0

ŁKS Łódź

1

• Dziękujemy za uwagę i wspólny spędzony czas w ciągu tego meczu.

• Pierwsze trzy punkty w tym sezonie wracają z ŁKSem do Łodzi. Cracovia zagrała mecz pełen walki i ambicji niekiedy brakowało im tylko szczęścia lub umiejętności, aby doprowadzić do wyrównania. Po strzelonym golu Łukasiewicza łodzianie zdecydowali się na murowanie swojej bramki. Przez drugie 45 minut każda akcja ŁKSu opierała się na wybiciu piłki z dala od swojej bramki co okazało się cennym kluczem do zwycięstwa. Wynik tego spotkania decyduje o awansie ŁKSu z ostatniego miejsca w tabeli, na którym od tej pory zasiądą krakowianie.

• Koniec meczu!

• Boljevic stara się uderzyć z woleja, ale trafia rywala.

• Strata Dudzica i Saganowski mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam. Wolał jednak zwolnić i oddać niecelny strzał z narożnika pola karnego.

• Pierwszą kartkę w 30 minucie dostał Żytko. W 70 minucie kartonik dostał Nykiel. Przepraszamy za błąd.

• velimirovic długo celebruje wykonanie autu bramkowego.

• Słabe dośrodkowanie Radomskiego i łodzianie oddalają zagrożenie.

• Żółty kartonik obejrzał Marek Saganowski.

• Cracovia przerzuca się na taktykę rzucania długich piłek za plecy obrońców.

• 5 minut zostało doliczone do tej części meczu.

• Boljevic bierze na zamach rywala wypuszcza sobie na lewą nogę i oddaje niecelny strzał z dwudziestu metrów.

• Ntibazonkiza staje przed dwoma rywalami dobrze wypuścił sobie piłkę i obiegł jednego rywala, ale nie zdążył dobiec i Velimirovic wyłapał bezpańską futbolówkę.

• Dudzic poszedł na przebój między dwóch graczy, wyszedł z tej sytuacji korzystnie, ale zabrakło mu miejsca żeby zdążyć dośrodkować.

• Szczot oddaje strzał z 20. metrów, piłka mija słupek o pół metra.

• Dobra wrzutka Velimirovic piąstkuje przed pole karne gdzie z woleja minimalnie nad bramką uderza Dudzic.

• Saidi utrzymuje się przy piłce w okolicach rogu boiska i zostaje faulowany.

• Kontratak ŁKSu zostaje zmarnowany przez słabe zagranie Kascelana. Spanikował w sytuacji 3 na 2.

• Groźne dośrodkowanie Kaczmarka, ale piłka mija bramkę nie dotknięta przez żadnego zawodnika.

• Łodzianie wycofują do Velimirovica, Van der Biezen wychodzi pressingiem i zostaje trafiony przez golkipera ŁKSu! Na szczęście Velimirovica piłka wróciła pod jego nogi.

• Żółta kartka dla Ntibazonkizy za niebezpieczny faul na Stefańczyku.

• Słabe wykonanie stałego fragmentu gry i zmarnowana szansa na wyrównanie.

• Dośrodkowanie w pole karne łodzian, niegroźna sytuacja, ale Łukasiewicz kiksuje i wybija na rożny.

• Boljevic stara się wywalczyć piłkę i doznaje lekkiego urazu. Łodzianie wykorzystują tę chwilę na uzupełnienie płynów.

• Nie prawdopodobne! Po błędzie defensora gości, Żytko miał piłkę na nodze sześć metrów od bramki. Jego strzał minął jednak słupek!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Szeligę wchodzi Boljevic.

• Nykiel ukarany żółtą kartką.

• Mogło być już 2:0! Po groźnym strzale głową, Kaczmarek na raty wyłapał piłkę z linii bramkowej!

• Zmiana także w wykonaniu Szatałowa. Za Visnakovsa wchodzi Dudzic.

• Ostatnia zmiana Michała Probierza, za Golańskiego wchodzi Smoliński.

• Zmiana w drużynie ŁKSu. Stefańczyk za Papikjana.

• Dośrodkowanie w pole karne, Niedzielan uderza z woleja i świetnie broni Velimirovic! Gola i tak by nie było. Spalony.

• Visnakovs łamie do środka i oddaje strzał lewą nogą, niecelny.

• Kolejna szansa, tym razem Niedzielan znajdował się w dużo trudniejszej sytuacji. Będąc tyłem od bramki oddał strzał w ręce Velimirovica.

• Lepszej okazji mieć krakowianie nie będą! Po zamieszaniu w polu karnym Niedzielan miał piłkę na nodze 3 metry przed bramką! W ostatniej chwili wślizgiem wybił defensor łodzian!

• Zmiana również w ekipie ŁKSu. Za Szałachowskiego wchodzi Szczot.

• Zmiana w drużynie "Pasów". Za Cahalona wchodzi Niedzielan.

• Dośrodkowanie w pole karne ŁKSu, Szeliga za wysoko przyjmuje sobie piłkę i próbując uderzyć fauluje obrońcę rywala.

