Cracovia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Cracovia

2

Piast Gliwice

0

• Koniec spotkania! Cracovia wygrała i wskoczyła na podium. Rozegrała dobry mecz. Postawę Piasta po szczęści rozgrzesza czerwona kartka dla Rymaniaka.

• Długa piłka, lecz Plach wychodzi i wybiciem wyjaśnia sytuację.

• Sędzia z Kluczborka doliczył cztery minuty.

• Hanca leży na boisku. Udzielana jest mu pomoc medyczna.

• Niebezpiecznie pod bramką Piasta. Podał Lopes, uderzył Strózik, lecz Plach obronił! A potem Dimun z dystansu - obok lewego słupka.

• W miejsce Siplaka pojawił się Pestka. Zasłużone oklaski dla tego, który opuścił murawę.

• Cracovia nie rezygnuje z kolejnej bramki. Raz po raz atakuje. Za chwilę wejdzie Pestka.

• Borkała za Milewskiego. A przed momentem kartki nie dostał Kirkeskov za ewidentny faul.

• 6586 widzów ogląda spotkanie przy Kałuży.

• Kartka dla Siplaka.

• Lopes uderzył. Piłka nie wpadłaby do bramki, ale Plach dla świętego spokoju odbił ją do boku. Korner.

• Żółta kartka dla Datkovicia.

• Vestenicky na boisku. Zmienił Wdowiaka (trzy asysty w sezonie licząc tę dzisiejszą).

• Hateley uprzedził swojego bramkarza. Głową wybił piłkę po strzale z rożnego.

• Felix uderzył po zagraniu Jodłowca. Trzy, może cztery metry nad poprzeczką. Źle!

• Do notesu arbitra trafił Dytiatjew. Za faul w środku pola.

• Rapa wrzucił w pole karne, szukając Hanki czy Lopesa. Niewiele zabraklo.

• Tuszyński zmienił Parzyszka.

• Na pochwałę zasługuje Gol. Trudno odebrać mu piłkę w środku pola.

• Cracovia długo buduje swoje akcje.

• Rozpędzony Wdowiak wbiegł z piłką w pole karne. Próbował kiwać ostatniego rywala i wyjechał za linię końcową. Zła decyzja.

• Strózik zastąpił właśnie Rakoczego. Widownia skanduje nazwisko strzelca gola.

• Ciekawostka: Rakoczy grał wczoraj mecz w rezerwach, w IV lidze. Również strzelił - przeciw Wiśle II Kraków.

• Dimun kuleje po faulu. Razem ze sztabem medycznym opuszcza linię boczną.

• Kirkeskov w pole karne, jednak nie znalazł adresata. Piast coraz bardziej zrezygnowany.

• Rocznik 2002! Rakoczy głową po wrzutce Wdowiaka. Cracovia prowadzi 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! RAKOCZY! 2:0! PRZEPIĘKNY GOL!

• Druga część rozpoczęla się. Od środka Piast.

• Jodłowiec za Sokołowskiego. To zmiana mistrza na drugą odsłonę.

• i jeszcze jeden celny strzał - po rożnym, Broni Plach. Koniec pierwszej połowy! Cracovia ma dużą przewagę.

• POPRZECZKA ratuje Piasta przed utratą drugiej bramki!

• Ależ blisko debiutanckiej bramki Rakoczego! Uderzył mocno z pola karnego, ale broni Plach! A na trybuny wylatuje jeden z członków sztabu szkoleniowego Piasta.

• Jęk zawodu na trybunach. Piłka przeszła wzdłuż linii. Nie miał kto zamknąć wrzutki z prawej strony.

• Do pierwszej połowy doliczonych zostało pięć minut.

• Trybuny skandują nazwisko Michała Probierza.

• Seria kiksów pod bramką Piasta. A potem strzał zablokowany przez obrońcę.

