Co powiedział Renato Sanches po meczu na Zawiszy?

Marek Fabiszewski
Renato Sanches mija leżącego Mijata Gacinovicia. Obok z nr 22 Srdjan Plavsić, z tyłu z nr 3 Edgar Ie. Fot Tomasz Czachorowski
Pierwszy mecz Euro U-21 w Bydgoszczy mamy już za sobą. Portugalia pokonała 2:0 Serbię, która na stadionie Zawiszy rozegra jeszcze dwa mecze w grupie B.

Wicemistrzowie Europy U-21 sprzed dwóch lat w Czechach (w finale przegrali ze Szwedami po rzutach karnych) wygrali 2:0 po golach Goncalo Gudesa (przed turniejem w Polsce został zawodnikiem Paris St Germain) i Bruno Fernandesa z FC Porto (kapitan został wybrany Man od the Match).

Przy tym pierwszym golu w 37 minucie asystował Daniel Podence i pośrednio także bramkarz Serbów, Vanja Milinković-Savić.

Przy drugim trafieniu Portugalczyków przypomniał się polskim kibicom Renato Sanches (Bayern Monachium). To on strzelił gola biało-czerwonym na seniorskim Euro 2016 we Francji w meczu ćwierćfinałowym.

W sobotę Renato Sanches na boisku Zawiszy Bydgoszcz pojawił się dopiero w drugiej połowie. Jego wejście w 59 minucie wywołało poruszenie na trybunach stadionu przy Gdańskiej, na których zasiadło dokładnie 10.724 kibiców.

Kolega klubowy Roberta Lewandowskiego w 88 minucie błysnął kapitalnym zagranie w pole karne do Bruno Fernandesa między dwóch obrońców.

Renato Sanches walczył przez kilka dni z zapaleniem ucha i trenował mniej od kolegów, ale swoją szansę wykorzystał po zmianie Joao Carvalho.

Co powiedział po meczu?

- To był twardy mecz z bardzo silną drużyną Serbii. Gra ułożyła się dobrze dla nas, zdobyliśmy dwie bramki i wygraliśmy, a to najważniejsze. Chcemy dać z siebie wszystko i wygrywać. Mamy wiele opcji w naszej drużynie, więc naturalnie zacząłem mecz na ławce. To trener (Rui Jorge - przyp. Fa) decyduje kto gra i ile minut. Jeśli wykonujemy dobrze swoją pracę, to zespół na boisku dobrze funkcjonuje.(za uefa.com)

Kto wie, czy w sobotę na Zawiszy nie oglądaliśmy przyszłych mistrzów Europy U-21? We wtorek (20.45) w Gdyni Portugalczycy zagrają z innymi kandydatami do tytułu, Hiszpanami, którzy w pierwszym meczu rozbili debiutujących na tak wielkiej imprezie Macedończyków 5:0.

Czy wiesz, że...

...Portugalia i Serbia spotkały się w półfinałach mistrzostw Europy U-19 w latach 2013 i 2014? Najpierw Serbia wygrała 3:2 w rzutach karnych, a rok później Portugalia triumfowała 4:3 także w serii jedenastek.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Co powiedział Renato Sanches po meczu na Zawiszy? - Express Bydgoski