Czarni Żagań polegli w Grudziądzu

Daniel Sawicki/Nasze Miasto
Warta Poznań 4:2 Olimpia Grudziądz
Warta Poznań 4:2 Olimpia Grudziądz Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Olimpia Grudziądz i Czarni Żagań zapewniły sobie już utrzymanie w II lidzie piłkarskiej. Stąd grając bez obciążeń stworzyli dobre widowisko. Zwyciężyła Olimpia 3:2.

W 9 min bramkarz Olimpii popełnił błąd i złapał piłkę za polem karnym. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marek Tracz i było 1:0. Trzy minuty później był remis. Olimpia wyrównała po uderzeniu Mariusza Kryszaka. Z kolei w 18 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. A autorem gola był Piotr Ruszkul. Goście nie rezygnowali. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał Grzegorz Mania. Potem w słupek uderzył jeszcze Tracz. Z kolei gospodarze odpowiedzieli trafieniem Ruszkula również w słupek.

W 60 min arbiter dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym przez Michała Sudoła. Rzut karny obronił jednak Buchla. Jednak w 81 min Buchli nie udało się zatrzymać rywali. Obronił strzał Grzegorza Domżalskiego, ale przy dobitce Ruszkula był już bezradny.