Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Wykorzystać potknięcie Legii

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)
2019-05-05 18:00

Cracovia

2

Lechia Gdańsk

0

• Podobnie jak niespełna miesiąc temu, Cracovia znów okazała się lepsza od Lechii na własnym boisku! Przez długi czas na boisku działo się niewiele, ale potem Joao Nunes faulował w polu karnym Michała Helika, a "jedenastkę" wykorzystał Sergiu Hanca. Niedługo później trafił także Milan Dimun, dzięki czemu "Pasy" odniosły pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej i wciąż liczą się w walce o europejskie puchary. Lechia przegrała natomiast czwarty z pięciu ligowych meczów i spadła na trzecie miejsce. Dziś piłkarze Piotra Stokowca nie oddali nawet celnego strzału. To już wszystko z tego meczu, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Cracovia wygrywa z Lechią 2:0!

• Uderzenie z dystansu Żukowskiego, piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Nie zdołał przebić się z piłką Flavio Paixao, a po dośrodkowaniu Lipskiego futbolówkę złapał Pesković. Wygląda na to, że Lechia nie odda w tym meczu choćby jednego celnego strzału.

• Strata Lipskiego bez konsekwencji - Strózik nie zdołał dograć piłki do Wdowiaka.

• Pięć minut doliczył jeszcze do tego meczu arbiter.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Filip Piszczek, za niego Diego Ferraresso.

• Cracovia wcale nie ma dość i wciąż atakuje! Akcja dwóch rezerwowych - Strózik dograł z prawej strony do Wdowiaka, ten uderzył pod poprzeczkę, lecz Alomerović sparował piłkę na rzut rożny!

• Uderzenie z dystansu Rapy, spokojnie złapał piłkę Alomerović.

• Wdowiak nieźle dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale nie zdołał dojść do piłki Strózik.

• Po raz pierwszy zrobiło się naprawdę groźnie pod bramką Cracovii! Z pierwszej piłki sprzed pola karnego uderzył Karol Fila, ale nie trafił czysto w futbolówkę i ta przeszła obok słupka!

• Lekkiej kontuzji doznał Sergiu Hanca. Rumun jest już poza boiskiem, wszedł Sebastian Strózik.

• Cracovia dobija rywala! Akcja gospodarzy lewą stroną, Sergiu Hanca zagrał do Mateusza Wdowiaka, ten wyłożył futbolówkę będącemu w polu karnym Milanowi Dimunowi, który bez problemu pokonał Alomerovicia! Cracovia o krok od pierwszych punktów w grupie mistrzowskiej!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! MILAN DIMUN!

• Lechia stara się teraz częściej atakować, lecz dobrze bronią się gospodarze. Gdańszczanie wciąż bez choćby jednej dobrej okazji na zdobycie gola.

• Kolejne dobre dośrodkowanie Rapy z prawej strony boiska. Główkował Helik, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Murawę opuścił także Filip Mladenović, za niego Mateusz Żukowski.

• Natychmiast reaguje na boiskowe wydarzenia Piotr Stokowiec, dokonując podwójnej zmiany. Zdejmuje Stevena Vitorię, wprowadzając Karola Filę.

• 8.224 kibiców ogląda spotkanie ze stadionu Cracovii.

• Michał Helik sprytnie wszedł przed Joao Nunesa, a obrońca Lechii wyraźnie kopnął rywala. Po wideoweryfikacji sędzia wskazał na jedenasty metr, do piłki podszedł Sergiu Hanca i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Zlatana Alomerovicia. Golkiper Lechii rzucił się w dobrą stronę, ale nie zdołał interweniować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! SERGIU HANCA!

• RZUT KARNY DLA CRACOVII!

• Michał Helik wpadł w pole karne po starciu z Joao Nunesem. Sędzia niczego nie dostrzegł, ale będzie interwencja VAR-u!

• Teraz Nunes interweniował z kolei bardzo niepewnie. Efektem rzut rożny dla Cracovii.

