0

Belgia

1

• Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Tak przedstawia się tabela grupy B po ósmej kolejce: 1.Walia - 18 pkt., 2.Belgia - 17 pkt., 3.Izrael - 13 pkt., 4. Bośnia i Hercegowina - 11 pkt., 5.Cypr - 9 pkt., 6.Andora - 0 pkt. Walia i Belgia są bardzo bliskie zapewnienia sobie awansu na Euro 2016. Obie reprezentacje mają już zagwarantowane minimum miejsce barażowe. Jednak powinny one pozostać na dwóch pierwszych miejscach. Zarówno Belgowie i Walijczycy zmierzą się w październiku na finiszu kwalifikacji z Andorą i w meczach z "czerwoną latarnią" grupy powinny przypieczętować zdobycie przepustki na Euro 2016.

• W równolegle toczącym się meczu Bośnia i Hercegowina ograła Andorę 3:0, a wcześniej Izrael zremisował 0:0 z Walią. Po ósmej kolejce liderem Walia, ale druga Belgia zbliżyła się do niej na punkt dzisiaj. Bośnia awansowała na czwarte miejsce po dzisiejszym zwycięstwie kosztem Cypru.

• Kto by się spodziewał, że Belgom w takich trudach przyjdzie wywalczyć trzy punkty. Cypryjczycy postawili się faworyzowanemu rywalowi i toczyli z nim przez większość czasu wyrównaną walkę. Obie strony miały swoje sytuacje, ale tego dnia szwankowała skuteczność u jednych i drugich. Trzy punkty zapewnił "Czerwonym Diabłom" Eden Hazard po akcji Driesa Mertensa w 86 minucie. Szkoda reprezentacji Cypru, bo swoją postawą zasłużyła na remis i wydawało się przez długi czas, że właśnie dojdzie do takiego rozstrzygnięcia, co byłoby nie lada niespodzianką.

• Koniec meczu! Belgia wymęczyła wygraną z Cyprem 1:0!

• Jednak Cypr nie stworzył po nim zagrożenia.

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny. To ich ostatnia szansa na wyrównanie.

• Kompany ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem.

• Cypr podejmuje jeszcze próby strzelenia gola. Jednak Demetriou nie dokładnie zagrał i od bramki zacznie Courtois. Chyba Belgom nic złego stać się już nie może w tym meczu.

• Sędzia doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

• Mertens wszedł w pole karne, chciał minąć Demetriou i poszukać podania do kolegi z drużyny, ale cypryjski obrońca nie dał się nabrać.

• De Bruyne uderzył kolejny raz w tym meczu i kolejny raz niecelnie. Tym razem był dość bliski szczęścia, gdyż z "szesnastki" trafił w boczną siatkę.

• Mertens dostał piłkę na lewe skrzydło, wszedł w pole karne, zagrał przed bramkę do Hazarda, a ten skierował z kilku metrów futbolówkę do siatki.

• GOL! 1:0 Dla Belgii, strzelcem Hazard.

• Ostatnia zmiana w reprezentacji Cypru. Artymatas zastąpił Nikolaou.

• Po uderzeniu z rzutu wolnego Mertensa, Georgallides wypiąstkował piłkę, a Belgowie nie potrafili wykorzystać zamieszania w polu karnym, które powstało zaraz po tym.

• Rzut wolny dla Belgii z ok. 20 metrów.

• Mertens chciał zagrać piłkę w uliczkę do Hazarda w pole karne, ale przeczytała tą intencję cypryjska defensywa.

• Cypryjczycy coraz bliżej uzyskania drugiego remisu z Belgami w historii.

• Makridis uderzył po ziemi tuż zza pola karnego po ziemi, ale to nie mogło zaskoczyć Courtois.

• Mieliśmy teraz przerwę w grze, bo ucierpiał Soteriou, ale będzie mógł kontynuować zawody.

• Gdyby Soteriou trącił piłkę po zagraniu z lewego skrzydła, Courtois mógłby mieć kłopoty.

• Dossa Junior przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Belgów.

• Trzeci z Cypryjczyków z żółtą kartką. Tym razem ukarany Economides.

• Laban zauważył wysuniętego Courtois i próbował go przelobować, ale był trochę daleki od celu.

• Econimides uderzył z dystansu, ale futbolówka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Kontrę Cypru przewał wślizgiem we własnym polu karnym Vermaelen.

• Chwilę wcześniej jeden z Cypryjczyków o mały włos nie wpakował futbolówki do własnej siatki.

• Po centrze z rzutu rożnego Mertensa, Vermaelen główkował minimalnie niecelnie.

• Cypr ładnie uwolnił się spod pressingu Belgii i wyprowadził szybką akcję, ale została ona w porę przerwana przez defensywę gości.

• Druga zmiana w Belgii. Mertens zastąpił Fellainiego.

• Vetonghen uderzył z tego rzutu wolnego bardzo niecelnie.

• Economides faulował ok. 25 metrów od własnej bramki Hazarda.

