PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE. Ciężki wyjazd dla beniaminka. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2022-07-23 17:30

Cracovia

2

Korona Kielce

0

• Koniec meczu! Cracovia rozpoczęła spotkanie z Koroną Kielce z 15-minutowym opóźnieniem ze względu na ulewę. Po niej na boisku widzieliśmy przewagę tylko jednej drużyny i była to przewaga gospodarzy. Trafienie samobójcze Grzegorza Szymusika w pierwszej połowie sprawiło, że Pasy ze swobodą konstruowali kolejne akcje. Beniaminek z Kielc miał często problem z zagrożeniem bramki Karola Niemczyckiego. Drugi gol padł już w doliczonym czasie gry.

• GOOOOOOL! Cracovia podwyższa i ustala wynik meczu! Gola z kontrataku zdobywa Mathias Hebo Rasmussen.

• Fenomenalna kontra Pasów popsuta! Zagranie Benjamina Kallmana w pole karne nie znalazło adresata.

• Blisko trafienia był przepychający się w polu karnym Bartosz Śpiączka. Pasy skutecznie wybijają piłkę.

• Cracovia zamknięta niemal w swoim polu karnym. Korona szuka szans na remis.

• Żółtą kartką ukarany Otar Kakabadze.

• Kolejna roszada w drużynie gospodarzy. W środku pola Floriana Loshaja zastąpi Karol Knap.

• Zmiana napastników w zespole Cracovii. Schodzi Patryk Makuch, wchodzi Filip Balaj.

• Bartosz Śpiączka groźnie potraktował Floriana Loshaja. Pomocnik nie mógł się długo podnieść. Piłkarze wrócili do gry.

• Niezły fragment w wykonaniu Korony. Karol Niemczycki celebruje wybicie piłki, by wybić rywali z rytmu.

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Schodzi Jacek Podgórski, wchodzi Adrian Danek.

• Kapitalna sytuacja dla Pasów! Powinno być 2:0 po uderzeniu Patryka Makucha. Konrad Forenc jednak interweniuje.

• Cwane przerwanie akcji przez Grzegorza Szymusika, który trąca rozpędzającego się Benjamina Kallmana.

• Strzał z głębi piłkarzy Pasów i po próbie interwencji jednego z obrońców piłka trafiła w słupek!

• Próba Cracovii z rzutu wolnego. Piłka wybita przez defensywę Korony w aut.

• Kolejne starcie na linii Petrov-Makuch kończy się faulem na napastniku Pasów. Przed gospodarzami rzut wolny z niezłego miejsca na dośrodkowanie.

• Dzisiejszy mecz na stadionie Cracovii ogląda z wysokości trybun ponad 8 100 kibiców. W tym także liczna i dopingująca część kibiców Korony.

• Pierwszy raz od dawna postraszyli goście! Zaskakujący strzał oddał Bartosz Śpiączka. Minimalnie nad poprzeczką.

• Dalekie wyjście z bramki Konrada Forenca przecina długie zagranie Cracovii do rozpędzonego Patryka Makucha. Bramkarz Korony wybija piłkę daleko w aut.

• Owacją na stojąco żegnany jest kapitan Cracovii, Kamil Pestka. W jego miejsce wchodzi Cornel Rapa.

• Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzą Michał Rakoczy i Jakub Myszor. Bardzo udane występy młodzieżowców. Na murawę wbiegli Benjamin Kallman oraz Takuto Oshima.

• Na murawę wbiegł sztab medyczny Cracovii. Zapowiada się na zmiany. Oby tylko ze zdrowiem leżącego Kamila Pestki było wszystko w porzadku.

• Korona ma duże problemy z opuszczeniem swojej połowy.

• Leszek Ojrzyński zdecydował się na zmiany. Boisko opuścili Yauheni Shykauka, Jakub Łukowski i Oskar Sewerzyński. Na murawę weszli Bartosz Śpiączka, Marcin Szpakowski i Mario Zebić.

• Będzie rzut rożny dla Cracovii. Próba zagrania w pole karne skończona wybiciem na korner.

• Zwija się z bólu Michał Rakoczy. Gwizdek arbitra jednak milczy.

• Efektowna próba gry Pasów na skrzydle. Korona jest spóźniona w doskoku.

• Koszmarny błąd obrony Korony. Piłkę przejął Myszor, w ostatniej chwili jednak goście doskoczyli i odebrali młodzieżowcowi piłkę.

• Faul na bramkarzu Korony, Konradzie Forencu. Fragment walki na boisku i arytmii akcji obu zespołów.

• Nieprzyjemny faul na Patryku Makuchu w środkowej strefie. Walka o piłkę kończy się spóźnioną interwencją Kyrylo Petrova.

• Stuprocentowa sytuacja dla Cracovii! Doskonały przerzut od Rasmussena do Kamila Pestki i uderzenie tego drugiego. Bramkarz Korony z problemami ale broni strzał.

• Przeciągnięte zagranie kończy się wywalczeniem przez Koronę rzutu z autu.

• Stały fragment dla Cracovii. Będzie próba dośrodkowania w pole karne.

• To powinien być gol! Akcję Jakuba Myszora ofiarnie przerywa Sasa Balić pod samą bramką Korony.

• Indywidualna akcja Kakabadze, zagranie do Jugasa, który spróbował dośrodkowania. Cracovia przejęła inicjatywę.

• Korona wyszła odważnie i od samego początku narzuciła wysokie tempo.

• Sędzia rozpoczął drugą część spotkania.

• +1' Koniec pierwszej polowy. Cracovia prowadzi z Koroną po samobójczym trafieniu Grzegorza Szymusika.

• Korona wywalczyła rzut rożny. Zagranie Adama Deji do Jakuba Łukowskiego. Jego strzał wysoko nad bramką.

• Bardzo dobry fragment gry Pasów. Korona nie może się dłużej utrzymać przy piłce.

• Zamieszanie w polu karnym Korony po rzucie rożnym i sytuację kończy Jakub Jugas niecelnym strzałem nad poprzeczką.

• Ależ uderzenie! Tym razem próbował Mathias Rasmussen, ale jego strzał, choć mocny, to niecelny.

• Próba szybkiej gry na skrzydle zakończona niecelnym przerzutem przez Patryka Makucha.

• Kolejna próbka bezpośredniej gry piłkarzy gości w stykowych sytuacjach. Leży na murawie Kamil Pestka, a trener Zieliński domaga się kartki.

• Trudne uderzenie Floriana Loshaja. Strzał w sam środek, ale piłka podkręcona. Bramkarz Korony bez problemów złapał piłkę.

• Dośrodkowanie z głębi. Piłka dochodząca, którą próbował wbić do bramki głową Patryk Makuch. Konrad Forenc jednak poradził sobie z tym zagraniem.

• Piłkarze Cracovii szukają podań prostopadłych. Część z nich jest przechwytywana, ale złe ustawienie Korony w obronie kończy się właśnie próbami gospodarzy.

• Próba zagarnia do Patryka Makucha. Piłkę trafia w ręce Korony.

• Przerwa w grze. Leży jeden z obrońców Korony we własnym polu karnym.

• GOOOOOL! 1:0 dla Cracovii. Zagranie Kamila Pestki w pole karne i próba wybicia piłki przez Grzegorza Szymusika kończy się bramką samobójczą.

• Doskonała sytuacja zmarnowana przez Cracovię. Duet Rakoczy-Myszor w polu karnym rywali i ostatnie podanie nie znajduje adresata.

• Żółtym kartonem ukarany Virgil Ghita za faul na Yauhenim Shykauce. Rzut wolny z niebezpiecznego miejsca dla Korony.

• Z kontratakiem ruszyła również Korona. Akcja na skrzydle Łukowskiego zakończyła się niecelnym dograniem w pole karne Cracovii.

• Szybka kontra Cracovii zakończona rajdem Otara Kakabadze. Ostatecznie Gruzin traci piłkę niemal w polu bramkowym gości.

• Leży na murawie Jakub Łukowski po starciu z Otarem Kakabadze. Będzie rzut wolny z niebezpiecznej odległości dla Korony.

• Akcja gospodarzy, w której wymienili bardzo dużo podań. Piłka ostatecznie zagrana za mocno i Korona rozpoczyna od bramki.

• Huknięcie Kamila Pestki z prawej strony po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Piłka nieznacznie minęła dłuższy słupek

• Przed rewelacyjną szansą Jakub Myszor. Wbiegł w pole karne, ale obrona Korony wybiła piłkę na rzut rożny.

• Moment dominacji gości, ale Cracovia dobrze się przesuwa i zostawia Koronie wiele miejsca.

• Fantastyczny doping ze strony miejscowych i przyjezdnych kibiców.

• Dużo walki w środku pola. Po jednym ze starć odgwizdane przewinienie na korzyść Cracovii.

• Piłka minimalnie minęła słupek bramki po uderzeniu Mateja Rodina.

• Dośrodkowanie w pole karne na głowę Kamila Pestki zdjęte w ostatniej chwili. Groźna sytuacja dla "Pasów"

• Uderzenie ponad bramką zza linii 25 metra w wykonaniu Jacka Podgórskiego.

• Kolejny odbiór w środku pola piłkarzy Cracovii i pierwsze podanie do przodu kończy się na stracie.

