Cracovia

2

Śląsk Wrocław

0

• Cracovia w swoim ostatnim meczu w tym roku pewnie pokonała Śląsk Wrocław 2:0 (0:0). Przy Kałuży na listę strzelców wpisali się Tomas Vestenicky i Rafael Lopes. Dzięki wygranej drużyna Michała Probierza awansowała na drugie miejsce, na którym pozostanie aż do lutego.

• Koniec meczu! Cracovia pewnie wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:0!

• Czerwona kartka! Filip Marković postawił stempel na nodze Dytiatiewa! Śląsk gra w osłabieniu.

• Szymon Marciniak do drugiej odsłony dołoży co najmniej trzy minuty.

• Cornel Rapa uderzał zza pola karnego. Tym razem pewnie broni Matus Putnocky.

• Ostatnia zmiana w ekipie Cracovii. W miejsce Vestenickiego na boisko wszedł Filip Piszczek.

• Tomas Vestenicky uderzał głową z kilku metrów, ale w sam środek bramki Śląska.

• Krzysztof Mączyński dogrywał z rzutu wolnego z prawej flanki. Żaden z piłkarzy Śląska nie doszedł do tej piłki.

• Diego Żivulić opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Filip Marković.

• Uderzał z rzutu wolnego Przemysław Płacheta. Skrzydłowy Śląska nie trafił w światło bramki.

• Sergiu Hanca dokładnie dograł z rzutu rożnego, a Rafael Lopes przeskoczył Dino Stigleca i z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do siatki! Cracovia pewnie zmierza po zwycięstwo!

• GOOOOOOOOL! 2:0! RAFAEL LOPES!

• Niezbyt czysto strzelał Mateusz Wdowiak. Na rzut rożny piłkę wybił Diego Żivulić.

• Rafael Lopes zmienił Sylwestra Lusiusza.

• Michal Siplak zszedł z boiska. W jego miejsce na murawie zameldował się Mateusz Wdowiak.

• Jeszcze jedna kartka. Oleg Dytiatiew napomniany przez arbitra za faul.

• Kolejny raz Szymon Marciniak sięgnął do kieszonki. Żółtą kartkę obejrzał Kamil Pestka.

• Robert Pich opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Lubambo Musonda.

• Michal Siplak przedarł się na lewej flance. Śląsk przed olbrzymimi problemami ratuje interwencja Wojciecha Golli.

• Dośrodkowanie Sergiu Hanki z rzutu rożnego. Niepewny dzisiaj Putnocky wypuścił piłkę z rąk. Po chwili naprawił jednak swój błąd.

• Sergiu Hanca dwa razy uderzał z wolnego na bramkę Śląska. Za każdym razem trafiał w ustawionych w murze graczy Śląska.

• Matus Putnocky piąstkował po rzucie rożnym na piętnasty metr. Tam do piłki dopadł Tomas Vestenicky i uderzył po dalszym słupku. Cracovia na zasłużonym prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOL! VESTENICKY! 1:0 DLA CRACOVII!

• Pelle van Amersfoort zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka poszybowała kilka metrów ponad poprzeczką.

• Sergiu Hanca dośrodkował z prawej strony w kierunku Tomasa Vestenickyego. Radzi sobie obrońca Śląska.

• Silnie uderzał z rzutu wolnego Michal Siplak. Bramkarz Śląska wypiąstkował piłkę.

• Diego Żivulić faulował szarżującego prawą flanką Sergiu Hancę. Piłkarz ukarany żółtą kartką. To już czwarty kartonik dla gracza Śląska.

• Ruszył do piłki Tomas Vestenicky. Zdążył z interwencją Wojciech Golla.

• Druga część meczu już się zaczęła! Od środka rozpoczęli zawodnicy Cracovii.

• Pierwsza część meczu przebiegała pod lekkie dyktando Cracovii. Piłkarze Michała Probierza stworzyli sobie dwie okazje strzeleckie, które mogły przynieść im bramkę. Śląsk tak dogodnych sytuacji nie miał. Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy w Krakowie! Do przerwy remis 0:0.

• Arbiter Marciniak doliczył trzy minuty do pierwszej odsłony spotkania.

• Robert Pich po szybkim zwodzie wypracował sobie sytuację w polu karnym. Michal Siplak zablokował strzał Słowaka.

• Michal Siplak spóźnił się z interwencją. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy Cracovii.

• Dośrodkowanie Sergiu Hanca z prawej flanki. Wojciech Golla uprzedził Pelle van Amersfoorta.

• Zablokowane uderzenie Jakuba Łabojki. Po ostro bitym rzucie rożnym faulowany był Michal Pesković.

