Cracovia

1

Piast Gliwice

5

• Koniec spotkania w Krakowie! Cracovia przegrywa czwarty mecz w T-Mobile Ekstraklasie z rzędu i jest coraz bliżej strefy spadkowej, natomiast gliwiczanie po zmianie trenera łapią głęboki oddech i oddalają się od "czerwonej strefy". Walka o ligowy byt zapowiada się więc bardzo emocjonująco i będzie zapewne trwać do ostatnich sekund bieżącego sezonu, tak więc już teraz zapraszamy na kolejne relacje LIVE!

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Niesamowita bramka w Krakowie, która dalej kibicom gospodarzy "wiele radości"...Klepczyński zagrał w kierunku własnej bramki, jednak nie zauważył, że nie ma już w niej Treli!!!

• Mocny, precyzyjny strzał Przemysława Kity mógł dać Cracovii bramkę honorową, dobrą interwencją popisał się jednak Trela.

• Piast nie odpuszcza i chce za wszelką cenę strzelać kolejne bramki w Krakowie!

• GOOOOOOOOOL!!! Ależ debiut trenera Garcii w Piaście!!! Pewnie rzut karny egzekwował Wojciech Kędziora i jest już 5:0 dla przyjezdnych z Gliwic!!!

• Drugi rzut karny w tym spotkaniu! Po raz kolejny do piłki ustawionej jedenaście metrów do bramki podejdzie zawodnik Piasta!

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Boiska opuszcza Gerard Badia, w jego miejsce Bartosz Szeliga.

• Na boisko od kilku minut nie dzieje się zbyt wiele. Piast mając przewagę jednego zawodnika kontroluje w zupełności przebieg rywalizacji, Cracovia już pogodziła się z kolejną porażką.

• Kolejna roszada w składzie Piasta. Z boiska schodzi Carlos Martinez, w jego miejsce Adrian Klepczyński.

• Dzisiejsze spotkanie Cracovii z Piastem ogląda z wysokości trybun 5896 kibiców.

• Faul taktyczny Adama Marciniaka w bocznym rejonie boiska. Sędzia nie zdecydował się jednak pokazać reprezentantowi Polski żółtej kartki. Od rzutu wolnego zaczną goście.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Przemysław Kita zastąpił Danielewicza.

• Pierwsza zmiana w Piaście. Na boisku pojawił się Wojciech Kędziora, który zmienił Jurado.

• Żółta kartka dla Mateusza Matrasa.

• GOOOOOOOOOL!!! Piast demoluje Cracovię w Krakowie!!! Świetne dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę zamienia Kamil Wilczek, który wykorzystuje nieporozumienia w szeregach obronnych "Pasów" i z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOL!! Goście dobijają Cracovię!! Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Jurado i pewnym strzałem pokonał bezradnego Perdijica.

• Przy okazji drugą żółtą kartką ukarany został Mateusz Żytko, tak więc "Pasy" od 57 minuty będą grały jednego piłkarza mniej, a do odrobienia są już trzy bramki!

• Faul Żytki w polu karny, mamy jedenastkę dla Piasta!

• Świetna interwencja młodego Jaroszyńskiego, który uprzedził w ostatniej chwili Jurado, który wyszedł z szybką kontrą. Gdyby Hiszpanowi udałoby się przedrzeć stanąłby oko w oko z bramkarzem gospodarzy.

• Coraz groźniejsze ataki gospodarzy, kolejny korner dla Cracovii.

• Cracovia - Piast GliwiceCracovia - Piast Gliwice

• Kapitalna okazja dla Cracovii, która wyszła na drugą połowę zupełnie odmieniona. Po sporym zamieszani na strzał z bliskiej odległości zdecydował się Nowak, ale snajper "Pasów" minimalnie chybił.

• Pierwsza dobra okazja Cracovii, ale Nowak w ostatniej chwili został uprzedzony przez bramkarza Piasta.

• oraz Paweł Jaroszyński w miejsce Roka Strausa.

• Dwie zmiany w szeregach gości. Na placu gry melduje się Deniss Rakels, zmienił Stebleckiego.

• Rozpoczynamy drugą połowę, od środka grę rozpoczynają goście.

