Cracovia

1

Korona Kielce

2

• Porażka na sam początek sezony na własnym stadionie. Kielczanie się cieszą, bo mimo wszelakich kłopotów pokazali, że wygrywać potrafią.

• Koniec meczu! Cracovia przegrywa 1:2 w ostatnich minutach meczu!

• Ależ dramaturgia, Kijanskas oddaje mocną petardę w bramkę Małkowskiego! Ma szczęście, że jego golkiper zdążył wybronić to uderzenie!

• Aut bramkowy i ostatnia szansa.

• Rzut rożny dla Korony na sam koniec.

• Szansa na gola dla Cracovii! Straus otrzymuje piłkę na 15. metrze, ale strzela nad bramką!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Korony! Szybka kontra Korony, Kosanović nie daje sobie rady z Zielińskim i napastnik kielczan umieszcza piłkę w siatce w ostatniej minucie meczu!

• Ostatnia zmiana. Za Lecha wchodzi Lenartowski.

• Wrzutka w pole karne na rosłego Van der Biezena, ale Małkowski nie popełnia już takich błędów jak w ostatnim spotkaniu ligowym pomiędzy tymi drużynami na stadionie "Pasów".

• Kolejna długa piłka na zmęczonego Ntibazonkize, ale mamy aut dla Cracovii.

• Dobre zagranie do Bartczaka, ale pomocnik Cracovii znajduje się na pozycji spalonej.

• Do końca meczu pozostały 3 minuty, a wynik nadal jest sprawą otwartą.

• Dośrodkowanie w pole karne, piłkę trąca Bartczak i futbolówka zmierza do siatki, ale zatrzymuje ją golkiper Korony!

• Miarka się przebrała i po kolejnym faulu na Ntibazonkizie żółtą kartkę obejrzał Kijanskas.

• Sporo miejsca zostawili obrońcy "Pasów" Grzegorzowi Lechowi, który zdecydował się na strzał, ale zagrał wprost w rękawice Kaczmarka.

• Sobolewski zagrywa w pole karne do Zielińskiego, ten uderza z bliskiej odległości, ale nie trafia w bramkę!

• Van der Biezen zauważa dobrze rozstawionego Saidiego, wykłada mu piłkę, ale Burundyjczyk ponownie wrzuca do rąk Małkowskiego.

• Ntibazonkiza stara się dośrodkować, ale futbolówkę wyłapuje Małkowski.

• Chwilę później pada także Van der Biezen.

• Radomski dzielnie walczy o piłkę i zostaje faulowany.

• Druga zmiana w drużynie kielczan. Korzym opuszcza plac gry, a w jego miejsce pojawia się Zieliński.

• Piłka leciała za wolno i Małkowski miał sporo czasu an dobrą interwencję.

• Faul na Ntibazonkizie i będzie szansa na gola.

• Golkiper wznawia grę, a Jovanovic na razie opuszcza plac gry.

• Na murawie leży dwóch zawodników Korony: Małkowski i Jovanovic.

• Dobra akcja Cracovii, Van der Biezen wystawia piłkę Radomskiemu, ale ten źle sobie przyjmuje i oddaje słaby strzał!

• Beznadziejne dośrodkowanie i Kaczmarek wznawia od bramki.

• Rzut wolny dla Korony po faulu Saidiego.

• Dośrodkowanie Ntibazonkizy, ale Van der Biezen nie miał szans dobiec do piłki.

• Mocna piłka posłana do Ntibazonkizy i Burundyjczyk mimo swojej szybkości nie zdołał jej dogonić.

• Pierwsza zmiana w drużynie Korony. Za Kuzerę wchodzi Kal.

• Faul na Ntibazonkizie, Cracovia wznawia na własnej połowie.

• Dośrodkowanie w pole karne! Piłka odbija się od Kosanovica, ale nie wpada do bramki!

• Rzut wolny dla Cracovii. Kuzera w geście złości wybija piłkę, za co powinien obejrzeć żółtą kartkę.

• Mocny strzał po ziemi, ale prosto w mur.

• Rzut wolny dla "Pasów" do strzału szykuje się Kosanović.