• Sylwester Lusiusz faulował Krzysztofa Mączyńskiego. Kolejna żółta kartka.

• Po kontrataku Cracovii przed bramką Śląska znalazł się Tomas Vestenicky, ale uderzył prosto w Matusa Putnockyego.

• Lekko krwawi z nosa Oleg Dytyatev. Sędzia odesłał piłkarza poza boisko.

• Przemysław Płacheta przebiegł z piłką pół boiska. Akcję Śląska zakończył upadek Kamila Dankowskiego w polu karnym. Faulu nie było - orzekł sędzia Marciniak.

• Israel Puerto ostro zaatakował nogę Tomasa Vestenickyego. Kolejna żółta kartka.

• Sergiu Hanca otrzymał piłkę w polu karnym po podaniu Cornela Rapy. Odwrócił się z piłką, ale strzał Rumuna był słabej jakości.

• Przemysław Płacheta dośrodkował z lewej strony w pole karne. Wojciech Golla faulował bramkarza Cracovii i obejrzał żółtą kartkę.

• Mateusz Cholewiak w ostatniej chwili został zatrzymany wślizgiem przez Michała Helika.

• Pierwsza żółta kartka. Obejrzał ją Mateusz Cholewiak za zagranie łokciem.

• Po zagraniu Picha uderzał zza pola karnego Jakub Łabojko. Pomocnik Śląska niewiele się pomylił!

• Mogło być 1:0 dla "Pasów"! Tomas Vestenicky odwrócił się w polu karnym z piłką i oddal strzał. Matus Putnocky wykazał się refleksem!

• Groźnie pod bramką Śląska! Tomas Vestenicky wypatrzył wbiegającego w pole karne Cornela Rapę. Strzał obrońcy był jednak niecelny.

• Jakub Łabojko pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Michała Chrapka.

• Michał Chrapek nie będzie mógł kontynuować gry. Trener Lavicka musi przeprowadzić pierwszą zmianę.

• Pierwszy celny strzał. W sam środek bramki uderzał Pelle van Amersfoort, ale na posterunku był Matus Putnocky.

• Mogło być groźnie pod bramką Śląska, ale Michal Siplak źle dośrodkował z lewej strony.

• Kolejna przerwa w grze. Tym razem opatrywany jest Michał Chrapek.

• Sergiu Hanca ucierpiał wykonując wślizg. Potrzebna była interwencja sztabu medycznego.

• Pressing Śląska przyniósł efekt. Było niebezpiecznie pod bramką Cracovii, ale Oleksiej Dytyatev wygrał pojedynek powietrzny.

• Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka! Zaczęli piłkarze Śląska.

• Spotkanie Cracovia - Śląsk w roli sędziego głównego poprowadzi Szymon Marciniak z Płocka.

• Rezerwowi Śląsk: Kajzer, Pawelec, Hołownia, Musonda, Marković, Łabojko, Gąska, Bergier, Samiec-Talar.

• Rezerwowi Cracovia: Hrosso, Ferraresso, Wdowiak, Strózik, Rubio Lopez, Rakoczy, Dimun, Rafael Lopes, Piszczek.

• Dla Śląska Wrocław to najlepsza runda jesienna od lat. Bez względu na wynik starcia z Cracovią, wrocławianie przezimuje na jednym z pierwszych czterech miejsc w tabeli PKO Ekstraklasy.

• Cracovia ostatnio niespodziewanie przegrała z Koroną. Kielczanie grali w osłabieniu jednego, a przez krótką chwilę nawet dwóch piłkarzy. Mimo to podopieczni Michała Probierza nie zdołali pokonać bramkarza rywali i ulegli na wyjeździe 0:1. Była to czwarta wyjazdowa porażka "Pasów". Na własnym obiekcie krakowianie spisują się dużo lepiej. Siedem meczów wygrali, jeden zremisowali i doznali dwóch porażek.

• Na Stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie ekipa "Pasów" zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Zwycięzca tego meczu przezimuje na podium PKO Ekstraklasy. Początek spotkania o godz. 18. Witamy w relacji LIVE!

DW

cracovia śląsk wrocław transmisja

Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. W piątek Śląsk Wrocław rozegra ostatni mecz o stawkę w 2019 roku. Wrocławianie zagrają na wyjeździe z Cracovią. Mecz z czołówki może być hitem 20. kolejki, choć trudno będzie nawiązać do czwartkowego spotkania ŁKS-u z Wisłą Kraków. Zwycięzca tego meczu przezimuje na podium PKO Ekstraklasy, stawka jest więc bardzo duża.

Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE

Przed nami spotkanie drużyn, które pod koniec rundy jesiennej grają bardzo dobry i skuteczny futbol. Co prawda, zdarzają im się wpadki, ale na pewno bliżej im do regularnego punktowania, niż stawiania na przypadek.
Przed 20. kolejką PKO Ekstraklasy Cracovia zajmuje 4. miejsce w tabeli, natomiast wrocławianie plasują się o jedno miejsce wyżej z przewagą punktu. Trudno nie nazwać tego meczu hitem, choć w naszej lidze zdarzyć się może dosłownie wszystko.

Śląsk w ostatnim meczu 2019 roku będzie chciał przełamać zwycięską niemoc. Wrocławianie mają za sobą dwa trudne spotkania - z Legią Warszawa (0:3) i Lechem Poznań (1:1). W tym pierwszym meczu WKS poniósł pierwszą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie, dlatego można powiedzieć, że pompowany przez kibiców balonik zwyczajnie pękł. W starciu z Lechem Śląsk był zdecydowanie lepszą drużyną, strzelił nawet trzy gole, ale dwa z nich padły po spalonych. Lepsi nie zawsze w futbolu wygrywają, co wzięli sobie do serca zawodnicy Kolejorza i wyrównali pod koniec spotkania. - W ostatnich dwóch meczach nie udało nam się wygrać i brakuje nam tego. Czujemy głód zwycięstwa. Wiemy, że rok zakończymy w pierwszej czwórce i jest to dla nas powód do zadowolenia. Czy nas to zaskoczyło? Absolutnie nie. Jesteśmy świadomi swoich umiejętności i wiemy na co nas stać - powiedział Diego Żivulić, pomocnik Śląska.

Cracovia Śląsk Wrocław NA ŻYWO
Cracovia również ma za sobą dobrą serię, choć mogłaby być ona jeszcze lepsza. Pasy są w okresie jesiennym bezkompromisowe - rzadko remisują, najczęściej wygrywają lub przegrywają do zera. Ostatnio zdarzyła im się dość niefortunna porażka z Koroną Kielce - kielczanie grali w osłabieniu jednego, a przez krótką chwilę nawet dwóch piłkarzy! Mimo tego faktu, podopieczni Michała Probierza nie zdołali pokonać bramkarza rywali i ostatecznie przegrali na wyjeździe 0:1. Cracovia nie wygrała już czwartego kolejnego meczu wyjazdowego.

Lidera z Warszawy nie zdołają już dogonić przed nowym rokiem, bo Legia ma cztery punkty przewagi nad trzecim w tabeli Śląskiem. Potencjalna wygrana zapewni jednak kontakt z aktualnym wicemistrzem Polski i da kibicom do zrozumienia, że drużyna może osiągnąć duży sukces w tym sezonie - Śląsk czeka na europejskie puchary od 2015 roku, natomiast Cracovia w ostatnim czasie dwukrotnie zapewniała sobie udział w Lidze Europy - kończyła go jednak już w przedbiegach, bo w I rundzie, przegrywając z niżej notowanymi rywalami.

W kadrze meczowej Śląska Wrocław nie znalazł się jedyny napastnik drużyny - kontuzjowany Erick Exposito. Wrocławianie skorzystają więc z Mateusza Cholewiaka, który może grać na lewym skrzydle, ataku, czy nawet lewej obronie! W minionej kolejce pokonał bramkarza Lecha Poznań, więc predyspozycje ofensywne z pewnością ma. W poprzednim starciu z Cracovią Cholewiak popisał się takim strzałem, że każdy piłkarz Ekstraklasy mógłby mu pozazdrościć.

Nie zagrają:

Cracovia: Daniel Pikk, Niko Datković (kontuzje), David Jablonsky (czerwona kartka)
Śląsk Wrocław: Adrian Łyszczarz, Piotr Celeban, Mateusz Radecki, Łukasz Broź, Erik Expósito (kontuzje).

Przewidywane składy:

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Dytjatiew, Pestka - Gol, Dimun - Hanca, van Amersfoort, Wdowiak - Rafael Lopes

Śląsk Wrocław: Putnocky - Dankowski, Golla, Puerto, Stiglec - Mączyński, Żivulić - Pich, Chrapek, Płacheta - Cholewiak

Cracovia - Śląsk Wrocław TRANSMISJA

Spotkanie Cracovia - Śląsk Wrocław zaplanowano na piątek, 20 grudnia o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Legalny stream online dostępny jest pod adresami canalplussport.pl i ncplusgo.pl, ale dotyczy wyłącznie abonentów NC+. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.