PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Widzew Łódź ONLINE. Obie...

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Widzew Łódź ONLINE. Obie drużyny celują w puchary. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Virgil Ghita - 3
    • David Jablonsky - 3 (Michal Siplak - 3)
    • Paweł Jaroszyński - 3
    • Takuto Oshima - 4
    • Karol Knap - 3
    • Michał Rakoczy - 4 (Kacper Śmiglewski - bez oceny0
    • Jewhen Konoplianka - 3 (Mateusz Bochnak - bez oceny)
    • Benjamin Källman - 3

Widzew Łódź

• Henrich Ravas - 4
    • Mateusz Żyro - 3 (Bożidar Czorbadżijski - 4)
    • Serafin Szota - 3
    • Martin Kreuzriegler - 4
    • Paweł Zieliński - 3
    • Juljan Shehu - 3 (Juliusz Letniowski - bez oceny)
    • Marek Hanousek - 3
    • Dominik Kun - 3 (Andrejs Ciganiks - bez oceny)
    • Filip Zawadzki - 3 (Jakub Sypek - 3)
    • Jordi Sanchez - 3
    • Bartłomiej Pawłowski - 3
  • Koniec meczu! Rzutem na taśmę Widzew Łódź remisuje z Cracovią! Na trafienie Takuto Oshimy odpowiedział, w doliczonym czasie gry, Martin Kreuzriegler z rzutu karnego!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Widzewa. Virgil Ghita wyraźnie chybił, uderzając głową.

• MARTIN KREUZRIEGLER NIE MYLI SIĘ!!!

Nabiega na dwa tempa, po czym uderza płasko blisko lewego słupka. Zmylony Karol Niemczycki rzucił się w stronę prawego!
    Martin Kreuzriegler trafia z rzutu karnego

• Sędzia nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Widzewa! Cornel Rapa kopnął Bożidara Czorbadżijskiego w narożniku pola bramkowego! Cornel Rapa fauluje Bożidara Czorbadżijskiego. Rzut karny dla Widzewa

• Kacper Śmiglewski zmienia Michała Rakoczego.

• Damian Sylwestrzak dolicza 4 minuty do drugiej polowy.

• Karol Niemczycki broni strzał Jordiego Sancheza z ostrego kąta.

• Mateusz Bochnak zmienia Jewhena Konopliankę.

• [WIDEO] 81. MINUTA. GOL TAKUTO OSHIMY

• Michał Rakoczy upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte indywidualne upomnienie, więc ominie go wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin (8 kwietnia, godz. 17:30).

• Marek Hanousek przejmuje piłkę w polu karnym Cracovii. Uderza wolejem i wyciągnięty jak struna Karol Niemczycki odbija do boku! Sęk w tym, że przyjmując piłkę Czech pomagał sobie ręką.

• Prawą stroną przedzierał się Otar Kakabadze. Tuż za linią środkową został sfaulowany. Kartki jednak nie ma.

• Karol Niemczycki broni strzał Jordiego Sancheza z ostrego kąta. Dodatkowo Hiszpan był na spalonym.

• ... a za Dominika Kuna na murawie pojawia się Andrejs Ciganiks.

• Podwójna zmiana w Widzewie: Juliusz Letniowski zastępuje Juljana Shehu...

• Jewhen Konoplianka zagrywa ciętą piłkę w okolice prawego narożnika pola karnego do Cornela Rapy. Ten wolejem zgrywa przed bramkę (przy rykoszecie od Bartłomieja Pawłowskiego) i z kilku metrów do siatki kieruje Takuto Oshima!

Co ciekawe, to 16. zawodnik "Pasów", który w tym sezonie ma co najmniej 1 gola.

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM TAKUTO OSHIMA!!!

• Cracovia - Widzew Łódź

• 18 Strzały 7
    • 4 Strzały celne 4
  • Karol Knap, po wrzutce z lewego narożnika, główkuje obok bramki.

• Kolejny raz ze strzałem zza linii 16. metra zwlekał Jewhen Konoplianka. Zbiegł z piłką do lewej strony i jego dośodkowanie zostało zablokowane; rzut rożny.

