Cracovia przegrała sparing z trzecioligowym Górnikiem Wałbrzych

Łukasz Łabędzki, Jacek Żukowski/Gazeta Krakowska
Sparing: Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2
Sparing: Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2 Łukasz Łabędzki
W meczu sparingowym Cracovia przegrała z trzecioligowym Górnikiem Wałbrzych 2:3. Spotkanie rozegrano w systemie 3 x 30 minut na bocznym boisku Stadionu 1000-lecia w Wałbrzychu.

W meczu kończącym tygodniowe zgrupowanie w Wałbrzychu Cracovia zmierzyła się z miejscowym II-ligowym Górnikiem. Grano trzy razy 30 minut. Wystąpił już pozyskany przez „Pasy” z Chelsea Londyn Hubert Adamczyk. Grał też testowany Przemysław Pyrdek. Nie wystąpił Krzysztof Pilarz, o którego stara się Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Mecz toczył się przy ciągłych opadach śniegu. W 24 min Jendrisek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił, ale jeden z obrońców wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Po dwóch minutach padł jednak gol. Po dograniu z prawej strony Słowak zdobył jednak gola. Druga tercja zaczęła się stratą gola. Niebawem „Pasy” straciły kolejną bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, nie upilnowali Orłowskiego, który z kilku metrów zdobył gola. Ten sam zawodnik – najlepszy napastnik Górnika zdobył jeszcze dwie bramki. W 55 min główkował Deniss Rakels, ale z linii bramkowej wybił piłkę defensor. W 57 min Pyrdek doprowadził do wyrównania po podaniu Pawła Jaroszyńskiego. W 60 min w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rakels, ale przegrał pojedynek z golkiperem. W ostatniej tercji gra była najbardziej wyrównana. W 73 min strzelał Szymon Kiebzak – bramkarz odbił piłkę, ale ani Dawid Surma, ani Krzysztof Szewczyk nie nadążyli z dobitką. W 79 min indywidualną akcją popisał się Adamczyk. Minął dwóch rywali i strzelił po ziemi – tuż koło słupka. W ostatniej minucie strzelał Deleu – nad bramką.

„Pasy” zakończyły zgrupowanie i przez kilka dni potrenują w Krakowie. W środę czeka ich sparing z Sandecją.

Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2

Bramki: Marcin Orłowski 31, 39, 44 - Erik Jendrišek 26, Przemysław Pyrdek 57

Górnik Wałbrzych: Jaroszewski - Sawicki, Michalak, Tyktor, Rytko, Morawski, Michalak, Krawiec, Oświęcimka, Radziemski, Orłowski. Grali także: Błaszczyk, Surmaj, Brzeziński, Migalski, Krzymiński, Sobiesierski, Jastrzębski

Cracovia: (I tercja) Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki, Sreten Sretenović, Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Zejdler - Mateusz Wdowiak, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Bartosz Kapustka, Erik Jendrisek - Boubacar Dialiba. (II tercja) Grzegorz Sandomierski (46 Krystian Stępniowski) - Deleu, Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Deniss Rakels, Mateusz Cetnarski, Miroslav Čovilo, Hubert Adamczyk, Przemysław Pyrdek - Dariusz Zjawiński. (III tercja) Krystian Stępniowski - Deleu, Jacek Jadanowski, Bartosz Rymaniak, Paweł Jaroszyński - Dawid Surma, Mateusz Argasiński, Hubert Adamczyk, Szymon Kiebzak, Przemysław Pyrdek - Krzysztof Szewczyk

źródło: Cracovia