PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE. Raków znów wyhamuje na „Pasach”? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Mathias Hebo Rasmussen - 4
    • Michał Rakoczy - 5 (Benjamin Kallman - 3)
    • Takuto Oshima - 4
    • Jewhen Konoplianka - 5 (Otar Kakabadze bez oceny)
    • Patryk Makuch - 4 (Paweł Jaroszyński bez oceny)

• Szymon Czyż - 2 (Gustav Berggren - 2)
    • Giannis Papanikolaou - 2 (Bartosz Nowak - 3)
    • Patryk Kun - 2
    • Władysław Koczerhin - 3 (Daniel Szelągowski bez oceny)
    • Ivi Lopez - 3
    • Fabian Piasecki - 2 (Vladislavs Gutkovskis - 3)
  • Koniec meczu! Cracovia w efektownym stylu przeciw mocnemu rywalowi przełamała serię czterech spotkań bez wygranej.

• Ivi... źle! Kopie nad bramką. To w zasadzie podsumowało występ Rakowa.

• Oshima dostał kartkę. Szansa dla Rakowa z wolnego.

• Trwa doliczony czas. Sędzia Kwiatkowski dorzucił ekstra trzy minuty.

• Na trybunach około 200 kibiców Rakowa.

• I wchodzi Jaroszyński za zmęczonego, pokopanego Makucha.

• Za chwilę po wielu latach ponownie w barwach Cracovii wystąpi Jaroszyński.

• Berggren otrzymał kartkę za faul na Makuchu.

• Ostatnia zmiana w Rakowie. Pojawił się Szelągowski. Zszedł Koczerhin.

• Kakabadze w miejsce Konoplianki.

• Po rożnym Raków od utraty czwartego gola ratuje Kovacević! Obrona jedną ręką.

• Bardzo blisko jest Raków. Rundić nogą po rożnym - tuż nad poprzeczką.

• cracovia

• Raków oddaje mnóstwo strzałów, ale nic z nich nie wynika. Rykoszet po próbie wprowadzonego Szweda. Jest róg.

• No proszę, próba lobowania Kovacevicia mniej więcej z połowy boiska. Bośniak nie został ośmieszony, bo strzał okazał się niecelny.

• Zszedł Czyż, za niego Berggren.

• Jak blisko pogromu! Makuch zza szesnastki kopie tuż obok lewego słupka!

• Kovacević wypluwa piłkę, ale bez konsekwencji. Interweniował w okolicach szesnastego metra.

• Niemczycki zatrzymuje Gutkovskisa! Świetna interwencja prawą ręką.

• Za Rakoczego pojawił się Kallman. Kibice skandują nazwisko schodzącego pomocnika.

• Rakoczy złapał chyba uraz. Koledzy go pocieszają.

• Pasy marnują kontrę. Nabiegający w pole karne mają pretensje do Rakoczego za złe zagranie.

• Cracovia jest w opałach, ale jakimś cudem bramka na 1:3 jeszcze nie padła. Piłka zdjęta Iviemu po zagraniu Koczerhina.

• I jeszcze Nowak za Papanikolaou.

• Tudor za Kuna.

• Gutkovskis za Piaseckiego.

• Za chwilę kilka zmian w Rakowie. Trener musi zareagować. Dziwne, że nie zrobił tego w przerwie.

• Kocioł pod bramką Cracovii! Ivi uruchamia Wdowiaka, ten źle przyjmuje, ale i tak jest groźnie. Zdaje się Jugas lub Jablonsky wybija sprzed linii.

• Czyż pod polem karnym. Zagrywa na krótki słupek, ale Ivi ma za daleko.

• Gol jak z futsalu. Piłka spod linii bocznej w pole karne, tam Rakoczy uderza z pierwszej piłki i jest w zasadzie po meczu! Wielka euforia na trybunach.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Rakoczy na 3:0. Raków na kolanach!

• Dość brzydko przy linii został potraktowany Siplak. Nie ma kartki dla Wdowiaka.

• Raków w ataku, ale sędzia odgwizduje ofsajd Iviego. Dobra decyzja.

• Od środka wznowiła Cracovia.

• Jugas w miejsce Rodina.

• - Kono (Konoplianka) wziął przed wolnym piłkę i mówi, że na pewno strzeli bramkę. Zdziwiłem się trochę, ale jednak zawodnik o takiej klasie tak potrafi - stwierdził w przerwie dla Canal+ Rakoczy.

• Koniec pierwszej połowy! Cracovia wykorzystała swoje dosłownie pięć minut. Raków musi dużo zmienić, żeby ugrać cokolwiek po przerwie.