• Siplak dośrodkował z lewej strony, a Huk tak nieszczęśliwie przeciął piłkę, że wpakował ją do własnej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Cracovii!

• Dytiatjew z wolnego. Uderzył mocno, lecz daleko od celu. Za chwilę koniec 45 minut.

• Sporo tych kartek. Ukarany został Huk za wejście w Rakoczego.

• Rozpadało się. Piast umiejętnie oddala niebezpieczeństwo. Parzyszek dobrze gra tyłem do bramki. Przed chwilą wywalczył rzut wolny.

• Przerwana akcja Cracovii. Na połowie dobrze interweniował Korun. Gdyby nie przeciął podania to Lopes wyszedłby do sytuacji sam na sam.

• Tymczasem kartkę otrzymał brat trenera Waldemara Fornalika, Tomasz (asystent w sztabie). Nerwowo przy linii...

• Siplak sfaulował Milewskiego. Głośne "ała", ale kartki brak. Piłkarz Piasta kontynuuje grę.

• Gol ukarany żółtą kartką.

• Celny strzał Sokołowskiego. Na posterunku Pesković. To nie mogło go zaskoczyć. No chyba, że w deszczu, przy dymie z rac...

• Datković wyskakuje w górę, w polu karnym, ale fauluje Feliksa.

• Zablokowany strzał Rakoczego. Na razie Cracovia nie wykorzystuje gry w przewadze. Albo inaczej: nie widać, żeby Piast grał w dziesięciu.

• Żółta kartka dla Koruna.

• Hanca! Ładny strzał głową. Piłka przelatuje nad bramką.

• To było dośrodkowanie czy strzał? W każdym razie Felix daleko obok długiego słupka.

• W odpowiedzi Rakoczy. Celnie, lecz do rąk bramkarza. Za słabe uderzenie.

• Z dystansu kropnął Milewski! Dobra decyzja, niezła siła, ale minimalnie nad poprzeczką.

• Faul Rymaniaka był podobny do tego, który wczoraj w meczu z Milanem popełnił Stępiński (również wyleciał z boiska).

• Na szczęście Dytiatjew kontynuuje grę.

• Bardzo brzydki faul Rymaniaka... Dytiatjew oberwał korkiem w twarz! Żółta kartka. A powinna być chyba czerwona.

• To był cios jak z Mortal Kombat. CZERWONA KARTKA po analizie VAR! Rymaniak wylatuje z boiska!

• Sędzia ogląda sytuację. Za chwilę może być zmiana decyzji.

• Lopes reklamuje rękę w polu karnym. Sędzia nie reaguje. Gramy dalej.

• SŁUPEK! Siplak dobrze wrzucił z daleka, Lopes uderzył, ale niecelnie. Niewiele brakowało.

• Po kornerze "Pasy" nie stworzyły żadnego zagrożenia.

• Wdowiak! Wjechał w pole karne, potem położyl przy linii Kirkeskova, a na koniec źle podał. Chyba mógł strzelać?

• Wkurzony Lopes uważa, że był przytrzymywany przez Malarczyka i tym samym Cracovii należał się rzut wolny na 35 metrze. Sędzia nie gwizdnął.

• Bardzo senny początek. Piłkarze truchtają po boisku. Zero pressingu po stracie piłki.

• A jednak zmiana decyzji. Sędzia nakazał wznowić Plachowi z piątego metra.

• Wdowiak wywalczył rzut rożny. Pierwsza okazja na gola dla "Pasów".

• Cracovia spokojnie rozgrywa piłkę. Dużo podań - również między stoperami.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli gospodarze.

• Hymn Cracovii, a po nim przywitanie kapitanów. Cracovia w biało-czerwonych pasach, Piast w strojach niebieskich.

• Zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył (Kluczbork). Obsługa VAR leży po stronie Piotra Lasyka i Konrada Sapeli.

• W przypadku wygranej Cracovia awansuje na trzecie miejsce.

• Do końca roku Cracovia najprawdopodobniej nie skorzysta z Rubio - brata Carlitosa. Dzisiaj od początku w środku pola zagra Rakoczy. To piłkarz z rocznika 2002. Raz już zagrał w ekstraklasie, ale był to epizod kilkuminutowy (mecz z Pogonią w maju zeszłego roku).

• Piast w ustawieniu z trzema stoperami i dwoma wahadłowymi. Na ławce zaczyna Jodlowiec, którego wykupiono z Legii. Rolę młodzieżowca spełni Milewski.

• Te drużyny dzieli niewielki dystans - Cracovia ma raptem dwa punkty więcej. W zeszłym sezonie wygrała u siebie 2:1, ale na wyjeździe przegrała dwukrotnie 1:3.

• Za kwadrans rozpocznie się mecz przy Kałuży. Czwarty zespół poprzedniego sezonu (a obecnie piąty) zagra z mistrzem Polski (obecnie na ósmym miejscu).

Cracovia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Cracovia - Piast Gliwice ONLINE. Na zakończenie 9. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia podejmie Piasta Gliwice. Obie ekipy w poprzednim zaliczały się do ścisłej czołówki, a w tym szybko odpadły z europejskich pucharów. Początek meczu w poniedziałek o godz. 18. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Cracovia - Piast Gliwice ONLINE

„Pasy” szybko się pozbierały, znakomicie punktują – 12 „oczek” w pięciu ostatnich meczach, ale i mistrzowie Polski szybko otrząsnęli się po rozstaniu z Europą – wygrali cztery kolejne spotkania, choć w ostatniej kolejce ulegli u siebie Lechii Gdańsk (1:2).
Obaj trenerzy komplementują siebie i swoje zespoły. Michał Probierz, trener Cracovii ma duży szacunek do trenera Piasta Waldemara Fornalika.

- Gratuluję Waldkowi zdobycia tytułu mistrza Polski – mówi opiekun „Pasów”. - Piast to zespół bardzo stabilny, mimo że odeszło od niego kilku zawodników. To mądrze budowana drużyna, doświadczona, zrobiła mądre ruchy kadrowe. Na pewno ta przerwa mu pomogła. Bardzo cenię Waldka, byłem jego zawodnikiem, a potem pracowałem z nim jako asystent. To bardzo poukładana drużyna, jeden z lepszych zespołów z naszej ligi, poukładany taktycznie. Potrafi zmieniać ustawienie z 1-2-5-2 na 1-4-4-2. Będzie trudno ją rozszyfrować.

W ostatniej chwili Piasta zasilił Tomasz Jodłowiec, zawodnik, który zdobywał z tą drużyna mistrzostwo, a potem wrócił po wypożyczeniu do Legii Warszawa. Teraz wrócił.

- Cracovia jest niewygodnym rywalem dla każdego. Ma wielu wartościowych zawodników, latem doszli piłkarze wpisujący się w charakter gry tej drużyny. Nie gra się z nią łatwo, wiemy o tym. Stawia trudne warunki, ma jakość w każdej formacji i do tego gra twardą piłkę – chwali z kolei „Pasy” Fornalik.

W Cracovii nie zagra Rubio, który wyszedł już ze szpitala po zapaleniu opon mózgowych. Kontuzjowany jest Pelle van Amersfoort i jego występ też jest niemożliwy. Z kolei z obozu rywala nie zobaczymy na boisku Jakuba Czerwińskiego oraz Daniego Aquino, którzy przeszli operacje i są po okresie rehabilitacji.

Nie zagrają:

Cracovia: Rubio (choroba).

Piast Gliwice: Jakub Czerwiński, Dani Aquino (kontuzje).

Cracovia - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Spotkanie Cracovii z Piastem pokaże Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek transmisji o godz. 17:55. W internecie abonenci canal+ będą mogli obejrzeć mecz na canaplusport.pl. Tekstowa relacja LIVE w GOL24!