• Wdowiak zagrał do Piszczka, ten chciał zejść z piłką do środka i uderzyć, lecz został zablokowany.

• Rapa dośrodkował w pole karne, ale Joao Nunes zgrał piłkę klatką piersiową do Alomerovicia.

• Niko Datković ostro wszedł w nogi Jarosława Kubickiego. Stoper Cracovii zarobił żółtą kartkę.

• Kolejna w tym meczu próba Siplaka, kolejna niecelna.

• Pierwsza zmiana w zespole Cracovii. Schodzi Bojan Cecarić, zastępuje go Mateusz Wdowiak.

• Rapa zagrał daleką piłkę do Hanki, lecz ten znajdował się na spalonym.

• Rapa dobrze wybił piłkę spod nóg Mladenovicia. Na dodatek zrobił to tak, że od bramki zacznie grę Michal Pesković.

• Pierwsza zmiana w zespole Lechii. Opuścił boisko Lukas Haraslin, wszedł Daniel Łukasik.

• Rapa ładnie wbiegł z piłką z prawej strony boiska, lecz Piszczek nie zdołał wygrać pojedynku z Nalepą.

• Nalepa zagrał zbyt lekko, piłkę przejął Hanca, lecz stracił ją na rzecz Makowskiego.

• Gol zagrał na lewą stronę do Hanki. Ten w pojedynku z Nunesem wywalczył rzut rożny.

• Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Cecarić, ale zablokował go Nalepa.

• Po wrzutce Mladenovicia Paixao próbował uderzenia przewrotką. Portugalczyka zablokował Siplak.

• Dośrodkowanie Siplaka z lewej strony boiska, bez żadnych problemów łapie piłkę Alomerović.

• Cracovia dłużej utrzymuje się przy piłce i spokojnie ją rozgrywa. Im bliżej bramki Lechii, tym większe problemy mają jednak gospodarze.

• Janusz Gol ładnie minął Mladenovicia, lecz później za mocno dogrywał do jednego z partnerów. Od bramki Alomerović.

• Od środka wznowiła mecz Lechia. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Niewiele dzieje się na razie w Krakowie. Gospodarze mieli jedną bardzo dobrą okazję, ale Milan Dimun przegrał pojedynek ze Zlatanem Alomeroviciem. Lechia miała sporo stałych fragmentów gry, lecz nic z nich nie wynikało, a drużyna Piotra Stokowca nie oddała choćby jednego celnego strzału. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w drugiej części gry działo się będzie znacznie więcej - wracamy już za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kolejny rzut rożny dla Lechii. Kontra gości przerwana przez Cecaricia.

• Lipski dośrodkował z rzutu wolnego, lecz Nalepa nie zdołał oddać strzału. Będzie jeszcze korner.

• Cornel Rapa ostro potraktował Haraslina. Rumuński obrońca z żółtą kartką.

• Piszczek próbował dojść do piłki po dośrodkowaniu, ale faulował Nalepę.

• Akcja Cecaricia prawą stroną przyniosła Cracovii rzut rożny. Nie miało to jednak przełożenia na sytuację podbramkową.

• Sergiu Hanca otrzymał piłkę na lewej stronie, miał sporo miejsca i zdecydował się na strzał z szesnastego metra, ale piłka przeszła daleko obok słupka.

• Daleki przerzut Dąbrowskiego na prawą stronę. Mladenović wybił piłkę na aut.

• Po błędzie Tomasza Makowskiego Cracovia miała okazję na kontrę. Nic z tego jednak nie wyszło.

• Datković ostro faulował Lipskiego, ale sędzia oszczędził gracza Cracovii. Z rzutu wolnego nic nie wyszło.

• Pierwszy raz zrobiło się naprawdę groźnie pod bramką Lechii! Prostopadłe podanie w pole karne zagrał Damian Dąbrowski, Milan Dimun znalazł się w sytuacji sam na sam z Alomeroviciem, ale wygrał ten pojedynek bramkarz Lechii!