• Kun obija poprzeczkę! Ależ blisko po efektownym strzale.

• Prosty błąd Wdowiaka. Źle przyjął, a w efekcie piłka wyszła na aut.

• Tym razem z wolnego Siplak. Bardzo celebrował ten moment, ale oddał niecelny strzał.

• Wśród obserwujących mecz jest także były trener Cracovii, a obecnie selekcjoner U-21, Michał Probierz. W składzie Pasów jeden młodzieżowiec - Rakoczy. Raków z Czyżem.

• Po rożnym piłka przelewa się po plecach Piaseckiego i opuszcza boisko.

• Z dystansu kopie Rundić. Po drodze piłka obija rywala i wychodzi za linię końcową. Róg.

• W skrócie dla tych, co dopiero dołączyli do relacji: Cracovia pozwoliła Rakowowi się wyszumieć, a potem wyprowadziła dwa szybkie ciosy.

• Ivi próbował zaskoczyć centrostrzałem. Niemczycki na posterunku.

• Teraz sędzia oszczędził Arsenicia. Chorwatowi należała się druga żółta a w konsekwencji czerwona kartka za brzydki faul.

• raków

• Była bramka z wolnego, to teraz jest z gry! Świetne rozegranie Cracovii. Zaczął Makuch, wieńczy Rakoczy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Raków na kolanach!

• Pierwszy gol w Ekstraklasie w trzynastym występie! Ukrainiec oddał precyzyjny strzał przy lewym słupku. Kovacević spodziewał się uderzenia w prawy i chyba wykonał o jeden krok za daleko. Ten czas był już nie do odrobienia. Piękny gol dla Cracovii!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KONOPLIANKA BEZPOŚREDNIO Z WOLNEGO!

• arsenic

• Arsenić nieczystym wślizgiem zatrzymał Makucha. Chyba jednak rzut wolny.

• Rzut wolny czy karny dla Cracovii?! Sędzia się zastanawia...

• No i było rzeczywiście groźnie! Po krótkim rozegraniu z dalszej odległości uderza Konoplianka. Bramkarz wypluwa piłkę do boku.

• Potrojone krycie na Konopliance. Ukrainiec wywalczył rzut wolny. Może teraz Cracovii zagrozi bramce Kovacevicia?

• Koczerhin kopnął z dystansu. Celnie, po koźle, ale Niemczycki bez problemu złapał piłkę.

• Tym razem ucierpiał wracający po piłkę Piasecki.

• Wyraźnie spóźniony Kun. Zasłużona kartka za wejście w Rapę.

• Posiadanie piłki zdecydowanie dla Rakowa.

• - Tylko Pasy, tylko Cracovia! - skanduje publiczność.

• Oshima odpowiada dziś za rozegranie Cracovii. Rywale szybko do niego doskakują. Właśnie został zahaczony przez Papanikolaou.

• Za chwilę minie kwadrans a my jeszcze nie byliśmy w szesnastce Rakowa.

• Koczerhin z piłką wpada w pole karne. Rodin dobrze interweniuje; czysto, ale jest róg dla Rakowa.

• Piłka po koźle dociera do rąk Niemczyckiego. Uderzał Ivi.

• Niezła frekwencja na stadionie. Wśród obserwujących były trener Legii, Aleksandar Vuković. Serb czeka na ofertę z ekstraklasy. Może z Lechii?

• ivi lopez

• Z dystansu Ivi. Napiszemy krótko: potrafi znacznie lepiej.

• Ivi wrzuca z prawej flanki. Po główce kolegi piłka odbija się od Jablonskiego, po czym wychodzi za linię końcową. Raków ma korner.

• Raków w ataku pozycyjnym. Próba długiego zagrania do Wdowiaka - nieudana. Pomocnik i tak dziękuje za pomysł, unosząc w górę kciuk.

• Dużo walki między pomocnikami. Niektórzy mają pretensje do sędziego, że jeszcze nie wyciągnął kartki.

• Czyż i Ivi rozpoczęli z środka. Gramy przy Kałuży!

• Trenerzy Zieliński i Papszun w klubowych dresach. Trener gości tradycyjnie w czapce z daszkiem.

• Obie drużyny w swoich podstawowych kompletach strojów. Wychodzą na murawę.

• Raków ma jeden mecz do rozegrania więcej, ale i tak jest w tabeli przed Cracovią.

• W zeszłej kolejce Cracovię pokonała Warta (0:2), a Raków w tygodniu, w zaległym meczu pokonał Pogoń (1:0).