• Demetriou za faul otrzymał żółty kartonik.

• Belgowie wyprowadzili szybką kontrę, która mogła okazać się zabójcza. Wykończył ją uderzeniem z "szesnastki" Nainggolan i piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Wydaje się, że mógł podawać do kolegów z zespołu w tej akcji.

• Makris narobił teraz sporo zamieszania w polu karnym Belgów i wywalczył korner. Jednak po centrze z niego, futbolówkę złapał Courtois.

• Antoniades dośrodkowywał w pole karne, ale zbyt głęboko, a do tego nie było tam zbyt wielu kolegów z jego drużyny.

• De Bruyne w polu karnym chciał zagrywać z sytuacyjnej piłki do Origiego, ale uczynił to źle i piłkę przechwycił Georgallides.

• Gra się teraz znów wyrównała.

• Laban zmienia Charalambidisa.

• Nikolaou zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Belgowie zaczęli drugą połowę zaczęli tak jak pierwszą, czyli od bardziej zdecydowanych ataków.

• Po centrze z narożnika boiska De Bruyne, Alderweireld główkował niecelnie.

• De Bruyne uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 25 metrów i futbolówkę na rzut rożny sparował Georgallides. Było groźnie.

• Antoniades ukarany żółtą kartką za faul.

• Belgowie wyprowadzili kontrę, którą wykończył Hazard plasowanym strzałem z dwudziestu metrów, ale poradził sobie z tą próbą Georgallides.

• Cypryjczycy rozpoczynają drugą połowę!

• Marc Wilmots reaguje na wydarzenia z pierwszej połowie zmianą. Origi zmienia słabo grającego Benteke..

• Wracamy na stadion w Nikozji! Obie ekipy już na murawie

• Niezłe widowisko oglądaliśmy w pierwszej połowie z szansami dla obu stron. Po początkowej dominacji Belgii, do głosu zaczęli dochodzić też Cypryjczycy, którzy wszelkie braki w umiejętnościach nadrabiają walką i zaangażowaniem. Najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał De Bruyne w 40 minucie po fantastycznej akcji, którą zapoczątkował jeszcze na własnym boisku.

• Koniec pierwszej odsłony rywalizacji. Do przerwy niespodzianka - Cypr bezbramkowo remisuje z Belgią.

• Rosyjski arbiter doliczył dodatkowe 60 sekund do pierwszej połowy.

• Obie drużyny czekają już chyba na przerwę, bo żadna ze stron nie kwapi się zbytnio do ataków.

• Gra się teraz trochę uspokoiła. Przy piłce Belgowie.

• Ależ akcja Belgów! Belgowie przeprowadzili akcję środkiem, podając piłkę do przodu tylko na jeden kontakt od połowy boiska. Wykończył ją strzałem po ziemi z "szesnastki" De Bruyne, ale odbił piłkę po tej próbie Georgallides.

• De Bruyne kolejny raz zacentrował ze skrzydła w pole karne, ale poradzili sobie z tym zagraniem gospodarze.

• Benteke wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem, ale został zatrzymany przez Laifisa.

• Cypryjczycy złapali wiatr w żagle i po okresie dominacji Belgów, można powiedzieć, że teraz to oni mają inicjatywę.

• Charalambidis zacentrował w pole karne z prawego skrzydła, ale Makridis nie trafił czysto głową w piłkę.

• Niedokładna centra Demetriou i od bramki Courtois.

• Kolejna szansa dla Cypru. Po ziemi uderzył Nikolau sprzed "szesnastki", ale z małymi problemami łapie piłkę Courtouis.

• Charalambidis odegrał piętką do Makridis w polu karnym, ten zgubił krycie i stzrelił obok słupka. Dobra akcja Cypru.

• Po szybko rozegranej akcji przez Belgów, De Bruyne uderzył z ostrego kąta z pierwszej piłki, ale nieznacznie niecelnie.

• Ładna kombinacyjna akcja Cypryjczyków lewym skrzydle, ale jedno za mocne podanie spowodowało, że piłka opuściła plac gry i od bramki goście.

• Posiadanie piłki 55% do 45% na korzyść Belgów.

• Ładna zespołowa akcja Cypru, ale została zakończona po złym dośrodkowaniu Charalambidesa z prawej strony.

• Nikt nie przejął piłki po centrze z rożnego De Bruyne i opuściła ona pole karne Cypru.

• Kolejna próba Belgów. Tym razem zza pola karnego uderzał De Bruyne, piłka zaliczyła rykoszet i trafiła w boczną siatkę. Korner dla Belgii.

• Szybka kontra Belgów, którą wykończył uderzeniem po ziemi z dwudziestu metrów Nainggolan, ale Georgallides na raty poradził sobie z tym strzałem

• Verthongen wrzucał w pole karne, bliski jej przejęcia i opanowania był Hazard, ale nie udała mu sie ta sztuka i piłka w rękach Georgallidesa.

• De Bruyne dośrodkowywał w pole karne w kierunku Naiggolana, ale na posterunku Georgallides.