• A teraz szeroko ustawiony na prawej stronie Cornel Rapa "przeciągnął" dośrodkowanie. Na dalszym słupku nie było nikogo, kto powalczyłby o piłkę.

• Jewhen Konoplianka wyraźnie "przeciągnął" dośrodkowanie. Do bramki miał ok. 20 metrów i niepotrzebnie wrzucał przed bramkę. Więcej pożytku byłoby z uderzenia...

• 9 621 kibiców na meczu Cracovii z Widzewem Łódź

• Jakub Sypek upomniany żółtą kartką za skoszenie Jewhena Konoplianki.

• Bożidar Czorbadżijski wszedł i wybija piłkę sprzed pola karnego. Od momentu wejścia na murawę godnie zastępuje kontuzjowanego Mateusza Żyrę.

• Karol Knap dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Przekłada ją do prawej nogi, poprawił i uderzył w stronę bramki Henrich Ravas spokojnie broni.

• Laga na Jordiego Sancheza. Ten nie doszedł do za mocno zagranej piłki.

• A teraz piłkę łapie Henrich Ravas. Byli przed nim Takuto Oshima i Benjamin Källman. Bez powodzenia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Serafinowi Szocie zablokowało centymetrów, by uderzyć głową w stronę bramki. Karol Niemczycki spokojnie łapie piłkę.

• "Skręcenie stawu kolanowego" - tak brzmi diagnoza urazu Czecha, jak przekazał korespondent Canal+.

• David Jablonsky na noszach opuszcza boisko z powodu urazu kolana. Wchodzi Michal Siplak.Kontuzja Davida Jablonsky'ego

• Przerwa w grze. David Jablonsky nie podnosi się z murawy; konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Najprawdopodobniej będzie też zmiana - ostatnie wskazówki dostaje Michal Siplak!

• Jakub Sypek pognał środkiem, mijając 3-4 zawodników w pasiastych koszulkach jak slalomowe tyczki! Stracił piłkę w polu karnym na rzecz Cornela Rapy, ale gościom udało się ją szybko odzyskać. Strzał Pawła Zielińskiego broni jednak Karol Niemczycki!

• Karol Niemczycki nie miał problemu z obroną anemicznego uderzenia Juljana Shehu.

• A teraz, jak na przekór wcześniejszych słów, Otar Kakabadze przedarł się prawą stroną Wrzuca na bliższy słupek, skąd Benjamin Källman uderza głową obok bramki!

• Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Cracovii. Spaliła ona na panewce za linią środkową.

• Jakub Sypek wywalczył aut i szybko go wykonał. Posłał piłkę w pole karne do Jordiego Sancheza, który ją najpierw opanował, by następnie zgrać do młodzieżowca. Jego strzał paruje na korner Karol Niemczycki!

• Okazje są, strzały są, tylko goli (jeszcze) nie ma...

• Jakub Sypek zmienia Filipa Zawadzkiego.

• Otar Kakabadze urwał się prawą stroną, przez co bardziej ożywiły się trybuny. Jego przerzut na lewą stronę do Benjamina Källmana i Jewhena Konoplianki był odrobinę za krótki.

• Bożidar Czorbadżijski ucierpiał w starciu z rywalem. W walce o górną piłkę został trafiony łokciem w twarz. Szybko się jednak pozbierał; pokazuje gotowość do gry.

• Błąd Virgila Ghity blisko swojego pola karnego. Na szczęście zaasekurował go Karol Niemczycki, który uprzedził nadbiegającego zawodnika Widzewa.

• "Pasy" w ataku pozycyjnym. Nie są w stanie przybliżyć się do pola karnego Widzewa.

• Bożidar Czorbadżijski przerywa akcję gospodarzy blisko swojego pola karnego. Po chwili Bułgar przyjmuje na ciało strzał Michała Rakoczego z ok. 20 metrów.

• Goście przez moment w "dziesiątkę". Młodzieżowiec stoi przy linii bocznej i czeka na pozwolenie od sędziego, by wbiec na boisko.

• Przerwa w grze. Filipem Zawadzkim zajmuje się sztab medyczny Widzewa.

• Paweł Jaroszyński dostaje dobre podanie na lewej stronie. Podholował kilkanaście metrów, po czym zagrywa w pole karne do Takuto Oshimy. Ten zgubił Marka Hanouska, ale huknął na wiwat.

• Atak Cracovii prawą stroną nie przyniósł powodzenia.

• Henrich Ravas pewnie i spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• Cracovia zaczyna drugą odsłonę!

• Bożidar Czorbadżijski będzie grać w miejsce Mateusza Żyry.

• Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu Cracovii z Widzewem Łódź. Po pierwszej połowie na tablicy wyników jest 0:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Mimo że okazje były (zwłaszcza po stronie gospodarzy), to Cracovia bezbramkowo remisuje z Widzewem Łódź .

• +1' Nie dość, że po dośrodkowaniu Pawła Zielińskiego piłkę z pola karnego wybijają obrońcy Cracovii, to jeszcze był spalony.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Bez zagrożenia po rzucie rożny.

• Paweł Jaroszyński na lewej stronie. Ścigał się z Pawłem Zielińskim, co prawda zgubił go, ale dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Wyciągnięty jak struna Henrich Ravas zbija piłkę do boku po główce Benjamina Källmana! Kapitalna parada bramkarza!

• Jewhen Konoplianka pograł z kolegą przed polem karnym Widzewa. Dostaje podanie zwrotne w "szesnastkę" i wzięty w kleszcze przez Mateusza Żyrę i Serafina Szotę pada na murawę! Zdaniem sędziego Ukrainiec chciał wymusić "jedenastkę", za co został upomniany żółtą kartkąJewhen Konoplianka chciał wymusić rzut karny, obejrzał żóltą kartkę

• Jewhen Konoplianka uderza z pola karnego minimalnie nad poprzeczką!

Dzieje się w Krakowie

• Cracovia - Widzew

• 4 Strzały 3
    • 1 Strzały celne 1
  • Damian Sylwestrzak chwilę czekał na komunikat z wozu VAR. W końcu pokazał prostokąt i oznajmił, że nie ma mowy o rzucie karnym!

• Gospodarze, zarówno piłkarze jak i przede wszystkim kibice, domagają się rzutu karnego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nieczysto piłkę wybija Mateusz Żyro i trafia w rękę Serafina Szoty! Ręka w polu karnym Widzewa

• Michał Rakoczy uderza zza pola karnego. Został zablokowany, a mocne uderzenie z dystansu Otara Kakabadze przenosi nad poprzeczką Henrich Ravas!

• Jewhen Konoplianka przejmuje piłkę przed polem karnym rywala! Zwlekał z podaniem do wbiegającego Benjamina Källmana i osaczony przez dwóch piłkarzy Widzewa szukał miejsca do strzału. Ostatecznie wywalczył "tylko" rzut rożny, chociaż z tej akcji można było wycisnąć zdecydowanie więcej.

• Jak będzie dzisiaj?

• Z pierwszym dośrodkowaniem radzą sobie piłkarze Widzewa. Przy poprawce Mateusz Żyro sprytnie przepuścił piłkę, jednocześnie blokując adresata zagrania, Virgila Ghitę.

• Michał Rakoczy dostaje piłkę w środku pola, po czym ruszył przed siebie. Osaczony przez dwóch dwóch rywali zdołał się przy niej utrzymać. Po kilku podaniach uderza i po rykoszecie piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Benjamin Källman wyskakuje wysoko do dośrodkowania z prawego narożnika. Sędzia dopatrzył się jego przewinienia na Martinie Kreuzrieglerze.

• W odpowiedzi okazję miał Karol Knap! W ostatniej chwili piłkę za linię końcową wybija Mateusz Żyro. Gdyby nie on, to gospodarze mieliby "setkę"!

• Po rzucie rożnym główkował Martin Kreuzriegler! Piłka odbiła się od lewego słupka i zatańczyła na linii bramkowej. Musnęła Karola Niemczyckiego, ale nie na tyle, by ją przekroczyła!