• Haraslin dośrodkował z lewej strony, a Piszczek uprzedził Paixao i wybił piłkę na rzut rożny.

• Z dystansu strzelał Siplak. Do celu brakło całkiem sporo.

• Na razie w Krakowie nie dzieje się zbyt wiele. Oba zespoły grają przede wszystkim szczelnie w defensywie.

• Teraz Cornel Rapa zagrał piłkę wzdłuż bramki Lechii, lecz przechwycił futbolówkę Zlatan Alomerović.

• Piszczek uderzał głową po dośrodkowaniu Dąbrowskiego z lewej strony, ale ten strzał był bardzo niecelny.

• Jeszcze jeden korner dla gości. Tym razem z lewej strony, po zablokowanym dośrodkowaniu Haraslina.

• Falvio Paixao powalczył na prawym skrzydle z Datkoviciem, dało to rzut rożny dla Lechii.

• Kompletnie nieudane zagranie Siplaka. Piłka wyszła po nim za linię końcową.

• Milan Dimun wywalczył po prawej stronie rzut rożny po pojedynku z Arturem Sobiechem.

• Po stracie Patryka Lipskiego Cracovia miała szansę na kontrę. Najpierw zablokowano jednak dośrodkowanie Rapy, a potem strzał Cecaricia.

• Filip Mladenović kąśliwie dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Wybił piłkę na aut Datković.

• Cracovia miała jeszcze rzut rożny, po dośrodkowaniu główkował Niko Datković, lecz piłka przeszła daleko obok słupka.

• Steven Vitoria faulował Filipa Piszczka przed polem karnym Lechii. Stoper Lechii z żółtą kartką, Cracovia z dobrą okazją na gola z rzutu wolnego.

• Haraslin znów mógł wykorzystać niepewne zagranie Helika, ale piłka po jego uderzeniu sprzed pola karnego przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Bojan Cecarić dostał piłkę w polu karnym, ale doskoczyło do niego dwóch obrońców i niewiele wyszło z tej akcji.

• W pierwszych minutach przycisnąć rywali starają się piłkarze Lechii. Czy ekipa Piotra Stokowca szybko otworzy wynik meczu, tak jak robiła to wielokrotnie w tym sezonie?

• Na samym początku spory błąd popełnił Michał Helik. Nie zdołał tego jednak wykorzystać Lukas Haraslin.

• Od środka zaczęła Cracovia. Gospodarze w biało-czerwone pasy, Lechia w szarych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Jarosław Przybył. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Oba zespoły mierzyły się na tym samym stadionie niespełna miesiąc temu - na koniec rundy zasadniczej Cracovia pokonała u siebie Lechię aż 4:2. Bohaterami zostali nieobecni dzisiaj Airam Cabrera i Javi Hernandez - zdobyli wówczas trzy z czterech goli dla gospodarzy. Czy Lechia po zdobyciu Pucharu Polski pójdzie za ciosem i przybliży się do dubletu? Przekonamy się o tym za niespełna dwie godziny!

• Lechia po porażce Legii z Piastem ma okazję na powrót na pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy. Aby stało się to faktem, gdańszczanie muszą wygrać w Krakowie innym wynikiem niż 1:0 lub 2:1. W innym wypadku liderem pozostaną warszawianie. Cracovia wciąż ma szansę na czwarte miejsce i grę w europejskich pucharach - jeśli dziś wygra, zrówna się punktami z Zagłębiem Lubin i Jagiellonią Białystok.