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Tudor, Szelągowski, Berggren, Długosz, Nowak, Gutkovskis. Musiolik.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Wilk, Jaroszyński, Kallman, Knap, Thiago, Loshaj, Jugas, Kakabadze, Myszor.

• To potencjalnie najciekawsze spotkanie soboty w Ekstraklasie. Cracovia po serii porażek spróbuje zatrzymać kandydata na mistrza Polski.

1/3
przejdź do galerii
PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Raków Częstochowa ONLINE. Po trzech porażkach w czterech ostatnich meczach Cracovia gościć będzie u siebie Raków Częstochowa. Wydaje się, że faworytem są goście, ale „Pasy” wiedzą jak grać z „Medalikami”... Gdzie oglądać mecz Cracovia - Raków na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa: Mecz Cracovia – Raków Częstochowa ONLINE

Po udanym początku sezonu piłkarze Jacka Zielińskiego złapali zadyszkę. W czterech ostatnich kolejkach „Pasy” zdobyły tylko jeden punkt i nastroje w szatni uległy pogorszeniu. Co więcej, właśnie w meczu ze Śląskiem (1:1) udało się zdobyć jedyną bramkę, tracąc pięć (po 2 ze Stalą i Wartą oraz jedną z Piastem).
Zdobyte do tej pory 10 punktów daje 10 lokatę w lidze. Słabszy bilans bramkowy mają Widzew, Korona i Stal, ale do podium brakuje trzeciego Rakowa i czwartej Pogoni strata wynosi zaledwie 3 punkty. Te ekipy rozdziela Radomiak z 11 punktami na koncie.

Częstochowianie doszli już do siebie po dwumeczu ze Slavią Praga w ostatniej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Najpierw rozbili na wyjeździe Śląsk Wrocław (4:1), a w środku tygodnia – nadrabiając zaległości z 6. kolejki – pokonała u siebie Pogoń Szczecin (1:0). 13 „oczek” daje obecnie najniższy stopień podium ze stratą 3 punktów do Wisły Płock i czterech do Legii.

„Pasy” mają w lidze patent na Raków. W 6 bezpośrednich spotkaniach zanotowali po 3 zwycięstwa i remisy. Dzisiaj chcieliby przedłużyć tę serię, ale dzisiaj może być o to wyjątkowo trudno...

Jacek Zieliński, trener Cracovii - Każdy mecz z Rakowem jeśli chodzi o skalę gry w lidze jest na pewno trudnym zadaniem, bo to jest zespół, który od lat jest dobrze budowany pod kątem coraz lepszych wyników i jakości gry. Raków na chwilę obecną jest w naprawdę dobrej dyspozycji. Te ostatnie dwa mecze pokazały, że mimo odpadnięcia i braku awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji, Raków trzyma poziom, gra bardzo solidnie i na pewno będziemy musieli się wspiąć na wyżyny, żeby ich pokonać, a taki mamy plan i z takim nastawieniem podchodzimy do sobotniego meczu.

W ekipie gospodarzy na pewno nie zobaczymy kontuzjowanego Kamila Pestkę. Z urazami po meczu Pucharu Polski zmagają się Lukas Hrosso i Filip Balaj. Po stronie Rakowa zabraknie Marcina Cebulę, Andrzeja Niewulisa, Tomasa Petraska. Za kartki pauzuje Bogdan Racovitan, a kilka dni temu kontrakt z klubem rozwiązał Fabio Sturgeon.

Spotkanie Cracovia – Raków Częstochowa poprowadzi Tomasz Kwiatkowski. Jego asystentami będą Tomasz Listkiewicz i Filip Sierant. Sędzią technicznym jest Paweł Kukła, a za VAR odpowiadają Szymon Marciniak i Konrad Sapela.

Cracovia – Raków Częstochowa. Najskuteczniejsi strzelcy
  • Cracovia: Michał Rakoczy i Patryk Makuch (po 2), Benjamin Kalman, Florian Loshaj, Mathias Hebo Rasmussen (po 1)
  • Raków Częstochowa: Bartosz Nowak (3), Mateusz Wdowiak i Fabian Piasecki (po 2)

Ostatnie mecze bezpośrednie
08.06.2022 r. Raków Częstochowa – Cracovia 1:1 (Ekstraklasa)
22.11.2021 r. Cracovia – Raków Częstochowa 1:0 (Ekstraklasa)
Mecz Cracovia - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w sobotę od godziny 19:55 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Z Krakowa mecz skomentują Robert Skrzyński i Grzegorz Mielcarski. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!