• NIE MA GOLA DLA WIDZEWA!!!

Jewhen Konoplianka traci piłkę w prosty sposób traci na rzecz Marka Hanouska. Do bramki było bardzo blisko i po zagraniu Czecha strzał Jordiego blokuje wślizgiem David Jablonsky!

• Nieźle posłana piłką na dalszy słupek, skąd uderzał Martin Kreuzriegler. Trochę brakowało mu do celu.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Widzewa prawą stroną, który wywalczył rzut rożny. Piłkę w narożniku Bartłomiej Pawłowski...

• Mocne dośrodkowanie Michała Rakoczego z lewej strony. Henrich Ravas czekał z koszyczkiem, ale uprzedził go kolega z drużyny, który wybija za linię boczną. Nieporozumienie w szeregach beniaminka nie poskutkowało utratą gola.

• Kolejny atak Cracovii przynosi rzut rożny. Do odbitej piłki dopada Karol Knap, którego strzał został zablokowany.

• Było blisko!

A w jej finalnej fazie... Słupek po strzale Konoplianki

• TO BYŁBY GOL KOLEJKI!!!

Michał Rakoczy pognał lewą stroną. "Łamie" akcję z lewej strony do linii 16. metra, po czym podaje piętką do wbiegającego w pole karne Jewhena Konoplianki. Ten miękko posyła piłkę na dalszy słupek i dosłownie... obija go!

• Bartłomiej Pawłowski wyprowadzał kontrę środkiem. Zagrał prostopadle do Dominika Kuna. Sęk w tym, że zagrał po cięciwie, a nie po łuku.

• Atak Cracovii przynosi rzut wolny. Po krótkim rozegraniu piłkę na prawej stronie dostaje Cornel Rapa. Centruje na dalszy słupek, skąd zgranie zostało zablokowane.

• Paweł Jaroszyński miał dość sporo miejsca na lewej stronie. Jego rajd został jednak szybko zastopowany.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie było zagrożenia pod bramką Cracovii. Karol Niemczycki wznawia grę z "piątki".

• Marek Hanousek przedzierał się środkiem i podaje na 18. metr do Jordiego Sancheza. Hiszpan został powstrzymany, ale do odbitej piłki dopada Juljan Shehu. Mimo że huknął w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Karol Niemczycki, to ten z trudem odbija piłkę!

• Takuto Oshima na prawej stronie. Nie poradził sobie z Martinem Kreuzrieglerem, więc wycofał przed pole karne. Uderzenie Karola Knapa w bezpiecznej odległości mija bramkę beniaminka.

• Będący z piłką w środku pola Jewhen Konoplianka chciał prostopadłym podaniem uruchomić Takuto Oshimę. W porę zorientowała się obrona Widzewa.

• Od razu atak Widzewa lewą stroną przynosi aut na wysokości "szesnastki" "Pasów". Po szybkim (i krótkim) wyrzucie dośrodkowanie w pole, skąd piłkę wybijają piłkarze Jacka Zielińskiego.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Cornel Rapa i Marek Hanousek.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Widzew z kolei bardzo wysoko podniósł poprzeczkę. Runda jesienna była świetna w wykonaniu beniaminka. Na wiosnę wygląda to dużo słabiej - ledwie raz łodzianie wygrali w 2023 roku, zanotowali dwie porażki i aż pięć remisów. Wciąż grają o strefę medalową - do 4. lokaty Widzew traci trzy punkty. Przy wygranej w Małopolsce beniaminek mógłby nawet zepchnął Pogoń z tego miejsca. Wiele zależy od wyniku meczu "Portowców" w Poznaniu, który zostanie rozegrany dziś o 17:30.

• Jak będzie dziś? Podopieczni Jacka Zielińskiego postarają się o komplet, bo wygrana sprawiłaby, że te dwie drużyny zrównałyby się w tabeli i jednocześnie "Pasy" zbliżyłyby się do strefy pucharowej.