• Ostatnia zmiana Jurija Szatałowa. Za Suvorova wchodzi nowy zakup - Rok Straus.

• Żółta kartka dla Koena van der Biezena za fual na Kijanskasie.

• Akcja Cracovii, piłkę głową trąca Van der Biezen, a blisko trafienia samobójczego jest Kuzera! Rzut rożny dla Cracovii!

• Kardynalny błąd krakowian i Sobolewski rusza z piłką. Sytuacje niebezpiecznym faulem zażegnuje Kosanović, za co ogląda żółtą kartkę.

• Druga zmiana w drużynie Cracovii za Szeligę wchodzi Bartczak.

• GOOOOOOL!!! 1:1! Rzut karny na bramkę zamienia Aleksandar Vuković!

• Żółta kartka dla kapitana Pasów.

• Oczywiście to nie Radomski faulował, a Saidi Ntibazonkiza. Radomski dostał żółtą kartą za dyskusje z sędzią. Oczywiście faul Saidiego był bardzo wątpliwy.

• Rzut karny dla Korony! Radomski fauluje w polu karnym zawodnika Korony!

• Nykiel nabija Sobolewskiego i rzut z autu dla "Pasów".

• Dobre wrzucenie piłki, ale Kuzera nie trafia w bramkę.

• Suart wybija piłkę głową wprost pod nogi Vukovicia, który oddaje mocny strzał! Będzie rzut rożny.

• Pierwsza szansa dla Koena, ale za późno zdecydował się na strzał.

• Zmiana w drużynie Cracovii. Za Dudzica wchodzi Koen van der Biezen przywitany gromkimi brawami!

• Dobry przerzut Radomskiego do Ntibazonkizy, myli się Kijanskas i Saidi dośrodkowuje do Niedzielana! "Wtorek" pechowo źle trafia w piłkę!

• W środku boiska faulowany Ntibazonkiza.

• Strzał głową zawodnika Kielc, ale futbolówka nie trafia w światło bramki.

• Szybkie wznowienie z autu, Sobolewski wbiega w pole karne, ale blokuje go Nykiel.

• Dudzic przebija się przez defensywę kielczan i oddaje strzał w Kiercza!

• Oglądaliśmy świetny strzał Vukovica, ale i świetną interwencję Kaczmarka!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Cracovii. Po raz kolejny stara się uderzyć Stano, ale skutecznie uniemożliwia mu to Kosanović.

• Walka na połowie Cracovii i Nykiel wywalczył aut.

• Szeliga zagrywa piłkę po linii do Dudzica, ten wrzuca, ale w ręce Małkowskiego.

• Wrzutka Sobolewskiego, ale Stano nie trafia w bramkę.

• Pierwszy faul w drugiej połowie, na murawę pada Kuzera.

• Zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut!

• I mamy również jedenastkę "Pasów".

• Jako pierwsi z szatni wychodzą zawodnicy z Kielc.

• Gospodarze prowadzą, ale pod koniec tej części spotkania to Korona stwarzała sobie sytuację.

• Do przerwy 1:0 dla Cracovii po bramce z rzutu karnego Alexandru Suvorova.

• Koniec pierwszej połowy!

• Na murawie leży Suart.

• Vukovic wręcz oddał piłkę Cracovii. Beznadziejne dośrodkowanie.

• Wślizgiem piłkę atakuje Radomski, ale arbiter dopatrzył się tam faulu.

• Dobra wrzutka w pole karne wycofanie piłki na 14. metr do Lecha, ale pomocnik Korony nie trafia dobrze w piłkę.

• Do pierwszej połowy doliczone zostały 4 minuty i będzie faul dla Korony.

• Dośrodkowanie Kuzery ląduje w rękach Kaczmarka. W polu karnym pada Sobolewski, ale nie był faulowany przez Kosanovica.

• Mocne uderzenie Kuzery na szczęście Kaczmarka mija bramkę obok słupka!

• Ładne zgranie Szeligi w pole karne, ale nie zdążył tam dobiec ani Dudzic, ani Ntibazonkiza.

• Żółta kartka dla Niedzielana za faul na Lisowskim.

