Cristiano Ronaldo coraz bliżej rekordu wszech czasów. Portugalczyk strzelił 102. gola dla drużyny narodowej

Press Focus/x-news
Lizbona, Portugalia. Cristiano Ronaldo coraz bliżej rekordu wszech czasów. W środowym (11 listopada) meczu towarzyskim Portugalii z Andorą CR7 strzelił swojego 102. gola dla drużyny narodowej. Popularni "Selecao das Quinas" wygrali to spotkanie aż 7:0. Ronaldo zaczął mecz na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie, zmieniając Pedro Neto.

As Juventusu wpisał się na listę strzelców w 85. minucie, trafiając głową na 6:0. Do rekordzisty wszech czasów, którym jest Irańczyk Ali Daei, Cristiano Ronaldo traci już tylko 7 bramek. Daei, były gracz między innymi Arminii Bielefeld, Bayernu Monachium i Herthy Berlin, w 149 meczach w kadrze strzelił 109 goli. Nie ma wątpliwości, że jeśli Ronaldo będzie zdrowy, powinien pobić ten rekord najpóźniej w 2021 roku.

Strzelcy wszech czasów - reprezentacje narodowe:
Ali Daei (Irańczyk) - 109 bramek w 149 meczach
Cristiano Ronaldo (Portugalczyk) - 102 bramki w 168 meczach
- - - - -
Robert Lewandowski (Polak) - 63 bramki w 114 meczach

Reprezentacja Polski. Czasu do Euro 2020 pozostało niewiele; to raptem kilka miesięcy. Jeszcze w listopadzie kadra zakończy drugą edycję Ligi Narodów. Przed samym turniejem rozegra zatem jedynie mecze towarzyskie.Skład powoli się krystalizuje. Bezpośrednie zaplecze składu - także. Poznajcie listę zawodników, których do niedawna selekcjoner Jerzy Brzęczek powoływał, a nawet dawał grać w meczach, a którzy dzisiaj mają nikłe szanse na Euro.

Reprezentacja Polski. Tych piłkarzy Jerzy Brzęczek nie weźmi...