Jacek Żukowski
Cracovia przegrała z Lechem Poznań 0:2
Cracovia przegrała z Lechem Poznań 0:2 Anna Kaczmarz
W pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo Polski juniorów w piłce nożnej Cracovia uległa Lechowi Poznań 0:2.

W pierwszym meczu finałowym mistrzostw Polski juniorów Cracovia znacznie oddaliła się od tytułu.
Kibice „Pasów” czekają już bardzo długo na tytuł w tej kategorii wiekowej. Ostatnio drużyna trenera Janusza Sputy dostarczyła im radości w 1991 r., a także rok wcześniej. W sumie „Pasy” triumfowały w MP trzykrotnie. Cztery lata temu przegrały finałowy dwumecz z Wisłą.

Lech postanowił zaskoczyć gospodarzy i od pierwszych minut ruszył do ataków. Były one jednak bardzo chaotyczne i skończyło się dla miejscowych na strachu. Efektem ofensywnych poczynań były tylko rzuty rożne i niecelne strzały z dystansu. Krakowianie przeczekali trudniejszy okres i same zaatakowały. Po kwadransie pomylił się Michał Wiśniewski, a 2 min później Sebastian Strózik wyłożył piłkę Danielowi Pikowi, który jednak spudłował z bliska. Ten sam zawodnik po chwili strzelił groźnie z dystansu – golkiper Lecha Bartosz Mrozek (notabene syn byłego trenera juniorów Cracovii – Piotra) wybił piłkę przed siebie, ale nikt ie pospieszył z dobitką. W 30 min golkiper wybiegiem poza pole karne uprzedził szarżującego Strózika.

Filip Majchrowicz w bramce „Pasów” nie był bezrobotny – 2 min później obronił główkę Michała Zimmera. Poznaniacy okazali się groźni w samej końcówce I połowy. Michał Skóraś bardzo mądrze wykonał rzut wolny – posłał piłkę koło muru, ale też i obok bramki. A najlepsza okazję do zmiany wyniku goście mieli w doliczonym czasie gry. Hubert Sobol miał już przed sobą praktycznie pustą bramkę, strzelał na pewniaka, ale desperackim rzutem Majchrowski obronił, za co zebrał spore brawa od kompletu publiczności (tylko 999 widzów mogło wejść na ten mecz, bo nie była to impreza masowa).

Po przerwie lechici dopięli swego, strzałem z dystansu z 25 m po ziemi popisał się Sobol i tym razem Majchrowicz nie miał szans, musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Pięć minut później mógł być remis. Po strzale głową Wiśniewskiego piłka zmierzała do bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Mrozek. W 67 min goście byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Paweł Tupaj strzelał w kierunku dalszego słupka, ale minimalnie chybił. W 77 min po błędzie obrony w sytuacji sam na sam z brakarzem znalazł się Sobol, ale Majchrowicz obronił. Po rzucie rożnym goście zdobyli jednak gola. Piłka uderzona lobem zza pola karnego przez Łukasza Norkowskiego odbiła się od wewnętrznej strony poprzeczki i od ziemi za linią bramkową. W ostatniej minucie główkował jeszcze Radosław Kanach, ale wprost w bramkarza.

Cracovia – Lech Poznań 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Sobol 56, 0:2 Norkowski 78.
Cracovia: Majchrowicz – Pituła, Kajpust, Kruppa, Pająk – Wiśniewski, Lusiusz, Kanach, Pik (76 Zaucha) – Bator (70 Ochman), Strózik.
Lech: Mrozek – Zalewski, Skrzypczak, Pleśnierowicz, Zimmer – Skóraś, Bartkowiak, Norkowski, Marchwiński (54 Mróz, 80 Maćkowiak), Tupaj – Sobol.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Pleśnierowicz, Skóraś. Widzów: 999.

Więcej informacji o Cracovii

Sportowy24.pl w Małopolsce

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Cracovia przegrywa z Lechem Poznań i jest dalej od mistrzostwa Polski juniorów [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska