Cracovia

2

Zagłębie Sosnowiec

1

• Dzięki dwóm trafieniom Airama Cabrery Cracovia wygrała ósmy z ostatnich dziewięciu meczów w LOTTO Ekstraklasie. Gospodarze przez większą spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku, ale w końcówce oddali inicjatywę Zagłębiu. Beniaminek zdobył gola kontaktowego, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Nawotka. W końcówce sosnowiczanie ambitnie walczyli o remis, ale ostatecznie zasłużenie spotkanie wygrywa Cracovia. Dzięki temu "Pasy" są w tej chwili szóstym zespołem w tabeli. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Cracovia wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 2:1.

• Za mocne podanie w kierunku Iwaniszwiliego. Wygląda na to, że Cracovia dopnie swego i zgarnie dzisiaj trzy punkty.

• Cracovia zepchnięta do defensywy. Uderzył z dystansu Mraz, lecz spokojnie złapał piłkę Pesković.

• Indywidualna akcja Daniela Pika. 18-latek ładnie minął dwóch rywali, lecz później uderzył wysoko nad bramką.

• Niewiele brakowało, aby po błędzie obrońców piłkę w polu karnym Zagłębia otrzymał Javier Hernandez. Ostatecznie złapał ją Hrosso.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Ma samą końcówkę wchodzi Michael Heinloth, zastępując Giorgosa Mygasa.

• Aż sześć minut doliczył do tego meczu arbiter. Wszystko przez bardzo długą analizę VAR.

• Przy owacji kibiców schodzi z boiska bohater tego meczu, Airam Cabrera. Wchodzi Filip Piszczek.

• Na domiar złego Michał Helik doznał też kontuzji. Chyba wróci jednak na boisko po pomocy fizjoterapeutów.

• Blisko gola samobójczego i wyniku 2:2! Pawłowski zagrał świetną piłkę do Udovicicia, ten dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony, a Michał Helik interweniował tak, że omal nie wpakował futbolówki do własnej bramki!

• Żółtą kartką ukarany Javi Hernandez.

• Teraz Pesković musiał daleko wyjść z bramki po kolejnym zagraniu w kierunku Nawotki. W końcówce tempo meczu nieco spadło - słabiej grają przede wszystkim gospodarze.

• Atakuje Zagłębie. Dośrodkowanie w pole karne było jednak bardzo niedokładne i spokojnie złapał piłkę Pesković.

• Jeszcze jedna zmiana w Cracovii. Zszedł Damian Dąbrowski, za niego Milan Dimun.

• Żółtą kartką ukarany Piotr Polczak. Faulował Cabrerę, sędzia puścił grę, ale potem wrócił do tej sytuacji i ukarał obrońcę.

• Dobrze ograł rywala na lewej stronie Pawłowski, ale potem źle dośrodkował. Od bramki zacznie Pawłowski.

• 9.413 kibiców obserwuje ten mecz z trybun stadionu Cracovii.

• Reaguje też na boiskowe wydarzenia Michał Probierz. Problemy z ręką ma Mateusz Wdowiak i jest już poza boiskiem. Za niego Daniel Pik.

• Martin Toth nie wrócił już na boisko. Zamiast niego na murawie pojawił się Giorgi Iwaniszwili.

• Będzie jeszcze ciekawie w Krakowie! Żarko Udovicić zagrał dobrą prostopadłą piłkę w pole karne, tam Tomasz Nawotka wyprzedził Diego Ferraresso i na wślizgu wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! TOMASZ NAWOTKA!

• Tomasz Nawotka faulował Diego Ferraresso. Gracz Zagłębia z żółtą kartką.

• Długo nie podnosi się z boiska Martin Toth. Może się okazać, że konieczna będzie zmiana.

• Wdowiak ładnie znalazł się z piłką na prawej stronie, dograł do Javiego Hernandeza, ale ten najpierw stracił piłkę, a później faulował Totha.

• Teraz przerzut na prawą stronę, wybił piłkę Hanca. Zagłębie ma pierwszy rzut rożny w tym meczu.

• Po drugim golu Zagłębie stara się przejąć inicjatywę i powalczyć jeszcze w Krakowie choćby o gola kontaktowego. Na razie niewiele jednak z tego wynika, bo czujna w obronie jest Cracovia.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego, ale przeszkodzili sobie w polu karnym Milewski i Udovicić. Gdyby nie to, mogło być groźnie pod bramką Cracovii.

• Świetna szansa dla Zagłębia na gola kontaktowego! Sporo miejsca na lewej stronie miał Patrik Mraz, bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, a tam Pawłowski przyjął sobie piłkę i oddał strzał, ale piłka przeleciała obok słupka.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Opuścił boisko Olaf Nowak. Zastąpił go Sebastian Milewski.

• Szuka hat-tricka Airam Cabrera. Tym razem piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

• Z lewej strony w pole karne dośrodkowywał Hanca. Wrzutka została zablokowana i będziemy mieli rzut rożny.

• Teraz Możdżeń dobrze powstrzymał Hernandeza. Czysta interwencja pomocnika Zagłębia.

• W sam środek bramki strzelił Airam Cabrera. Hrosso rzucił się w bok, więc napastnik Cracovii mógł cieszyć się z drugiego gola w tym meczu.

• GOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! AIRAM CABRERA!

• Bardzo długo trwała analiza wideo. Toth najpierw trafił w piłkę, potem zahaczał jednak Cabrerę i ostatecznie mamy rzut karny - decyzja została utrzymana!

• Mamy jeszcze analizę VAR. Idzie obejrzeć całą sytuację Mariusz Złotek.

• RZUT KARNY DLA CRACOVII! MARTIN TOTH FAULUJE AIRAMA CABRERĘ!

• Kolejna akcja Cracovii lewą stroną. Dośrodkowanie Cabrery było niezłe, ale piłka wylądowała ostatecznie w rękach Hrosso.

• Airam Cabrera ładnie zagrał piętką do Javiego Hernandeza. Ten ostatni znajdował się jednak na spalonym.

• Długa akcja Cracovii lewą stroną. Hanca trzykrotnie zagrał niezbyt dobrze, za trzecim razem goście przejęli piłkę.

• Od środka rozpoczęło Zagłębie. W obu zespołach nie mamy na razie żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Tak jak można było się spodziewać, Cracovia kontroluje przebieg tego meczu. Gospodarze utrzymywali się przy piłce przez blisko 2/3 czasu, oddali dziewięć strzałów, ale przez długi czas brakowało im skuteczności. Potem z dystansu świetnie przymierzył jednak Airam Cabrera i dzięki temu "Pasy" prowadzą do przerwy 1:0. Zagłębie mogło wyrównać w samej końcówce, lecz Szymon Pawłowski uderzył tylko w poprzeczkę. Na drugą część spotkania zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy.

• Zagłębie bliskie wyrównania! Znakomicie uderzył z dystansu Szymon Pawłowski. Brakowało kilku centymetrów - Cracovię uratowała poprzeczka!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Hanca świetnie zagrał do Hernandeza, ale ten nie trafił czysto w piłkę. Futbolówkę przejął Cabrera, został zablokowany, a potem raz jeszcze otrzymał ją Hernandez i tym razem uderzył niecelnie.

• Złe dośrodkowanie Hernandeza z prawej strony boiska. Od bramki zacznie Hrosso.

• Teraz Martin Toth faulem powstrzymał Wdowiaka. Żółta kartka dla obrońcy Zagłębia.

• Cracovia idzie za ciosem! Po dośrodkowaniu z lewej strony na ryzykowną interwencję musiał zdecydować się Martin Toth. Skończyło się na rzucie rożnym, choć blisko było nawet gola samobójczego.

• Strzały z dystansu przyniosły wreszcie efekt! Airam Cabrera znakomicie przymierzył, z dalszej odległości umieszczając piłkę tuż przy słupku. Hrosso nie mógł zrobić zbyt wiele, napastnik Cracovii mógł cieszyć się z siódmego trafienia w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! AIRAM CABRERA!

• Kolejny strzał z dystansu - teraz bardzo mocno uderzał Damian Dąbrowski. Po raz kolejny brakło jednak celności.

• Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Patrik Mraz. Piłka przeszła wysoko nad bramką.

• Damian Dąbrowski faulował Pawłowskiego, chcąc przerwać akcję Zagłębia. Zarobił za to żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Pawłowskiego w pole karne z lewej strony. Poradzili sobie z nim obrońcy Cracovii.

• Znalazł się z piłką w polu karnym Żarko Udovicić. Mogło być groźnie, ale sytuację wślizgiem uratował Cornel Rapa.

• Prostopadła piłka Janusza Gola w kierunku Wdowiaka. Ten wyprzedził stopera, ale piłkę na skraju pola karnego złapał Hrosso.

• Zdecydowanie za mocne było dośrodkowanie Dąbrowskiego z prawej strony boiska. Od autu zacznie Zagłębie.

• Znakomitą piłkę na prawą stronę boiska zagrał Airam Cabrera. Tam sporo miejsca miał Hanca, oddał mocny strzał, ale na wysokości zadania stanął Hrosso!

• Odpowiedź Zagłębia - z dystansu uderzał Mygas. Spokojnie złapał piłkę Michal Pesković.

• Po raz pierwszy w polu karnym Zagłębia zrobiło się naprawdę gorąco! Akcja była nieco przypadkowa, bo wynikała z błędów gości, ale ostatecznie przed dobrą szansą stanął Wdowiak, który uderzył nad bramką.

• Aż 70% posiadania piłki ma na razie Cracovia. Dominacja gospodarzy nie jest oczywiście zaskoczeniem, ale z przodu "Pasom" brakuje na razie konkretów.

• Na zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Javi Hernandez. Piłka przeleciała bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Długo piłkę na połowie rywala utrzymuje Cracovia. Gospodarze wywalczyli rzut wolny, bo Olaf Nowak faulował Michała Helika.

• Po starciu z jednym z rywali we własnym polu karnym leży Lukas Gressak. Potrzebuje pomocy medycznej.

• Bardzo niepewnie interweniował Giorgos Mygas, jego błędu nie naprawił też Hrosso. Ostatecznie pomyłki graczy Zagłębia nie miały konsekwencji.

• Cracovia miała rzut wolny, po którym w polu karnym Zagłębia zrobiło się niebezpiecznie. Ostatecznie obrońcy wybili piłkę na rzut rożny, a po kolejnej wrzutce złapał Hrosso.

• Ładnie wyszli spod pressingu piłkarze Cracovii i wyprowadzili kontrę. Dąbrowski podał do Wdowiaka, lecz ten stracił futbolówkę.

• Hanca uderzył z powietrza, będąc przed polem karnym. Kompletnie nieudana próba, wciąż czekamy na pierwszy celny strzał w tym meczu.

• Niedokładne podanie Dąbrowskiego do Sergiu Hanki. Spokojnie złapał piłkę Lukas Hrosso.

• Dośrodkował piłkę z lewej strony Szymon Pawłowski. Do wybitej przez obrońcę futbolówki dopadł Mateusz Możdżeń, lecz uderzył niecelnie.

• Damian Dąbrowski przerzucił piłkę na prawą stronę do Mateusza Wdowiaka. Ten dośrodkował w pole karne, ale to zagranie nie było dobre.

• Od środka rozpoczęła mecz Cracovia. Na razie gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, ale obu drużynom brakuje dokładności.

• Cracovia w tradycyjnych strojach w biało-czerwone pasy. Zagłębie Sosnowiec na czarno.

• Zaczynamy!

• Zagłębie Sosnowiec od dłuższego czasu jest czerwoną latarnią ligi. Beniaminek traci sześć punktów do bezpiecznego miejsca. W tym roku sosnowiczanom udało się jednak wygrać dwa z czterech meczów. Drużyna przede wszystkim musi zacząć punktować na wyjeździe - to jedyna ekipa w lidze, która w delegacji jeszcze nie wygrała, zdobywając na boiskach rywali zaledwie trzy punkty.

• Cracovia w grudniu i lutym wygrała siedem meczów z rzędu w LOTTO Ekstraklasie. Dzięki temu ekipa Michała Probierza awansowała do grupy mistrzowskiej. Po siedmiu zwycięstwach przyszedł szalony mecz w Płocku, który z grającą w dziewiątkę Wisłą "Pasy" przegrały 2:3. Był to wynik bardzo niespodziewany i dzisiaj gospodarze z pewnością będą chcieli zrehabilitować się w spotkaniu z ligowym outsiderem.

• Rezerwowi Zagłębia: Dawid Kudła, Mateusz Cichocki, Michael Heinloth, Sebastian Milewski, Giorgi Gabedawa, Giorgi Iwaniszwili, Dawid Ryndak

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Adrian Danek, Niko Datković, Milan Dimun, Daniel Pik, Filip Piszczek, Bojan Cecarić

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. W Cracovii mamy dwie zmiany w stosunku do przegranego 2:3 meczu z Wisłą Płock - do składu wskoczyli Diego Ferraresso i Javi Hernandez. W Zagłębiu jedna roszada po wygranym 4:1 spotkaniu z Koroną Kielce, w pierwszej jedenastce jest Mateusz Możdżeń.

