PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

Cracovia

2

Pogoń Szczecin

1

• Koniec meczu! Ricardo Nunes podkręcił emocje na sam koniec meczu, ale Pogoń wyjeżdża z Krakowa bez punktów!

• Lukas Hrosso za przedłużanie gry ogląda żółtą kartkę.

• Adam Frączczak mógł dać remis gościom! Sebastian Kowalczyk świetnie podał do kapitana Pogoni, ale ten uderzył zbyt mocno!

• Ależ było blisko gola wyrównującego! Paweł Cibicki trafia w rywala, a uderzał głową z 5 metrów!

• Co za akcja lewego obrońcy gości! Ricardo Nunes popędził lewą stroną, wpadł w pole karne i znalazł miejsce w bramce przeciwnika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ricardo Nunes daje nadzieję Pogoni Szczecin!

• Mateusz Wdowiak opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawia się Michał Rakoczy.

• Zakotłowało się pod bramką Stipicy, jednak nikt nie zdołał oddać strzału na bramkę.

• Sergiu Hanca dogrywa w pole karne, a tam pojedynek wygrywa gracz Pogoni.

• Kacper Smoliński wchodzi, a schodzi Marcin Listkowski.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po analizie VAR Tomasz Musiał wskazuje na środek boiska! Zdobywcą gola Pelle van Amersfoort.

• Co za interwencja Dante Stipicy! Sędzia musi sprawdzić czy aby piłka nie przekroczyła linii bramkowej!

• Świetna interwencja Tomasa Podstawskiego, który w ostatnim momencie blokuje dośrodkowanie Lopesa!

• Hubert Turski zmienia Kamila Drygasa.

• Adam Frączczak pokusił się na strzał nożycami, ale nie trafił w światło bramki!

• Płaskie dogranie Cibickiego. Nikt nie zdołał jednak skierować piłki do bramki.

• Paweł Cibicki melduje się na murawie, a opuszcza ją Damian Dąbrowski.

• 8 strzałów Pogoni, 3 strzały Cracovii, ale oba zespoły mają tylko po jednym celnym uderzeniu. To niestety jasno pokazuje obraz tego pojedynku.

• Kamil Drygas uderza z dystansu, jednak bardzo bardzo niecelnie.

• Sebastian Kowalczyk przewraca się w polu karnym rywala. Tomasz Musiał słuchał podpowiedzi z wozu VAR, ale decyzja była jednoznaczna - o karnym nie było mowy.

• Zablokowany strzał Listkowskiego. Cracovia ofiarnie broni się przed stratą bramki.

• Ależ było blisko! Sebastian Kowalczyk wpadł w pole karne i oddał zaskakujący strzał, a piłka trafiła w słupek!

• Adam Frączczak uderzył z rzutu wolnego i piłka minimalnie minęła bramkę Cracovii!

• Pierwsze dośrodkowanie po zmianie stron w wykonaniu zawodników Pogoni. Kamilowi Drygasowi do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.

• Tomasz Musiał daje znak do rozpoczęcia drugiej części meczu!

• Koniec pierwszej połowy. Nudna i toporna gra obu drużyn. Cracovia wykorzystała błąd przeciwnika i do przerwy prowadzi 1:0.

• Dobre uderzenie głową Podstawskiego! To mogło zagrozić bramce Cracovii.

• Próba kontrataku Pogoni została pewnie przerwana przez defensywę gospodarzy.

• Hrosso bardzo pewnie wyłapuje dośrodkowanie Kowalczyka.

• Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką.

• Pelle van Amersfoort zamknął świetną akcję swojego zespołu. Dane Stipica zdołał jednak odbić piłkę i uratować Pogoń przed stratą drugiej bramki.

• Pogoń próbowała wykorzystać błąd Dimuna. Adam Frączczak dopadł do zagranej piłki, ale nie trafił w światło bramki.

• Mateusz Wdowiak w ostatnim momencie został zablokowany przez obrońców Pogoni! Mogło być bardzo groźnie!

• Pierwszy ofensywny wypad Cracovii kończy się golem! Florian Loshaj mocno dograł w pole karne, a tam niefortunnie interweniuje stoper gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benedikt Zech pakuje piłkę do własnej bramki!

• Kolejne dośrodkowanie Davida Steca i znowu radzą sobie z tym gracze Pasów.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Cracovii, ale defensorzy gospodarzy zażegnują niebezpieczeństwo.

• David Jablonsky ukarany żółtą kartką.

• Świetne uderzenie Kamila Drygasa! Zawodnik Pogoni Szczecin tafia w poprzeczkę!

• Zablokowany strzał Damiana Dąbrowskiego. Cracovia nadal nie może opuścić swojej części boiska.

• Pogoń Szczecin długo utrzymuje się na połowie Cracovii. Na razie brakuje tylko dokładnego dośrodkowania.

• Kamil Drygas faulowany na połowie rywala, ale Pogoń nie zdołała wykorzystać stałego fragmentu gry.