• Rezerwowi Lechii: Dusan Kuciak, Karol Fila, Filip Dymerski, Michał Mak, Mateusz Żukowski, Daniel Łukasik, Mateusz Sopoćko

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Oleksiej Dytyatev, Diego Ferraresso, Sylwester Lusiusz, Jakub Serafin, Sebastian Strózik, Mateusz Wdowiak

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Lechii:

• Oto podstawowy skład Cracovii:

• Czas na kolejny mecz w grupie mistrzowskiej 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy! Czy Lechia Gdańsk wygra na wyjeździe z Cracovią i wróci na pozycję lidera? Początek tego starcia już o godzinie 18:00 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

JCZ

Cracovia - Lechia LIVE! Wykorzystać potknięcie Legii

Cracovia - Lechia LIVE! Wykorzystać potknięcie Legii ©Piotr Hukało

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE. Zdobywca Pucharu Polski jest w stanie skasować dzisiaj przewagę Legii Warszawa. Warunek? Jeden, ale konkretny: musi wygrać przy Kałuży, odgryzając się "Pasom" za niedawną wysoką porażkę. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk ONLINE

Lechia od czwartku cieszy się ze zdobycia drugiego w historii Pucharu Polski. Zgodnie z umową wszyscy jej zawodnicy ścięli włosy i część z nich w jednakowych fryzurach zaprezentuje się podczas spotkania przy Kałuży w Krakowie. Cele na dzisiaj są dwa: to rewanż za 2:4 z kwietnia oraz powrót do statusu quo na szczycie tabeli po wczorajszej wpadce Legii Warszawa z Piastem Gliwice (0:1).

Nie da się ukryć, że ten tydzień układa się po myśli biało-zielonej drużyny. W czwartek przed północą udało się wrócić samolotem do Gdańska, a potem nieco wypocząć. Trenera Piotra Stokowca na pewno cieszy fakt, że żaden z podstawowych graczy nie odniósł też kontuzji. Kto wie - może na końcówkę sezonu wróci jeszcze Rafał Wolski, który ostatnio wznowił treningi po ciężkiej kontuzji.

- Mamy jeszcze cztery mecze ligowe i zobaczymy co się wydarzy - nie ukrywa stoper Błażej Augustyn, który rozegrał znakomity występ w finale Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok (1:0). O wygranej zaważył jednak wprowadzony Artur Sobiech. Jemu drużyna zawdzięcza też szalone zwycięstwo w lidze nad Pogonią Szczecin (4:3).

Oglądaj mecz Cracovia - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

Prawda jest taka, że mimo wpadki z Legią (1:3) Lechia może ekspresowo wrócić na szczyt. Stanie się tak jeśli pokona Cracovię przynajmniej dwiema bramkami. Cracovię - dodajmy - która zagra bez wykartkowanych liderów: Airama Cabrery i Javiego Hernandeza.

O Lechii w superlatywach wypowiada się trener Cracovii. - Kadrę ma bardzo mocną, nie a co ukrywać. Posiada kilku piłkarzy, którzy są na wysokim poziomie. Trzeba odpowiednio się do nich nastawić. Nie ma co liczyć na to, że po meczu finałowym Pucharu Polski będą zmęczeni, bo ten triumf może ich jeszcze teraz napędzić - zaznaczył szkoleniowiec "Pasów", którego drużyna walczy jeszcze o czwarte miejsce premiowane grą w eliminacjach do Ligi Europy.

Niedzielne zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Za obsługę systemu VAR odpowiedzialni będą Szymon Marciniak z Płocka oraz Paweł Sokolnicki.

Sonda

Grupa mistrzowska: Kto wygra mecz Cracovia - Lechia Gdańsk?

Nie zagrają:

Cracovia: Oliva, Budziński, Cabrera, Javi Hernandez
Lechia: Wolski, Arak, Egy Maulana Vikri, Lewandowski, Wojtkowiak

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Cracovia - Lechia 4:2 (Ekstraklasa, 13.04.2019)
Lechia - Cracovia 1:0 (Ekstraklasa, 10.11.2018)
Lechia - Cracovia 0:0 (Ekstraklasa, 23.04.2018)

Mecz Cracovia - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+. W internecie mecz dostępny dzięki stronie ncplusgo.pl oraz aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Bartosz Gleń – Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00. Zapraszamy!