(frap)
Rubio (z lewej) strzelił w sparingu z Górnikiem pięknego gola
Rubio (z lewej) strzelił w sparingu z Górnikiem pięknego gola Andrzej Banas / Polska Press
Piłka nożna. Cracovia pokonała we wtorek w sparingu Górnika Zabrze 3:1. Mecz rozegrano na stadionie przy ul. Kałuży.

„Pasy” skorzystały oferty last minute zabrzan, którym odwołano inny zaplanowany na wtorek mecz towarzyski. Same korzyści: dobry, choć w młodzieżowym składzie, rywal, sparing na miejscu. To była okazja dla tych, którzy w ostatnim meczu z ŁKS nie grali wcale lub niewiele. Wyjątkiem w tym gronie był Milan Dimun. Z tej grupy udało się złożyć całkiem mocną jedenastkę, za żółtodzioba uchodzić mógł w niej jedynie 19-letni Dorian Pituła. W drugiej połowie na boisku pojawili się też inni młodzi zdolni.

Niezłe wrażenie zrobił zwłaszcza 17-letni Michał Rakoczy. Ofensywny pomocnik nie tylko zdobył trzecią bramkę dla Cracovii, ale przede wszystkim był aktywny, próbował rozgrywać, nie bał się podejmować ryzyka.

Dla "Pasów" gole zdobyli ponadto Filip Piszczek (strzał głową, po rzucie rożnym wykonywanym przez Dimuna) oraz Rubio, który popisał się pięknym strzałem z 30 m.

Kolejny ligowy mecz krakowianie rozegrają w sobotę – z Rakowem Częstochowa (w Bełchatowie).

Cracovia – Górnik Zabrze 3:1 (0:0)