• Ciekawa akcja gospodarzy na lewym skrzydle spuentowana niecelnym podaniem Michała Rakoczego i piłka dla Korony

• Próba Korony Kielce z prawej strony. Dośrodkowanie wyłapał Karol Niemczycki.

• Groźny faul Oskara Sewerzyńskiego na Florianie Loshaju i Cracovia rozpoczyna od stałego fragmentu.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, Damiana Sylwestrzaka. Rozpoczyna Korona Kielce.

• Piłkarze wychodzą na murawę i rozbrzmiał hymn Cracovii.

• Wygląda na to, że nie będzie kolejnego opóźnienia i mecz rozpocznie się o godz. 17:45.

• Pierwszy gwizdek opóźniony o kwadrans z uwagi na trudne warunki pogodowe.

• Rezerwowi Cracovii: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Benjamin Kallman, Przemysław Kapek, Takuto Oshima, Karol Knap, Filip Balaj, David Jablonsky, Thiago.

Rezerwowi Korony: Marcel Zapytowski - Roberto Corral, Dalibor Takac, Adam Frączczak, Bartosz Śpiączka, Marcin Szpakowski, Adrian Danek, Luka Zarandia, Mario Zebić.

• Warunki w Krakowie - ciężkie. Od kilku minut intensywnie pada i trwa porywisty wiatr.

• Witamy serdecznie na relacji meczu 2.kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Koroną Kielce. Obie drużyny mają za sobą udany start sezonu.
    "Pasy" wygrały przed tygodniem z Górnikiem Zabrze na wyjeździe 2:0, a goście z Kielc zremisowali u siebie z Legią Warszawa 1:1.

Cracovia - Korona LIVE! Ciężki wyjazd dla beniaminka

Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE. Sobota z PKO Ekstraklasą rozpocznie się w Krakowie. Pasy opromienione zwycięstwem nad Górnikiem spróbują pójść za ciosem. Rywalem nieobliczalny beniaminek. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Cracovia - Korona Kielce ONLINE

Cracovia zasłużenie wygrała w Zabrzu. Sąsiadowi z zeszłosezonowej tabeli wbiła dwie bramki, sama nie tracąc ani jednej. Prym w ofensywie wiedli m.in. Michał Rakoczy i Jakub Myszor.

W tamtym meczu Cracovia nie pełniła roli faworyta.
Z Koroną będzie inaczej. Kibice wierzą, że o wszystkim zadecyduje jakość czysto piłkarska, a nie boiskowa agresja, której nie brakowało w spotkaniu kielczan z Legią Warszawa (1:1). Zdrowiem wejście Bartosza Śpiączki przypłacił Maik Nawrocki.

To pierwsza wizyta Korony w Krakowie od blisko trzech lat. Z Kielc na mecz wybiera się kilkuset fanów. Zawody poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

Poza kadrą Cracovii znaleźli się Sergiu Hanca i Rivaldinho. Obaj cudzoziemcy udali się do Rumunii, gdzie negocjują warunki kontraktów z zespołem Universitatea Craiova. Rumun zostanie sprzedany, a Brazylijczyk odejdzie jako wolny gracz, po rozwiązani umowy.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Liczmy się z tym, że Korona zawiesi wysoko poprzeczkę. Każdy beniaminek po starcie jest rozpędzony, głodny zwycięstw. My pomału zaczynamy łapać schematy. W Zabrzu zagraliśmy z dużą odpowiedzialnością w ofensywie. Naszym problemem była finalizacja, wykończenie tych kontrataków, które zaczynaliśmy po przechwycie piłki. Fajnie, że był to mecz zwycięski, każda udana inauguracja napędza, cieszymy się, że tak zaczęliśmy sezon.

Leszek Ojrzyński, trener Korony: - Ten klub może sobie pozwolić na transfery z lig zagranicznych, na wyższe wynagrodzenia. To jest jej kapitał, ale my znamy swoją wartość, wiemy, że w kolektywie tkwi potężna siła i chcemy to pokazywać. Za nami dopiero jeden mecz, po pięciu spotkaniach zobaczymy, w którą stronę pójść. Ekstraklasy trzeba się uczyć, niektórzy na nowo muszą ją poznawać. Ja z optymizmem patrzę na mecz z Cracovią.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Korona Kielce:
Cracovia: Hanca, Konoplianka, Siplak
Korona: Błanik, Malarczyk (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Korona - Cracovia 1:0 (Ekstraklasa, 15.12.2019)
Cracovia - Korona 1:0 (Ekstraklasa, 11.08.2018)

Mecz Cracovia - Korona Kielce TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w sobotę od godziny 17:30 w Canal+ Sport. Komentuje duet Filip Surma, Radosław Majdan. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy!