Coppa Italia: Roma wydarła zwycięstwo Napoli. Rewanż za tydzień (BRAMKI, ZDJĘCIA)

tom
Piłkarze Romy pokonali w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch Napoli 3:2. Spotkanie rewanżowe zostało zaplanowane na 12 lutego.

Piłkarze Romy, z rezerwowym bramkarzem Łukaszem Skorupskim, pokonali przed własną publicznością Napoli 3:2 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch. Rewanż 12 lutego w Neapolu.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 13. minucie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho, a na 2:0 podwyższył 20 minut później Holender Kevin Strootman.

Napoli przebudziło się na początku drugiej połowy, gdy przypomniał o sobie były napastnik Realu Madryt Argentyńczyk Gonzalo Higuain (według niektórych źródeł było to samobójcze trafienie bramkarza Morgana De Sanctisa). W 70. minucie wyrównał Belg Dries Mertens, który na boisku pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Kilka minut przed ostatnim gwizdkiem na listę strzelców wpisał się po raz drugi Gervinho, ustalając wynik spotkania na 3:2.

We wtorkowym półfinale Udinese pokonało 2:1 Fiorentinę. Mecz z ławki rezerwowych oglądało dwóch polskich piłkarzy: Piotr Zieliński (Udinese) i Rafał Wolski (Fiorentina). Rewanżowy pojedynek we Florencji zaplanowano na 11 lutego.