• Skład Widzewa Łódź

• Piłkarze Cracovii znani są w tym sezonie ze swojej nieregularności. Potrafią pokonać Legię Warszawa czy Raków - tak jak to miało miejsce w rundzie jesiennej, ale często tracą punkty z teoretycznie słabszymi rywalami - przykład remisu ze Śląskiem czy porażki z Koroną.

• Skład Cracovii

• Do Krakowa zawita Widzew Łódź, który po bardzo udanej jesieni, na wiosnę gra poniżej oczekiwań. Cracovia z kolei w ligowej tabeli traci trzy punkty do ekipy z Łodzi. Obie drużyny zajmują odpowiednio 6. i 7. miejsce w tabeli i z pewnością marzy im się awans do najlepszej czwórki, który może oznaczać grę w eliminacjach do europejskich pucharów

• Coraz bliżej meczu! Kilka zdjęć prosto ze stadionu CracoviiKilka zdjęć prosto ze stadionu CracoviiKilka zdjęć prosto ze stadionu Cracovii

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Po emocjach w Płocku, gdzie Wisła zremisowała z Radomiakiem Radom (1:1), przenosimy się do Krakowa. Już za 25 minut Cracovia zmierzy się na własnym stadionie z Widzewem Łódź!

Spotkanie poprowadzi Damian Sylwestrzak...

1/3
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Widzew Łódź ONLINE. Do Krakowa zawita Widzew Łódź, który po bardzo udanej jesieni, na wiosnę gra poniżej oczekiwań. Cracovia z kolei w ligowej tabeli traci trzy punkty do ekipy z Łodzi. Obie drużyny zajmują odpowiednio 6. i 7. miejsce w tabeli i z pewnością marzy im się awans do najlepszej czwórki, który może oznaczać grę w eliminacjach do europejskich pucharów. Gdzie oglądać mecz Cracovia - Widzew Łódź na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 14:30 w GOL24.

Cracovia - Widzew Łódź ONLINE

- To ostatni moment, by doskoczyć do Widzewa. W przypadku zwycięstwa zrównamy się z nim punktami i będziemy w grze o czwartą lokatę. Mam nadzieję też na rewanż za jesienną porażkę w Łodzi. My ze swej strony zrobimy wszystko, by dalej liczyć się w walce o czub tabeli - mówił przed spotkaniem trener Cracovii Jacek Zieliński.

- Nie myślimy o trzecim lub czwartym miejscu. Myślimy o Cracovii, myślimy o sobie oraz żeby wygrać kolejne spotkanie. Wiemy z kim się mierzymy. Cracovia jest blisko nas punktowo, jest mocnym rywalem, który zrobił postęp. Widzimy różnicę pomiedzy Cracovią z jesieni i wiosny - powiedział z kolei wprost trener gości Janusz Niedźwiedź.

Rozjemcą meczu Cracovia - Widzew będzie Damian Sylwestrzak, sędzia z Wrocławia. Na liniach będą go wspierać Adam Karasewicz i Bartosz Kaszyński. Aleksander Kozieł będzie sędzią technicznym, a za technologię VAR odpowiadać będą Jarosław Przybył oraz Michał Obukowicz.

Przewidywalne składy na mecz Cracovia - Widzew Łódź:
Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Jakub Jugas, Arttu Hoskonen, Virgil Ghita, Otar Kakabadze - Evgen Konoplyanka, Takuto Oshima, Michał Rakoczy, Kacper Jodlowski - Benjamin Kallman.
Widzew: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Mateusz Żyro - Paweł Zieliński, Matej Hanousek, Juljan Shehu, Andrejs Ciganiks - Ernest Terpiłowski, Jordi Sanchez, Bartłomiej Pawłowski.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Widzew Łódź:
Cracovia: Jani Atanasov (pauza za czerwoną kartkę), Jakub Jugas, Patryk Makuch (pauzy za żółte kartki), Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Pestka, Jakub Myszor (kontuzje).
Widzew: Fabio Nunes (kontuzja).

Mecz Cracovia - Widzew Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Ten mecz skomentuje duet Robert Skrzyński - Michał Trela. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:30 – zapraszamy!