Cracovia

0

Śląsk Wrocław

1

• Cracovia przegrywa kolejny mecz w Ekstraklasie. Po golu Waldemara Soboty z 66. minuty. W Krakowie robi się coraz goręcej z zaledwie dwoma punktami na koncie Cracovia zasiada na samym dnie tabeli. Widać jednak poprawę względem ostatnich meczy.

• Koniec meczu!

• Żółta kartka dla Tamira Cahalona za wcześniejszy faul na pomocniku Śląska.

• Radomski zagrywa długą piłkę do Van der Biezena, ale znajdował się on na pozycji spalonej.

• Dobre dośrodkowanie, ale Ntibazonkizę ubiegł tej sytuacji zawodnik Śląska.

• Faul na Bojlevicu będzie ostatnia szansa na wyrównanie.

• Trzy minuty doliczone zostały do tego spotkania.

• Żółta kartka dla Ćwielonga za grę na czas.

• Długa piłka na Voskampa w wykonaniu Cetnarskiego, ale Struna skutecznie zatrzymał napastnika Śląska.

• Świetna piłka do Strausa w wykonaniu Radomskiego, ale była za mocna, aby Rok mógł ją przyjąć. Zmarnowana szansa.

• Żółta kartka dla Soboty, za utrudnianie wykonania rzutu wolnego.

• Ntibazonkiza podchodzi do stałego fragmentu gry, ale uderza beznadziejnie i nad bramką. Wznowi Kelemen od własnego pola karnego.

• Przesunięty do pomocy Radomski daje się we znaki defensywie wrocławian. Tym razem będzie rzut wolny.

• Faul na Bojlevicu, Cracovia wznawia z własnej połowy,

• Ntibazonkiza wycofuje na 20. metr do Bojlevica, ten jednak oddaje słaby i przede wszystkim niecelny strzał na bramkę Kelemena.

• Sztylka z rzutu wolnego uderza ok. pięć metrów nad bramką.

• Żółta kartka dla Radomskiego, po faulu na Ćwielongu.

• Struna rozrzuca na stronę do Cahalona, ale ten nie ma szans, aby przyjąć taką piłkę i spróbować z nią cokolwiek zrobić.

• Bojlević dośrodkowuje w pole karne, ale na aut głową wybija defensor gości.

• Będzie rzut wolny dla Cracovii, po faulu na Radomskim, który jakimś cudem znalazł się pod polem karnym wrocławian.

• Cahalon podaje podaje na 5. metr do Van der Biezena! Kiedy wydaje się, że będzie już wyrównanie, Holender uderza prosto w leżącego Kelemena.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Sochę wchodzi Spahić.

• Van der Biezen zagrywa do Cahalona, Izraelczyk oddaje strzał i interweniuje w tej sytuacji Celeban, który był bliski samobójczego trafienia!

• I ostatnia zmiana Jurija Szatałowa. Na boisko wchodzi debiutujący Jan Hosek, zmieniający Szeligę.

• Druga zmiana Oresta Lenczyka, za Madeja wchodzi Ćwielong.

• Aktywny Cahalon dośrodkowuje do Van der Biezena, ale ten upada domagając się karnego! Sędzia nie podejmuje decyzji o karnym i gra zostaje kontynuowana!

• Cahalon wchodzi dryblingiem w pole karne, dośrodkowuje na głowę do napastników, ale na rożny wybija obrońca wrocławian!

• Szeliga rewanżuje się! Świetnie dogrywa do Ntibazonkizy, który próbuje dograć w pole karne, ale przecina to środkowy obrońca!

• Szeliga próbuje zagrać do Cahalona, ale wybił na aut. Gwizdy na trybunach.

• Cahalon świetnie klepką zagrywa z Ntibazonkizą, początkowo gubi piłkę, ale w końcu zagrywa ją do Van der Biezena, który uderzył obok bramki z 16. metrów!

• Druga zmiana w Cracovii. Za zmęczonego Visnakovsa wchodzi Rok Straus.

• Szeliga popełnia błąd zagrywa do Madeja, ten przetrzymuje piłkę i w efekcie zostaje ona wycofana do Cetnarskiego, który trafił w obrońcę Cracovii i piłka wyszła na korner!

• Pierwsza zmiana w wykonaniu Jurija Szatałowa. Za Niedzielana wchodzi Tamir Cahalon.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Śląska! Sobota dostaje piłkę od Madej uderza i mimo początkowej interwencji Kaczmarka, pomocnik Śląska dostał kolejną szansę i z dobitki trafił do siatki krakowian!

• Sztylka nabiega na szesnastkę dostaje piłkę i uderza w stronę długiego słupka, ale jego strzał wyglądał bardziej jak dośrodkowanie i nie przyniósł żadnej korzyści.

• Szeliga z szeroko rozłożonymi rękami atakuje Pietrasiaka, ale arbiter uznał, że obrońca wrocławian był faulowany.

• Wciąż opatrywany jest Ntibazonkiza, który został w poprzedniej sytuacji kopnięty w goleń.