• Notujemy pierwsze kopnięcie tego meczu!

• Zawodnicy na murawie czekają na pierwszy gwizdek arbitra!

• Ostatni mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 1:0 dla Pogoni. Wtedy strzelcem jedynego gola był Kamil Drygas, który dzisiaj zagra od pierwszej minuty.

• Sytuacja w tabeli bardzo dobrze obrazuje ostatnią formę Cracovii i Pogoni. W ostatnich 5 spotkaniach udało im się wygrać tylko po razie. Która ekipa dzisiaj się przełamie? A może padnie remis?

• Oba zespoły znajdują się na samym dnie grupy mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. Mają tyle samo oczek, a w perspektywie jest szansa na wyprzedzenie Jagiellonii Białystok. Trzeba jednak dzisiaj dopisać do swojego dorobku 3 oczka.

• Dzień dobry Państwu! Czas zakończyć 33 kolejkę PKO Ekstraklasy. Cracovia gościć będzie na własnym stadionie Pogoń Szczecin!

red

cracovia pogoń transmisja

Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Cracovia - Pogoń ONLINE. Poniedziałkowy mecz z Pogonią Szczecin będzie już tylko o zachowanie twarzy. „Pasy” po porażce we Wrocławiu ze Śląskiem wypisały się praktycznie z walki o czołową trójkę. Do rozegrania mają jeszcze pięć spotkań ligowych, ale by sezon mogły uznać za uratowany, musiałyby zdobyć Puchar Polski. Pogoń miała dobrą passę jesienią, ale słaba dyspozycja i transfer Adama Buksy przekreślił szansę Portowców na historyczny sukces.

Cracovia - Pogoń ONLINE

Kryzys w zespole Cracovii jest wyraźny. Tylko na chwilę przełamało go zwycięstwo w Gdańsku (3:1) po sześciu porażkach z rzędu. Potem „Pasy” zdołały zremisować z Wisłą Płock (1:1) i następne mecze przegrały (0:1 z Jagiellonia, 2:3 ze Śląskiem). Probierzowi, zawodnikom i kibicom musi ciążyć brzemię aż ośmiu porażek w ostatnich 10 meczach. Gdyby zrobić tabelę z tego okresu Cracovia by ja zamykała.

Cracovia - Pogoń NA ŻYWO. Niedawno po meczu z Jagiellonią, jeszcze w fazie zasadniczej Michał Probierz otwarcie wyrażał swe wątpliwości, czy może jeszcze czegoś nauczyć zawodników? Jak wygląda więc kwestia mobilizacji jego i zespołu przed kolejnymi meczami? - Po tym, jak to powiedziałem, zaczęliśmy dobrze grać – twierdzi Probierz. - Rozegraliśmy od tego momentu dobre spotkania, pozmienialiśmy parę elementów w grze i wygląda to dużo lepiej, ale podstawą jest to, że nie potrafimy grać do zera. Strzelamy bramki, jak ostatnio, ale tracimy je w bardzo prosty sposób. Po zawodnikach widać, że starają się, nie można im odmówić ambicji w meczach.
Oglądaj mecz Cracovia - Pogoń na żywo online w Player.pl >>>
Tylko czy to zadowala kibiców? W jesieni narzekano na styl „Pasów”, liczne dośrodkowania, ale zespół wygrywał, mecze na styku rozstrzygał jedną bramką. Teraz brakuje tej determinacji, szczęścia. Nie służy wszystkim skomplikowana sytuacja z Januszem Golem, który stracił zaufanie szkoleniowca i nie jest powoływany do kadry meczowej.

W poniedziałek zespoły zagrają o spokój i trochę radości. Dla Pogoni jest to idealny przeciwnik. Z Cracovią grała już trzy razy w dodatkowej części sezonu (dwa razy w grupach mistrzowskich, raz w spadkowej) i za każdym razem wygrywała (3:2, 4:1 i 3:0). Jest szansa na powtórkę. Drużyna Kosty Runjaica choć ósma w tabeli, to ma za sobą dwa dobre występy w TOP8. W środę urwała punkt w Poznaniu. Przed wyjazdem do Krakowa zespół miał ciut więcej czasu na odpoczynek, więc motywacji i sił nie zabraknie.

Cracovia - Pogoń STREAM. Dla obu zespołów jest to ciekawa okazja na poprawę ligowej sytuacji, ale przede wszystkim trochę radości w tym roku. Cracovia z Pogonią należały do ścisłej czołówki ligowej jeszcze na koniec jesiennego grania. Pogoń wtedy złapała zadyszkę, przegrała mecze z Wisłą Kraków i Koroną, co sprawiło, że spadła na 3. miejsce. Miała trzy punkty straty do Legii. Cracovia była 2. i była lepsza od Portowców o punkt.

Mecz Cracovia - Pogoń odbędzie się w poniedziałek 29 czerwca o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport. Internetowy stream online dostępny jest pod adresami ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.