• Czas na pierwsze sobotnie spotkanie 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Krakowie miejscowa Cracovia podejmie ligowego outsidera, Zagłębie Sosnowiec. Początek tego spotkania już o godzinie 15:30. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik.

Leszek Jaźwiecki

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Mecz Cracovii z Zagłębiem Sosnowiec rozpocznie sobotnie granie w 25. kolejce Lotto Ekstraklasy. Walczący o utrzymanie sosnowiczanie nie myślą o porażce. - Chcemy zabrać Cracovii wszystko - zapewnia prezes klubu z Kresowej. "Pasy" chcę wrócić do serii zwycięstw, którą przerwała im pechowa porażka z Wisłą Płock. Gdzie oglądać mecz Cracovia - Zagłębie Sosnowiec? Transmisja w telewizji i stream online.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Sosnowiczanie nie składają broni w walce o utrzymanie. Dowodem tego ostatnie przekonywujące zwycięstwo u siebie z Koroną Kielce (4:1). Zagłębie jak do tej pory wygrywa jednak tylko u siebie - wcześniej z Arką 3:2 - i chcą to zmienić. - Jedziemy po trzy punkty - zapowiadają zgodnie piłkarze. Beniaminek jest jednak jedynym zespołem w Ekstraklasie, który nie wygrał do tej pory na wyjeździe.
Oglądaj mecz Cracovia - Zagłębie Sosnowiec na żywo online w Player.pl >>>

Nie tak dawno Wisła Płock przerwała zwycięską passę zespołu Michała Probierza. Cracovia jednak u siebie ostatni raz przegrała 7 października ubiegłego roku w derbach z Wisłą 0:2. Od tej pory jednak Pasy wygrała 9 spotkań i zameldowali się w górnej połowie tabeli. Jesienią w Sosnowcu padł remis 1:1.

Do kadry meczowej Zagłębia wrócił Mateusz Możdżeń, którego ze względu na zapis kontraktowy zabrakło w spotkaniu z Koroną. Gotowy do gry jest także Michael Heinloth, ale na razie przegrywa rywalizację z Grekiem Giorgosem Mygasem. W Krakowie nie zagra także zawieszony na cztery mecze za czerwoną kartkę jaka zobaczył w meczu z Górnikiem w Zabrzu Vamara Sanogo. Na ławce zabraknie również trenera Valdasa Ivanauskasa, który też musi odpokutować za nieodpowiednie zachowanie w Zabrzu. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął w zastępstwie Robertas Poszkus.

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA

Mecz z Cracovią będzie wyjątkowy dla Piotra Polczaka, który przez niecałe sześć sezonów bronił barw krakowskiej drużyny. Stoper Zagłębia w koszulce Cracovii zaliczył 153 występy w Ekstraklasie i zdobył 9 bramek. - Teraz przyjadę na ten stadion w roli gościa. Na pewno dziwne uczucie, ale tak jest w piłce, że często zmienia się kluby, czasami raz tu, raz tam się gra. To dla mnie znajomy stadion, ale mam nadzieję, że będzie on szczęśliwy dla Zagłębia - mówi przed meczem Piotr Polczak.

Nie zagrają:

Gospodarze bez Michala Siplaka (pauza za żółte kartki), Marcina Budzińskiego i chyba Javiego Hernandeza (potrzebują czasu). Naturalnie poza kadrą znajdzie sie też Gerard Oliva. Beniaminek bez Vamary Sanogo (dyskwalifikacja za czerwoną kartkę), Giorgiego Gabedawy i Bartłomieja Babiarza (urazy).

Ostatnie mecze bezpośrednie:

30.09.2018 - Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:1 (Ekstraklasa)
17.01.2018 - Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:2 (mecz towarzyski)

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Cracovia - Zagłębie Sosnowiec?

Cracovia - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Początek meczu Cracovia - Zagłębie Sosnowiec o godz. 15:30. Transmisja w telewizji na kanale nSport+ rozpocznie się o godz. 15:25. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Transmisja Cracovia - Zagłębie Sosnowiec w tv na kanale nSport+. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl.

Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano. Piłkarze, których w Polsce odprawiono z kwitkiem