• Pierwsza zmiana w drużynie Śląska. Za Milę wchodzi Cetnarski.

• Struna rusza z piłką w stronę środka boiska, ale myli się w swoim dryblingu i piłkę odbiera mu Sztylka.

• Sobota traci piłkę w polu karnym, Cracovia rusza z kontratakiem! Nykiel zagrywa niecelnie do Ntibazonkizy i na tym kończy się ta akcja.

• Ntibazonkiza wręcz ośmiesza Celebana, a następnie wchodzi w pole karne i oddaje strzał z trudnej pozycji! Świetnie spisuje się Kelemen i swoją interwencją ratuje kolegów przed utratą bramki!

• Boljević po szybkim wykonaniu rzutu wolnego wyprowadza piłkę na 20. metr oddaje strzał, piłka odbija się rykoszetem od nogi obrońcy i leci w światło bramki, ale Kelemen znajdował się dokładnie w tym miejscu.

• Elsner oddaje piłkę do Soboty, który wypuszczą sobie futbolówkę i oddaje strzał obok bramki Kaczmarka.

• Visnakovs wchodzi w pole karne, Celeban wykonuje wślizg i według sędziego wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Kibice protestują, ale arbiter był blisko całego zajścia!

• Świetne zagranie do Niedzielana, którzy przedłuża głową do Van der Biezena, Holender wychodzi sam na sam z Kelemanem, ale... mamy pozycję spaloną, na której znajdował się "Wtorek"!

• Nykiel długo zastanawia się przy linii bocznej co ma zrobić z piłką i w efekcie rzuca na dobieg do Ntibazonkizy, ale Burundyjczyk nie ma szans dobiec do takiego zagrania.

• Szansa dla Śląska po błędzie w kryciu nie zostaje jednak wykorzystana, Struna nabija rywala przy linii bocznej.

• Saidi próbuje swoich sztuczek na lewej stronie, ale Socha nie pozwala mu na zbyt dużo.

• Boljević po raz kolejny rzuca długą piłkę do przodu i ponownie nie skutecznie i Pietrasiak spokojnie odgrywa głową do Kelemena.

• Pierwszy faul w drugiej połowie. Przewinienia dopuścił się Bojlević.

• Zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut i czekamy na gole! Bez zmian w składach.

• Obie drużyny wybiegły równocześnie na murawę.

• W pierwszej części spotkania optyczną przewagę otrzymywała Cracovia, jednak defensywa gości nie może sobie nic zarzucić gdyż doskonale przecinali wszystkie podania do Niedzielana i Van der Biezena. Więcej strzałów na bramkę oddał Śląsk, a szczególnie aktywny w tej kwestii był Elsner i Mila, który uderzał ze stałych fragmentów gry. Wynik jednak nie uległ zmianie i do połowy mamy bezbramkowy remis na "El Passo".

• Koniec pierwszej połowy.

• Visnakovs ładnie mija zwodem rywali i wychodzi na czystą pozycję, ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia.

• Uderzenie Elsnera na głowę przyjmuje Radomski i piłka wychodzi na rzut rożny.

• Szeliga traci piłkę i z groźnym kontratakiem ruszają goście. Sobota dośrodkowuje spod chorągiewki, ale wyłapuje Kaczmarek.

• Byłaby dogodna sytuacja dla "Pasów" po dograniu do Van der Biezena, ale wcześniej faulowany był zawodnik Śląska.

• Elsner fauluje od tyłu Visnakovsa i otrzymuje za o upomnienie w postaci żółtej kartki.

• Nawotczyński wybija daleko do Niedzielana, ale dobrze w tej sytuacji zachował się środkowy obrońca, który zgrał piłkę głową do Kelemena.

• Drugi żółty kartonik dla "Pasów". Tym razem nie przepisowo zachował się Niedzielan.

• Kelemen wychodzi z bramki na 25. metr i popełnia błąd źle przyjmując sobie piłkę! Na jego szczęście pressing Van der Biezena nie należał do idealnych.

• Pomocnik Śląska na razie opuszcza plac gry.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany zostaje Szeliga, który na połowie rywala faulował Elsnera.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne z głębi pola przez Ntibazonkizę, ale Niedzielan nie miał szans w starciu z dwoma defensorami.

• Elsner uderza z rzutu wolnego, przymierzył niemal idealnie i piłka przeleciała tuż obok spojenia!

• Szeliga zagrywa długą piłkę na Niedzielana, ale "Wtorek" znajdował się na pozycji spalonej.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Cracovię, Nykiel dochodzi do piłki i stara się dośrodkować z linii szesnastki, ale jego wrzutka okazała się za mocna.

• Dobra akcja Ntibazonkizy, po udanym dryblingu oddał piłkę do Niedzielana, ale ten zostaje zblokowany wślizgiem podczas próby dośrodkowania.

• Szeliga celnie wyrzuca swoim podaniem Visnakovsa pod samą chorągiewkę, ale Łotysz nie zdołał dobiec do tej piłki i mimo, iż dograł piłkę w pole karne to Kelemen wznowi z własnego pola karnego.

