0

Lech Poznań

3

• Dzisiejsze zwycięstwo Lecha powoduje jego awans na pierwszą pozycję w tabeli!

• Zawodnicy "Pasów" udali się podziękować kibicom, ale zostali wygwizdani i połowa z nich udała się do szatni.

• Cracovia przegrywa kolejne spotkanie w Ekstraklasie. Dzisiejszymi pogromcami "Pasów" okazał się poznański Lech, który rozgromił krakowian 3:0. Na listę strzelców po raz trzynasty i czternasty wpisał się Artiom Rudnevs.

• Koniec meczu!

• Wołąkiewicz zwleka z wybiciem i wybijając trafia w Szeligę, piłka opuszcza plac gry.

• Ntibazonkiza zagrywa na dobieg do Niedzielana, "Wtorek" ma problemy z opanowaniem piłki, wycofuje do Dudzica, ale ten starając się dograć do wychodzącego kolegi uderza w Injaca.

• Arbiter dolicza dwie minuty.

• Wojtkowiak wyprowadza piłkę z obrony, ale zostaje faulowany przez Ntibazonkizę.

• Ntibazonkiza oddaje jeszcze strzał po ziemi z narożnika pola karnego, ale piłka trafia wprost w ręce Kotorowskiego.

• Ostatnia zmian w drużynie Lecha. Za Rudnevsa wchodzi Wilk. Ładny gest ze strony kibiców, którzy pożegnali go brawami mimo, że strzelił ich ulubieńcom dwie bramki.

• Wydaje się, że na stadionie Cracovii dobrze bawią się tylko kibice Lecha, którzy dopiero od 70. minuty zaczęli dopingować swoją drużynę.

• Kibice opuszczają stadion nie mają zamiaru tolerować takiej gry.

• GOOOOOOOOL!!! 3:0 dla Lecha! Struna chcąc zagrać do Gąsińskiemu wystawia piłkę Rudnevsowi, który minął bezradnego golkipera "Pasów" i władował piłkę do pustej bramki!

• Drygas wchodzi nakładką w Szeligę i będzie faul dla Cracovii.

• Ostatnie 10 minut szansy na strzelenie choćby kontaktowej bramki dla Cracovii.

• Puzigaca zagrywa piłkę do Ntibazonkizy, ale ten nie zdołał jej opanować i w efekcie futbolówka wyszła za linię boczną.

• I ostatnia zmiana Cracovii. Za Radomskiego wchodzi Szeliga.

• Druga zmiana w wykonaniu Jose Mari Bakero. Za Stilica wchodzi Tonew.

• Radomski wywalczył piłkę, zagrał do Ntibazonkizy, ale ten stracił ją podczas dryblingu przed polem karnym.

• Kibice dziękują brawami Dudzicowi, który mimo teoretycznie straconej piłki wywalczył futbolówkę przy chorągiewce i zdołał wbić ją w pole karne. Nie przyniosło to jednak efektów w postaci strzału.

• Dudzic mija przy linii bocznej Możdżenia, dośrodkowuje w pole karne, ale jego podanie zostaje przerwane przez Kamińskiego.

• Bartczak oddaje strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie nie było przygotowane i piłka wylądowała na trybunach.

• Ntibazonkiza zagrywa w pole karne prostopadłą piłkę do Niedzielana, ale podanie jest niedokładne, a na domiar złego arbiter boczny wskazuje pozycję spaloną.

• Ntibazonkiza beznadziejnie dośrodkowuje z rzutu rożnego prawie wybijając piłkę ana aut.

• Visnakovs długo prowadzi piłkę, a kiedy decyduje się zagrać do Niedzielana utrudnia mu to Kamiński.

• Zmiana także w drużynie Lecha. Za Kriwca wchodzi Drygas.

• Druga zmiana w Cracovii. Za zmęczonego Tamira Cahalona wchodzi Bartłomiej Dudzic.

• Visnakovs dośrodkowuje w pole karne do strzału składa się Niedzielan, ale uderza wysoko ponad bramką!

• Po dośrodkowaniu Saidiego piłka odbija się od biodra zawodnika Lecha i wychodzi poza pole karne.

• Cracovia co raz bardziej napiera, po strzale Ntibazonkizy Kotorowski zmuszony jest odbić piłkę przed siebie, ale nie dochodzi od niej żaden z zawodników "Pasów"!

• Na strzał Możdżenia odpowiada Ntibazonkiza, ale jego uderzenie zostaje wyłapane przez Kotorowskiego!

• Możdzeń znajduje sobie kawałek miejsca i uderza z 16. metrów w Gąsińskiego, piłka spada pod nogi Murawskiego, ale ten uderza obok bramki!

• Wrzutka w pole karne z autu w wykonaniu Wojtkowiaka zostaje przerwana przez Radomskiego.