• Dośrodkowanie Suvorova mija bramkę i wznowi Małkowski.

• Ntibazonkiza ośmiesza dwóch rywali. Nie podoba się to Sobolewskiemu i postanawia go sfaulować za co zostaje ukarany żółtą kartką.

• Krótkie rozegranie autu bramkowego. Suart podaje do Dudzica, a ten zostaje faulowany.

• W ofensywie nadal Korona.

• Szeliga mocno potraktowany przez obrońcę Korony i chyba zemdlał. Udzielona zostaje pomoc medyczna i po minucie pomocnik "Pasów" staje na nogi.

• Vukovic mija na zamach defensora Cracovii i uderza na bramkę! Minimalnie niecelnie!

• Kolejna szansa Korony. Dośrodkowanie w pole karne Korzym uderza głową i w porę interweniuje Kaczmarek! Sędzia wskazuje pozycje spaloną.

• Akcja Cracovii, faulowany zostaje Niedzielan, ale arbiter był w złym miejscu i nie widział całego zajścia.

• Suart zabawił się z pomocnikiem Korony, ale po jego podaniu Suvorov niecelnie odegrał do Niedzielana.

• Zawodnicy "Pasów" popełniają łatwe błędy to może się źle skończyć.

• Groźne wejście Szeligi na środku boiska, ale obyło się bez kary indywidualnej.

• Nykiel dał się wykiwać jak dziecko, ale uratował go Kosanovic. Korona nadal napiera!

• Kielczanie coraz częściej dochodzą do głosu. Tym razem niecelnie.

• Ależ okazja dla Korony! Korzym uderza głową, ale Kaczmarek zatrzymuje piłkę na linii bramkowej!

• Nieudana wrzutka, z lewej strony, ale Nykiel i tak wybija głową na rzut rożny.

• Wrzutka w pole karne, Sobolewski wycofuje głową do Lisowskiego, ale ten strzela w trybuny.

• Po raz kolejny ofensywa "Pasów" gubi obronę grając z pierwszej piłki. Suvorov mija rywala,ale za daleko wypuszcza sobie piłkę i w efekcie oddaje niecelny strzał.

• W jednej akcji zawodnicy Cracovii są dwukrotnie faulowani, Suartowi szkoda nóg i nie korzysta z przywileju. Arbiter nie wyciąga kartek, a chyba powinien.

• Po szybkim kontrataku piłkę dostaje Ntibazonkiza, technicznie przekłada sobie piłkę i oddaje strzał w ręce Małkowskiego!

• Kaczmarek myli się przy wykonaniu piątki i wybija na aut.

• Suvorov składa się do strzału, ładnie podkręca, ale piłka przelatuje nad bramką!

• Niedzielan przyjmuje piłkę na 18. metrze wycofuje, ale po drodze zostaje sfaulowany i będzie szansa dla Cracovii.

• Po raz kolejny podłącza się Nykiel, dogrywa do Dudzica, a ten uderza z 7. metrów, ale zostaje zblokowany wślizgiem przez Kiercza.

• Składna akcja Cracovii w kilka sekund przenieśli piłkę na połowę rywala i wywalczyli aut.

• Nieporozumienie Sobolewskiego z Korzymem i Suart odprowadza piłkę na aut bramkowy.

• Sprytne rozegranie i Sobolewski minimalnie nad poprzeczką uderza z 20. metrów!

• Groźnie pod polem karnym "Pasów"! Faul dla kielczan na linii szesnastki!

• Dobra piłka rzucona w pole karne do Korzyma, ale obrońcy Cracovii bezbłędnie odbierają piłkę.

• Słaba wrzutka i piłka po raz pierwszy w rękach Kaczmarka.

• Dobra interwencja Nykiela i będzie korner.

• Groźne wejście Szeligi i rzut wolny dla Korony z 25 metrów.

• GOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:0 dla Cracovii! Suvorov pewnie umieszcza piłkę w siatce po strzale z rzutu karnego!

• Jeden z graczy Korony przeszkadza Suworowowi i wywiązują się przepychanki.

• Żółta kartka dla Lisowskiego.