• Szeliga dośrodkowuje w pole karne, ale piłka przechodzi całe pole i wychodzi na aut bramkowy.

• Sztylka oddaje strzał z dystansu, ale Kaczmarek ogląda tylko jak piłka przechodzi nad poprzeczką.

• Nawotczyński stara się odebrać piłkę, ale w swojej interwencji fauluje rywala.

• Mila uderza z rzutu wolnego, ale trafia w kibiców na trybunach.

• Zamieszanie w polu karnym i w efekcie w nogi trafiony zostaje Voskamp. Będzie rzut wolny dla Śląska z 18. metrów.

• Elsner dośrodkowuje z głębi pola, ale podanie przecina głową Radomski.

• Boljević uderza, ale trafia w Szeligę, który przeszkadzał zawodnikom w murze! Piłka spada na 10. metr, ale żaden z piłkarzy nie znalazł się w dogodnej pozycji na oddanie strzału w światło bramki!

• Faulowany Boljević będzie rzut wolny z 25. metrów.

• Madej świetnie dogrywa w pole karne do Mili! Kapitan Śląska w świetnej sytuacji uderza prosto w Kaczmarka!

• Kibice wrócili już na swoje miejsca.

• Prostopadłym podaniem uruchomić Ntibazonkizę chciał Szeliga, ale we wszystko wmieszał się Socha i przerwał akcję gospodarzy.

• Mila dośrodkowuje w pole karne piłkę, świetnie zachowuje się Kaczmarek, który wychodzi na piąty metr wyłapuje futbolówkę i szybko wznawia. "Pasy" ruszają z kontratakiem, Niedzielan odgrywa do Ntibazonkizy, który uderza z 16. metra! Gdyby nie interwencja Kelemena byłby gol!

• Waldemar Sobota mija z piłką dwóch rywali i uderza na bramkę. Na nieszczęście gości nie trafił nawet w światło bramki.

• Ależ uderzenie! Rok Elsner przymierza się do strzału z 25. metrów i minimalnie chybia! Gdyby piłka leciała w światło bramki Kaczmarek nie miałby szans na skuteczną interwencję!

• Szeliga szuka miejsca do dośrodkowania, ale skutecznie utrudnia mu to Socha.

• Kibice w ramach protestu opuścili trybuny.

• Pierwsza okazja Mili. Kapitan Śląska uderzył groźnie z 20. metrów, ale trafił obok słupka bramki Kaczmarka!

• Pawelec próbuje długiej piłki do Madeja, ale napastnika gości ubiegł Kaczmarek i wyłapał bezpańską piłkę.

• Kolejna szansa dla Cracovii, ale w decydującym momencie spanikował Visnakovs i niedokładnie dograł do Niedzielana.

• Socha rozgrywa z Kelemanem, sytuacja wydaje się być pod kontrolą, ale pressingiem wychodzi Van der Biezen i zatrzymuje podanie bocznego obrońcy.

• Boljević próbując interweniować trafił w nogi Milę. Kapitan wrocławian wykonał stały fragment gry, ale obrona gospodarzy zdołała zażegnać niebezpieczeństwo.

• Sląsk bezpiecznie w obrębie własnej połowy wymienia podania.

• Pierwsza okazja dla "Pasów", Szeliga uderza z dystansu, źle trafia w piłkę, do której prawie doszedł Ntibazonkiza!

• Saidi powrócił już na murawę.

• W całej sytuacji ucierpiał również Ntibazonkiza, który został trafiony w głowę.

• Pierwszy faul. Nykiel nie przepisowo powstrzymywał Sochę.

• Pierwszy gwizdek na "El Passo"!

• Obie drużyny wychodzą na murawę!

• Obie ekipy opuściły już murawę i udały się do szatni po ostatnie wskazówki od trenerów.

• Na występ w tym meczu liczy Marek Wasiluk, który ma wiele do udowodnienia działaczom Cracovii, którzy nie poznali się na jego talencie.

• W drużynie Cracovii na środku obrony zagra Łukasz Nawotczyński, który powraca do gry po długotrwałej kontuzji.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Gąsiński, Dudzic, Cahalon, Żytko, Hosek, Kosanović, Straus

• Pierwszy skład "Pasów": Kaczmarek, Nykiel, Nawotczyński, Szeliga, Struna, Van der Biezen, Ntibazonkiza, Radomski (k), Boljević, Niedzielan, Visnakovs

• Ławka rezerwowych gości: Gikiewicz, Cetnarski, Ćwielong, Dudek, Gancarczyk, Spahić, Wasiluk

• Wyjściowa jedenastka Śląska: Keleman, Celeban, Pietrasiak, Socha, Pawelec, Sztylka, Mila (k), Voskamp, Elsner, Sobota, Madej

• Znamy już składy obu drużyn!

• Witamy państwa prosto ze stadionu przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie! W dzisiejszym meczu Cracovia podejmie wrocławski Śląsk. Obie drużyny wyszły już na rozgrzewkę.