• Niedokładne podanie Henriqueza do Kotorowskiego stara się przejąć Niedzielan, ale bramkarz Lecha ubiega go o kilka centymetrów.

• Pierwsza zmiana Dariusza Pasieki. Na boisko wchodzi wyczekiwany przez kibiców Andrzej Niedzielan, który zastępuje Koena van der Biezena.

• Kosanović wychodzi z linii obrony i fauluje Kriwieca na środku boiska.

• Strzał z dystansu Możdżenia przechodzi nad poprzeczką bramki Cracovii.

• Uderzenie Ntibazonkizy zostaje zblokowane przez Henriqueza, Lech rusza z kontrą, ale Stilic zostaje zatrzymany przez Radomskiego.

• Cahalon rozgrywa piłkę z Radomskim i zostaje faulowany metr przed linią pola karnego.

• Visnakovs rusza prawą stroną, ale wdaje się w drybling z dwoma zawodnikami rywala i traci piłkę.

• Kosanović odbiera piłkę Stilicovi, ale jego przerzut na drugą stronę ląduje za linią boczną.

• Cahalon oddaje potężny strzał na bramkę Kotorowskiego, ale golkiper Lecha zdołał wyłapać to uderzenie.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 dla Lecha! Wrzutka w pole karne Cracovii zostaje zakończona trzynastym golem Artjomsa Rudnevsa!

• Ntibazonkiza zagrywa prostopadle do Van der Biezena, ale bliżej do piłki miał Wołąkiewicz.

• Kosanović walczy o piłkę ze Stilicem i zostaje trafiony w głowę faul dla "Pasów".

• Bez zmian kadrowych zaczynamy drugą połowę!

• Zawodnicy obu drużyn zawitali na murawie.

• Mnóstwo sytuacji w pierwszej połowie dla obu drużyn! Na razie jeden gol Rafała Murawskiego z czwartej minuty decyduje o tym, że to Lech prowadzi 1:0. Wynik meczu pozostanie jednak nie pewny do ostatnich minut, gdyż po pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie widać faworyta.

• Koniec pierwszej połowy!

• Świetny strzał Stilica z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja Gąsińskiego!

• Rzyt wolny dla Lecha w końcówce pierwszej połowy po faulu Radomskiego.

• Dośrodkowanie Visnakovsa kończy się na klatce piersiowej Wojtkowiaka, który w ten sposób zagrywa do Kotorowskiego.

• Struna wznawia z autu do Van der Biezena, ale ten odgrywa z powrotem za linię boczną.

• Bartczak świetnie zagrywa na dobieg do Cahalona, ale ten zostaje zatrzymany przez Wojtkowiaka.

• Póki co obrona Lecha wydaje się być nieomylna dośrodkowanie Cahalona głową wybija Kamiński, gdyby nie on Visnakovs znalazł by się na czystej pozycji do strzelenia gola.

• Puzigaca ładnie odbiera piłkę Możdżeniowi, ale jego podanie zostaje odebrane w środku pola prze Henriqueza.

• Kosanović oddaje strzał z rzutu wolnego z trudnej pozycji, ale połapał się w tym Kotorowski i wypiąstkował piłkę z linii bramkowej!

• Mocne dośrodkowanie Ntibazonkizy, odbija głową Wojtkowiak, piłka spada pod nogi Visnakovsa, ale ten kiksuje z szesnastu metrów.

• Faul dla Cracovii i będzie wrzutka w pole karne z 35. metra.

• Cahalon drybluje między Wojtkowiakiem, a Wołąkiewiczem, ale w efekcie oddaje niecelny strzał z ostrego kąta.

• Cahalon przerzuca całe boisko jednym podaniem w pole karne, ale Visnakovs nie zdążył dobiec do piłki.

• Murawski przebija się przez defensorów Cracovii, ale zamiast wcześniej oddać strzał wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

• Kolejne niedokładne zagranie tym razem w wykonaniu Ntibazonkizy.

• Była szansa na skuteczny kontratak, ale Visnakovs niedokładnie zgrał do Radomskiego.

• Kamiński zagrywa do Kotorowskiego, ale piłka leci 20 metrów nad ziemią. Bramkarz Lecha wykazał się nie lada techniką i przyjął to podanie, a następnie od razu wyekspediował piłkę na aut.

• Mocna bomba Stilica z 20. metrów zostaje na raty wyłapana przez Gąsińskiego!

• Cahalon walczy z lewej strony o piłkę z dwoma zawodnikami Lecha, gdy wydaje się, że udało mu się wywalczyć aut sędzia wskazuje wznowienie z linii bocznej przez Lechitów.

• Wrzutka w pole karne, głową uderza Wojtkowiak, ale Gąsiński łapie piłkę na linii bramkowej!

