Cristiano Ronaldo rozkręcił się w lidze saudyjskiej. Drugi hat-trick [WIDEO]

OPRAC.: Krzysztof Kowalski
Rex Features/East News
Cristiano Ronaldo znowu błysnął w lidze saudyjskiej. Portugalczyk popisał się drugim w sezonie hat-trickiem, a jego Al-Nassr pokonał na wyjeździe 3:0 Damac. Klub CR7 z 43 punktami prowadzi w tabeli, wyprzedzając o dwa Al-Ittihad.

Drugi hat-trick Cristiano Ronaldo w lidze saudyjskiej

CR 7 swój strzelecki popis ograniczył do pierwszej połowy. Wynik otworzył po rzucie karnym (18), posyłając piłkę w inny róg niż interweniujący bramkarz. Kolejnego gola, mimo asysty trzech obrońców, zdobył po pięciu minutach. Dorobek poprawił tuż przed przerwą, co spotkało się z uznaniem 13-tysięcznej widowni.

Drużyna Damac (7. miejsce w tabeli) nie straciła więcej niż dwóch bramek w meczu przez cały sezon, ale tym razem musiała się pogodzić z trzema golami zdobytymi przez rywali w ciągu 45 minut.

38-latek z Portugalii zdobył osiem bramek w ostatnich czterech meczach, co zapewnia mu czwartą lokatę wśród najlepszych strzelców. Ronaldo jedynie w pierwszych dwóch występach nie trafił do siatki.

Liderem jest jego klubowy kolega Talisca, który ma na koncie 13 trafień. Brazylijczyk wcześniej był zawieszony, a ostatnio borykał się z kontuzją. Przy nowym nabytku zespołu już tak nie imponuje skutecznością.