Cracovia pokonała TSV Hartberg. Trzy bramki strzeliła w I połowie [SKRÓT WIDEO]

boch
Andrzej Banas / Polska Press
Cracovia - TSV Hartberg 3:2 w sobotnim sparingu, drugim rozegranym przez "Pasy" podczas zgrupowania w Turcji. W starciu z 6. zespołem ligi austriackiej bramki zdobyli Ołeksij Dytiatiew, Sergiu Hanca i Mateusz Wdowiak.

"Pasy" zaczęły mecz w składzie zbliżonym do galowego. Zaczęły spokojnie, z pierwszego kwadransa dowiedzieliśmy się tyle, że nowy w drużynie Florian Loshaj przymierzany jest do roli wykonawcy stałych fragmentów lewą nogą. Natomiast w 18 min Kosowianin nie zdołał przerwać ataku TSV, co wprawdzie zrobił za moment Ołeksij Dytiatiew, ale po jego wybiciu piłki nastąpiło sprytne odwetowe podanie i pozostawiony bez opieki przed bramką Tobias Kainz pokonał Michala Peskovicia.

Krakowianie za moment odpowiedzieli jednak trafieniem Dytiatiewa (głową, po zagraniu Cornela Rapy), a z każdą minutą coraz więcej wiedzieli o słabych punktach Austriaków, znajdowali szczeliny w ich ustawieniu. Ci też nie byli bierni w ofensywie (dwie ich akcje świetnymi wślizgami przerwał Kamil Pestka), ale trzeci kwadrans należał zdecydowanie do "Pasów".

Cracovia. Piłkarze, którzy odeszli latem 2019. Jak grają w n...

Obie bramkowe akcje zaczęły się od Janusza Gola, w obu wzięli też udział Sergiu Hanca i Mateusz Wdowiak. Atak na 2:1 był efektowny, ułożył się w ciąg: Gol - Wdowiak - Rafa Lopes (znakomite zachowanie w polu karnym i podanie piętą) - Hanca (strzał tuż przy dalszym słupku). Trafienie trzecie było owocem kontry zainicjowanej przez Gola po wywalczeniu piłki. Podał ją Hance, a Wdowiak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Na drugą połowę trener Michał Probierz desygnował zupełnie inną jedenastkę. Pojawił się w niej Thiago (od tygodnia zawodnik "Pasów"), jako stoper grał Milan Dimun, znany jako środkowy pomocnik. Krakowianie utrzymywali kontrolę nad meczem, przeważali. I powinni byli podwyższyć prowadzenie, jednak Filip Piszczek zmarnował trzy okazje.

Na placu zastąpił go Daniel Pik, który w 75 min ostrym dośrodkowaniem stworzył szansę Tomasowi Vestenicky'emu. Ten oddał strzał z 3 m, ale golkiper TSV Raphael Sallinger wykonał ruch, dzięki któremu piłka trafiła w niego. W tym momencie było już tylko 3:2, bo zaraz po wykonaniu siedmiu zmian w składzie Hartberg zmniejszył stratę - kapitalnym strzałem w dalszy róg, od poprzeczki, popisał się z 18 metrów reprezentant Słowenii Rajko Rep.

Cracovia. Żony, partnerki, dziewczyny piłkarzy. Oto one! [ZDJĘCIA]

Cracovia - TSV Hartberg 3:2 (3:1)

Bramki: 0:1 Kainz 18, 1:1 Dytiatiew 25, 2:1 Hanca 36, 3:1 Wdowiak 42, 3:2 Rep 74.

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Dytiatiew, Pestka - Gol - Hanca, Loshaj, van Amersfoort, Wdowiak - Lopes; II połowa: Hrosso - Ferraresso, Jablonsky, Dimun, Siplak - Lusiusz - Vestenicky, Thiago, Rakoczy, Rubio (82 Strózik) - Piszczek (72 Pik).

Żółta kartka: Siplak.

Cracovia. Tatuaże piłkarzy "Pasów". Zobaczcie! [ZDJĘCIA] ...