• Żytko źle przyjmuje sobie piłkę i Rudnevs wychodzi niemal sam na sam z Gąsińskim! Żytko może odetchnąć, gdyż Artjoms nie trafia w bramkę!

• Bartczak zderzył się w powietrzu z Rudnevsem, faul dla Cracovii.

• Ładna kombinacyjna akcja "Pasów" zostaje zwieńczona dośrodkowaniem Struny. Kotorowski wychodzi do piłki, ale odbija ją przed siebie. Do futbolówki dopada Ntibazonkiza, który stara się dograć komuś na pustą bramkę, ale trafia w obrońcę Lecha domagając się karnego po domniemanym zagraniu ręką.

• Visnakovs otrzymuje za mocne podanie od Ntibazonkizy, udaje mu się w ostatniej chwili wybić piłkę z linii bocznej, ale jego strzał/podanie ląduje w rękach Kotorowskiego.

• Akcja Murawskiego po lewej stronie zostaje wykończona mocnym strzałem Rudnevsa nad poprzeczką. Snajper Lecha szuka swojej trzynastej bramki w tym sezonie.

• Saidi Ntibazonkiza schodzi ze skrzydła w pole karne mocno podaje na trzeci metr, ale tam zagranie przecina Injac!

• Odpowiedź Cracovii! Ntibazonkiza podaje prostopadle do Cahalona, który dwa razy świetnie mija na zamach Wołąkiewicza, aby w decydującym momencie poślizgnąć się przy strzale i uderzyć wysoko nad bramką!

• Znowu przed szansą na gola stanął Rudnevs, tym razem w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza Cracovii!

• Ależ szczęście Szymona Gąsińskiego! Murawski dośrodkował po ziemi w pole karne, Rudnevs wyprzedził Mateusza Żytko i w ostatniej chwili tracił piłkę, która odbijając się od nóg golkipera zawisła w powietrzu, aby w efekcie spaść prosto do rąk Gąsińskiego!

• Groźna wrzutka z rożnego w wykonaniu Ntibazonkizy, ale Kotorowski skutecznie piąstkuje poza pole karne.

• Długie podanie do Rudnevsa, który urywa się obronie i próbuje oddać strzał z woleja z pierwszej piłki. Na szczęście krakowian nie trafił w piłkę.

• Mocny strzał Kriwiecia broni Gąsiński!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 1:0 dla Lecha! Nieupilnowany Kriwiec na zamach minął obrońcę, a później bez problemu władował piłkę do bramki Gąsińskiego!

• Żytko fauluje Rudnevsa przed polem karnym, będzie okazja do podwyższenia.

• Dobra okazja krakowian z pierwszej minuty zemściła się w strzale z dystansu Murawskiego.

• Na trybunach cisza jak makiem zasiał. Nawet na młynie wszyscy kibice grzecznie siedzą.

• Pierwsza szansa dla Cracovii! Visnakovs wchodzi w pole karne z piłką, przepuszcza ją obok Kotorowskiego i wystarczyło ją tylko wbić do pustej bramki, ale nie znalazł się tam żaden z zawodników "Pasów"!

• Właśnie zabrzmiał debiutancki pierwszy gwizdek Sebastiana Jarzębiaka w Ekstraklasie. Zaczynamy mecz!

• Zawodnicy wychodzą na murawę!

• Na trybunach robi się coraz bardziej gorąco mimo, że przed meczem dochodziły do nas głosy, że doping rozpocznie się dopiero od 21. minuty. Do meczu pozostało mniej niż 5 minut!

• Cracovia dopiero po raz drugi wystąpi pod wodzą Dariusza Pasieki. Jak na razie jego praca przyniosła natychmiastowy efekt w postaci wygranej z Górnikiem Zabrze 1:0. Zabrzanie nie posiadali jednak w ataku takiego strzelca jakiego am Lech. Przypomnijmy Artjoms Rudnevs w dotychczas ośmiu rozegranych meczach zdobył aż 12 goli!

• Wyjściowa jedenastka Cracovii: Gąsiński, Struna, Żytko, Kosanović, Puzigaća, Radomski (k), Bartczak, Visnakovs, Cahalon, Ntibazonkiza, Van der Biezen. Na ławce usiądą: Kaczmarek, Dudzic, Szeliga, Niedzielan, Hosek, Nykiel, Straus

• W dzisiejszym meczu "Kolejorz" wyjdzie w składzie: Kotorowski, Kryvets, Murawski, Stilic, Wołąkiewicz, Injac, Wojtkowiak (k), Henriquez, Możdżeń, Kamiński, Rudnevs. Ławka rezerwowych: Burić, Van Homoet, Wilk, Drygas, Ślusarski, Tonev, Ubiparip

• Witamy państwa ze stadionu Cracovii przy ul. Józefa Kałuży!