• Kibice nie mogą wytrzymać napięcia, faul dla łodzian po faulu Radomskiego.

• Dośrodkowanie Ntibazonkizy w pole karne i Bartczak z 5. metra uderza głową nad bramką!

• Kibice się buntują, łodzianie padają na murawę przy każdej możliwej okazji.

• Szeliga zasłania piłkę własnym ciałem, szuka faulu i udaje mu się to.

• Van der Biezen walczy o piłkę w polu karnym ŁKSu, po stracie Visnakovsa, ale fauluje rywala. Później otrzymuje żółtą kartkę za niesportowe zachowanie.

• Szeliga nie mógł dogonić Papikjana, więc go sfaulował.

• Velimirovic zderzył się ze swoim obrońcą, ale wszystko jest już w porządku.

• Dobra wrzutka w pole karne w wykonaniu Ntibazonkizy! Van der Biezen nie zdołał sięgnąć futbolówki, ale przewrócił się także Velimirovic, Visnakovs oddaje strzał na pustą bramkę, ale wysoko zawieszona piłka utrudniła mu zadanie!

• Kontratak łodzian zakończył się tak szybko jak zaczął, gdyż Mięciel próbując podań wybił na aut bramkowy.

• Pierwsza doskonała okazja dla Cracovii! Visnakovs zagrywa do Ntibazonkizy, ale w ostatniej chwili wślizgiem wybił obrońca!

• Bez zmian w składach zaczynamy drugą połowę!

• Są i zawodnicy ŁKSu.

• Jako pierwsi na murawie pojawili się zawodnicy Cracovii.

• Po pierwszej części tego spotkania łodzianie wygrywają z Cracovią 1:0. "Pasy" miały swoje szansę na wyrównanie, ale zdecydowanie zawodziła ich skuteczność. Do wymiany jest przede wszystkim Bartczak, którego zachowanie sprokurowało faul Żytki i w efekcie gol dla ŁKSu.

• Koniec pierwszej połowy.

• Gorąco w pole karnym ŁKSu, ale za dużo w tym wszystkim przypadku i nie udaje się zagrozić bramce Velimirovica.

• Dobra wrzutka w pole karne, ale Van der Biezen nie sięgnął piłki głową. Wznowią od bramki przyjezdni.

• Ntibazonkiza walczy o piłkę przy linii i zostaje faulowany. Ostatnie minuty pierwszej połowy i będzie dośrodkowanie.

• Szałachowski dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze ustawiony Nykiel wybija z dala od bramki. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Kolejna szansa dla "Pasów"! Najpierw stracił Van der Biezen, ale później poprawił Ntibazonkiza, na nieszczęście krakowian trafił w obrońcę!

• Cracovia rusza z kontratakiem, ale akcje niszczy nie kto inny jak Bartczak!

• Świetna akcja krakowian! Ntibazonkiza rozegrał z Cahalonem, a następnie podaniem przez całe pole karne zaprosił do akcji Strunę, który silnie uderzył lewą nogą minimalnie obok słupka!

• Visnakovs zabiera się ze skrzydła w stronę pola karnego schodzi z piłką na lewą nogę, ale uderza w defensora rywali.

• Faul przy linii bocznej wznawia ŁKS z 45. metra.

• Na murawę pada Tamir Cahalon, nosze nie będą potrzebne, ale potrzebuje chwili poza linią boczną, aby dojść do siebie.

• Akcja łodzian! Szałachowski wbiega w pole karne i oddaje groźny strzał, na szczęście krakowian Kaczmarek na raty wybronił to uderzenie!

• Ntibazonkiza drybluje w polu karnym rywala, w końcu wychodzi na czystą pozycję, ale uderza lewą nogą obok bramki!

• Natarcie ŁKSu, długie podanie w pole karne w stronę Mięciela, ale wyłapuje je Kaczmarek.

• Cahalon zagrywa w pole karne do Van der Biezena, ale ten gubi piłkę!

• GOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla ŁKSu! Po dośrodkowaniu Mięciela Łukasiewicz idealnie przymierzył głową!

• Żółta kartka dla Żytki po błędzie Bartczaka.

• Van der Biezen dostaje piłkę od Visnakovsa, Cracovia rusza z kontratakiem, ale Holender zostaje bezlitośnie faulowany przez Kascelana. Żółta kartka.

• Długie podanie Łukasiewicza z własnej połowy, gdyby było lepiej wyważone Saganowski znalazł by się w sytuacji sam na sam.

• Ntibazonkiza dryblingiem oszukał dwóch rywali, ale zatrzymał go trzeci. Kibicom i Burundyjczykowi wydaje się, że był faulowany.

• Dobra okazja Cracovii po zagraniu w pole karne Ntibazonkizy wślizgiem na 16. metrze do Cahalona zagrywa Bartczak, Izraelczyk przykłada się do strzału, ale niecelnie uderza!

• Wrzutka Kaczmarka z rzutu wolnego, minimalnie mija bramkę drugiego Kaczmarka. Radomski w ostatniej chwili uchylił głowę.