• Dośrodkowanie z kornera i faul! Będzie rzut karny dla Cracovii!

• Aut dla Cracovii, ale Nykiel nie dogadał się z Ntibazonkizą.

• Kijanskas uderza na wślizgu po dośrodkowaniu z kornera, ale nie trafia w bramkę.

• Radomski pozwala wyjść piłce na aut bramkowy skutecznie blokując, ale arbiter wskazuje.. rzut rożny.

• "Pasy" wykonują rzut wolny, ale Kuzera skutecznie zablokował Szeligę przy chorągiewce.

• Strzał Korzyma skutecznie blokuje Żytko. Kaczmarek nie musiał interweniować.

• Dobry odbiór Radomskiego, ale szybko stracili piłkę krakowianie. Na ich szczęście kielczanie nieporadnie wyprowadzili piłkę.

• Pierwszy faul, na murawę upada Suart i Cracovia wznowi na własnej połowie.

• Ładny gest ze strony sędziego pozwolił zaśpiewać hymn zanim zagwizdał po raz pierwszy.

• Zaczynamy pierwsze spotkanie tego sezonu w wykonaniu Cracovii i Korony Kielce!

• Obie drużyny wychodzą już gęsiego na murawę.

• Już tylko 5 minut dzieli nas od pierwszego gwizdka na stadionie w Krakowie!

• W innych sektorach myślę, że spokojnie znalazło by się jeszcze kilka wolnych miejsc.

• Na trybunach coraz mnie miejsc, zwłaszcza trybuna, na której znajduje się młyn wydaje się być zapełniona niemal do ostatniego miejsca.

• W drużynie Korony więcej można by się wypowiedzieć na temat zawodników, którzy klub opuścili. Wielkie przemeblowanie nastąpiło w ataku. Kielce opuścił Andrzej Niedzielan oraz Edi Andradina. Z przymusu na tej pozycji wystąpi Korzym. Na środku defensywy wystąpi były zawodnik Jagi, Litwin Tadas Kijanskas. Ciekawym posunięciem jest wystawienie od pierwszych minut Krzysztofa Kiercza, który do niedawna reprezentował barwy mało znanej Wiernej Małogoszcz.

• W pierwszym składzie "Pasów" wystąpi od pierwszych minut trzech nowych graczy. Defensywę wzmocnili Mateusz Żytko oraz Krzysztof Nykiel, zaś w formacji ofensywnej królować ma Andrzej Niedzielan.

• Również zawodnicy gospodarzy idą się przebrać i za 10 minut będą już na murawie.

• Kielczanie przechodzą do ostatniej fazy rozgrzewki i udają się do szatni.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało już tylko 20 minut.

• Na trybunach powoli gromadzą się kibice. Na trybunie gości zasiada już ok. 100 fanów Korony.

• Arbitrem głównym tego spotkania jest pan Włodzimierz Bartos z Łodzi.

• Ławka rezerwowych "Scyzorów": Małecki, Bąk, Janczyk, Kal, Lenartowski, Hernani, Zieliński

• Korona Kielce: Małkowski, Kijanskas, Kiercz, Stano, Lisowski, Kuzera (k), Jovanovic, Lech, Vukovic, Sobolewski, Korzym

• Zawodnicy Cracovii właśnie wyszli na murawę, na trybunach gromkie brawa.

• Ławka rezerwowych Pasów: Gąsiński, Bartczak, Bolievic, Nawotczyński, Straus, Struna, Van der Biezen

• Cracovia: Kaczmarek, Kosanovic, Żytko, Suart, Nykiel, Dudzic, Ntibazonkiza, Radomski (k), Szeliga, Niedzielan, Suvorov

• Znamy już składy obu ekip.

• I mamy już całą drużynę Korony na rozgrzewce.

• Na murawie pojawił się Maciej Szczęsny ze swoimi dwoma bramkarzami.

• Witam państwa ze stadionu Cracovii przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie! Już za godzinę podopieczni Jurija Szatałowa po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się w spotkaniu o punkty. Dzisiejszym rywalem "Pasów" jest kielecka Korona, którą poprowadzi nowy trener Leszek Ojrzyński.