• Dwa rzuty rożne mieli gospodarze, ale przy obu dobrze ustawieni defensorzy Piasta, którzy wybijali skutecznie piłkę

• Saidi ograł Matrasa, zagrał płasko w pole karne Piasta, jednak żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki. Najbliżej był Nowak, ale za szybko wbiegł bliżej bramki i nie miał już szans, by opanować futbolówkę

• Dośrodkowanie Papadopulosa z lewej strony w pole karne, gdzie był tylko Nowak, który wyskoczył, chciał strzelać głową, ale nie sięgnął piłki

• Rzut wolny dla Piasta, około 30 metrów od brami. Strzał Podgórskiego nieudany, strzelił nad poprzeczką

• Długa piłka od Marciniaka do Nowaka, jednak minimalnie za mocne to zagranie i napastnik Cracovii nie opanował piłki

• Uderzenie z dystansu Papadopulosa bardzo niecelne. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką

• Strzał Stebleckiego z dystansu sprawił sporo problemów Treli, który szczęśliwie odbił piłkę w bok

• Długa piłka do przodu, fatalne zachowanie Dąbrowskiego (znowu), który dał się przepchnąć Wilczkowi. Napastnik Piasta przejął piłkę, ograł jeszcze Marciniaka i mierzonym strzałem nie dał szans bramkarzowi Pasów

• Goooo! To już 2:0 dla Piasta! Kamil Wilczek

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Martinez, który chciał strzelać, ale nie trafił dobrze w piłkę. Wyszło mu dogranie na trzeci metr do Jurado, a ten wpakował futbolówkę do bramki Cracovii. Strzelił barkiem

• Gooool! Ruben Jurado i Piast prowadzi w Krakowie 1:0!

• Ntibazonkiza - za niesportowe zachowanie

• Starcie "kogutów" Ntibazonkiza kontra Badia. Hiszpan podszedł do Burundyjczyka i przekazał mu krótki komunikat. Saidi odepchnął rywala

• Rzut rożny dla Piasta. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piąstkował piłkę Perdijić

• Nieudane dośrodkowanie Saidiego, za mocne, piłka przeleciała całe pole karne i Trela wybił ją na połowę Cracovii

• Danielewicz nad głowami obrońców Piasta do Nowaka, który wbiegał w pole karne, jednak nie doszedł do piłki, bo pomocnik Pasów zagrał za mocno. Wcześniej lewym skrzydłem przedzierał się Saidi, który zagrał do Stebleckiego, a ten zwolnił akcję i Ntibazonkiza była już na spalonym zanim dostał podanie zwrtone

• Znowu złe zagranie Dąbrowskiego, tym razem blisko własnej bramki. Futbolówka trafiła pod nogi Badii, który strzelił z dystansu, jednak obok bramki. Gdyby uderzył lepiej, to Perdijić pewnie miałby sporo problemów

• Matras zapędził się do ataku, ale wrócił za nim Papadopulos i zabrał mu piłkę

• Fatalnie wyprowadził piłkę Dąbrowski, zagrywając ją wprost do Podgórskiego. Jednak gliwiczanie nie skorzystali z tego błędu. Podgórski rozegrał akcję z Jurado, ale zabrakło dokładności obu graczom Piasta

• Żytko - za faul na Wilczku. To jego jedenasta kartka w tym sezonie

• Strzelał głową Jurado, ale nad bramką

• Szybka akcja Ntibazonkizy, który zszedł z lewej strony do środka i zagrał do Nowaka, ten jeszcze odegrał na lewe skrzydło do Papadopulosa. Grek dośrodkował jednak źle, bo prosto w... Nowaka

• Długa piłka Matrasa do Jurado, ale niedokładnie zagranie prawego obrońcy Piasta. Piłkę przejął Dąbrowski

• Krakowianie zaczęli od dwóch akcji lewą stroną, ale obie zatrzymane przez gliwiczan. Przed chwilą dobrze ustawiony Matras, wślizgiem wybił piłkę na aut

• Rozpoczęli gospodarze!

• Piłkarze wychodzą na murawę, za chwilę początek spotkania i debiut hiszpańskiego trenera Angela Pereza Garcii, który zastąpił w Piaście Marcina Brosza

• Piast - rezerwowi: Szumski, Klepczyński, Murawski, Szeliga, Izvolt, Nikiema, Kędziora

• Cracovia - rezerwowi: Szarek, Jaroszyński, Zejdler, Bernhardt, Boljević, Kita, Rakels

• Dla obu zespołów to bardzo ważne spotkanie. W tabeli krakowianie są na 13. miejscu, mają 20 punktów. Gliwiczanie są na 14. pozycji z 18 punktami. Kto dziś wygra będzie znacznie bliżej utrzymania. Kto przegra zacznie się coraz mocniej martwić o utrzymanie. Remis? Nie zadowoli nikogo, ale lepszy punkt niż nic