• Kombinacyjnie rozegrany stały fragment, po którym uderza w rywala Mięciel. Cracovia rusza z kontrą, ale Cahalon za długo przetrzymuje piłkę.

• Kolejny faul w okolicy pola karnego "Pasów" i kolejna szansa dla gości.

• Kaczmarek wrzuca w pole karne, główkuje Saganowski, ale w dobrym miejscu znalazł się Van der Biezen i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Saganowski stara się utrzymać przy piłce obok narożnika boiska i fauluje go Radomski.

• Golański dośrodkowuje w pole karne, aleświetnie broni Kaczmarek.

• Szeliga fauluje przy linii bocznej i będzie szansa dla ŁKSu.

• Gorąca aura w Krakowie udzieliła się kibicom na "młynie". Dopingują bez koszulek.

• Przepraszam w tym starciu ucierpiał Papikjan, Kascelan ma się dobrze i nawet przejął teraz piłkę.

• Koen van der Biezen walczy o piłkę, przejmuje ją czystym wślizgiem, ale Szelioga musi wybić na aut. kascelan potrzebuje pomocy medycznej.

• Papikjan oddaje strzał z 20. metrów, ale piłka leci za wolno, aby zaskoczyć Kaczmarka.

• Cahalon walczy o piłkę przy narożniku boiska, ale próbując wygrać pojedynek z obrońcą fauluje go.

• Po stracie Szeligi Saganowski rusza z kontratakiem, ale jego podanie do Szałachowskiego pozostawia wiele do życzenia.

• Cracovia przechodzi z piłką na połowę rywala, ale Bartczak niecelnie zagrywa i piłka mija linię boczną.

• Kaczmarek stara się ograć na stronie Visnakovsa, ale Łotysz odbiera mu piłkę i szybko zagrywa do Bartczaka, który zostaje faulowany przez Szałachowskiego.

• Po świetnym podaniu Papikjana, sam na sam z Kaczmarkiem wychodzi Szałachowski, ale uderza prosto w golkipera "Pasów"! Świetna interwencja!

• Bartczak mija z Cahalonem klepką jednego rywala, ale następny nie daje się już tak łatwo.

• Szeliga dośrodkowuje na głowę do Nykiela ten podaje w stronę Ntibazonkizy, ale skutecznie łapie piłkę Velimirovic.

• Po długiej wymianie podań faulowany zostaje Bartczak i będzie okazja dla gospodarzy z 20. metra.

• "Pasy" spokojnie od tyłu próbują rozegrać piłkę na razie na własnej połowie.

• Wybicie piłki do przodu znowu walczy o nią Saganowski, ale zostaje faulowany przez Radomskiego, po szybkim wykonaniu Mięciel stara się pokonać Nykiela w narożniku pola karnego, ale ten sprytnie odbiera mu piłkę.

• Van der Biezen ośmiesza swoim podaniem Klepczarka, ten nie może się z tym pogodzić i fauluje rywala.

• Kaczmarek wykonuje aut, zagrywa krótko do Saganowskiego, ale ten niedokładnie odgrywa i wznowi z linii bocznej Cracovia.

• Dobre zagranie na stronę do Visnakovsa, ale uprzedził go Kaczmarek.

• Wybicie na uwolnienie w wykonaniu obrony ŁKSu Saganowski walczy o górną piłkę, ale znajdował się na pozycji spalonej w momencie zagrania.

• Pierwszy gwizdek przy ul. Kałuży i zaczynamy spektakl!

• Zawodnicy wychodzą w dwóch kolumnach na murawę!

• Zawodnicy obu drużyn znajdują się już w szatni.

• Trwają ostatnie minuty rozgrzewki, a na trybunach gromadzi się coraz więcej kibiców, choć nadal nie jest ich za wiele.

• Na ławce rezerwowych Jurija Szatałowa znajduje się jeszcze jeden jego nabytek, a mianowicie Jan Hosek z 24. numerem na plecach.

• W pierwszym składzie krakowian wystąpi debiutujący Tamir Cahalon, zabraknie za to pauzującego za czerwoną kartkę Alexandru Suvorova.

• Obie drużyny znajdują się już na płycie i rozgrzewając się przed pierwszym gwizdkiem, który usłyszymy za 30 minut.

• Mecz poprowadzi pan Paweł Gil z Lublina.

• ŁKS: Velimirovic, Golański, Łabędzki, Szałachowski, Kaczmarek, Mięciel, Papikyan, Saganowski (k), Łukasiewicz, Kascelan, Klepczarek. Ławka rezerwowych: Wyparło, Adamski, Kłus, Romańczuk, Szczot, Smoliński, Stefańczyk.

• Cracovia: Kaczmarek, Nykiel, Żytko, Szeliga, Struna, Van Der Biezen, Ntibazonkiza, Radomski (k), Bartczak, Cahalon, Visnakovs. Ławka rezerwowych: Gąsiński, Dudzic, Bolievic, Nawotczyński, Hosek, Kosanovic, Niedzielan

• Znamy już składy obu drużyn.

• Witamy państwa prosto ze stadionu Cracovii przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie, gdzie w dzisiejszym meczu "Pasy" podejmą ŁKS Łódź!