwy, kiedy na boisku byli podstawowi zawodnicy, szło nam nieźle. W drugiej połowie grali już rezerwowi i nie dali rady agresywnie poczynającym sobie Litwinom.

Nowy szkoleniowiec twierdzi, że chciałby aby grającym asystentem został Marcin Matysiak. Ten jednak chce tylko występować na boisku. W sobotę zduńskowolanie spotkają się w Łodzi z UKS SMS. Gospodarze to solidny zespół i remis będzie sukcesem Pogoni-Ekologa.