• Błąd Cypryjczyków i Belgia ma aut na wysokości pola karnego.

• Cypryjczycy zaatakowali teraz lewą stroną po świetnym podaniu z głębi pola, ale się pogubili jeszcze przed polem karnym rywali i Belgowie przejęli futbolówkę.

• De Bruyne na spalonym po podaniu Fellainiego.

• Soteriou w swojej pierwszej akcji po wejściu na boisko wywalczył rzut rożny. Jednak nie stworzyli z niego Cypryjczycy zagrożenia.

• Mitidis nie może kontynuować gry i pierwsza zmiana. Zastępuje go Soteriou.

• Mytidis leżał teraz na boisku. Opuścił plac gry i zza linią boczną jest mu udzielana dalsza pomoc medyczna. Ma problemy chyba z kolanem.

• De Bruyne wrzucał z prawego skrzydła w pole karne, ale ustawiony tam Benteke strzelił bardzo niecelnie.

• Strzał Fellainiego z dwudziestu metrów został zablokowany, piłka odbiła sie od jednego z Cypryjczyków i trafiła do de Bruyne, który skierował ją do siatki, ale był na spalonym

• Belgowie rozbili budowany przez Cypryjczyków atak pozycyjny.

• Belgowie od razu zaznaczyli swoja dominację, ruszając od początku do zdecydowanych ataków.

• Cypr wywalczył rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło groźnego.

• Piłka po centrze De Bruyne z rzutu wolnego przeszła pola karne i od bramki gospodarze.

• Pierwsza akcja Belgów. Fellaini w polu karnym szukał partnera z drużyny, ale Cypryjczycy wybili piłkę. Wydaje się, że mógł strzelać.

• Vladislav Bezberodov dał sygnał do rozpoczęcia. Zaczęli Belgowie!

• Cypryjczycy wygrali losowanie i wybrali połowę. Mecz zaczną Belgowie.

• Już po hymnach, przywitaniu obu reprezentacji i teraz losowanie.

• Czas na hymny narodowe. W pierwszej kolejności Belgii, a później Cypru.

• Obie jedenastki wychodzą na murawę stadionu w Nikozji.

• Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Walia zremisowała bezbramkowo z Izraelem. Równolegle z meczem Cypr - Belgia, toczyć się będzie spotkanie Bośnia i Hercegowina - Andora. Dodajmy, że będący na piątym miejscu Bośniacy, również mają jeszcze szanse na awans do Euro 2016.

• Spora grupa kibiców Belgii jest obecna na stadionie w Nikozji.

• Za Belgią przemawiają nie tylko wyniki i umiejętności piłkarskie jej zawodników, ale także historia potyczek z Cyprem. Na osiem meczów, siedmiokrotnie górą byli Belgowie, a tylko raz padł remis. Jedyny kompromis miał miejsce w 1995 roku w ramach eliminacji do Euro 1996. Gole wówczas nie padły. W ostatnim spotkaniu między tymi reprezentacjami, rozegranym w marcu tego roku, w ramach bieżących kwalifikacji, Belgowie rozbili Cypryjczyków 5:0.

• Belgia jest zdecydowanym faworytem i jeśli nie wygra dzisiaj, będzie to spora niespodzianka. W poprzedniej, czwartkowej kolejce kwalifikacji do EURO 2016, Belgowie ograli u siebie 3:1 Bośnię i Hercegowinę. Z kolei Cypr, również na własnym stadionie, przegrał z Walią 0:1.

• Cypr plasuje się na czwartej pozycji, ale wciąż ma szanse na awans, lecz niezbyt duże. Do trzeciej lokaty oznaczającą grę w barażach, którą zajmuje aktualnie Izrael, Cypryjczycy tracą cztery "oczka", a do swoich dzisiejszych rywali pięć. Pokonując dziś Belgów, znacząco zmniejszyliby tą różnicę.

• Belgia jest obecnie na drugim miejscu w grupie B. Do prowadzącej Walii, która dzisiaj zremisowała bezbramkowo z Izraelem, traci cztery punkty. Jeśli podopieczni trenera Marca Wilmotsa ograją tego wieczora Cypr, będą tracić tylko punkt do Walijczyków.

• Cypr - ławka rezerwowych: Kastanos, Stylianou, Englezou, Sielis, Laban, Negri, Kolokoudias, Soteriou, Charalambous, Panayi, Artymatas, Angeli.

• Po lewej stronie jest już także widoczna wyjściowa jedenastka Cypru.

• A oto ławka rezerwowych reprezentacji Belgii: Lombaerts, Defour, Origi, Ciman, Lukaku, Mirallas, Januzaj, Chadli, Mignolet (BR), Denayer, Gillet, Mertens.

• Skład wyjściowy Belgii jest już widoczny po lewej stronie.

• Witamy i zapraszamy na kolejny mecz w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2016. O godzinie 20:45 pierwszy gwizdek w spotkaniu grupy B pomiędzy Cyprem i Belgia. Zapraszamy!