JLAS
Patryk Klimala
Patryk Klimala Wojciech Wojtkielewicz
Reprezentacja Polski do lat 21 prowadzona przez Czesława Michniewicza przegrała 0:1 w towarzyskim meczu z Czarnogórą w Podgoricy. W wyjściowym składzie Biało-Czerwonych znalazł się napastnik Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala, który spędził na boisku 45 minut.

Polacy nie zaliczą listopadowego zgrupowania do najbardziej udanych. Nasza reprezentacja najpierw wysoko przegrała 0:3 z Bułgarią w spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy, a w poniedziałek w meczu towarzyskim ulegli słabiutkiej Czarnogórze.

Bramkę, która zdecydowała o wyniku meczu, Biało-Czerwoni stracili już w drugiej minucie, a jej autorem był Balsa Sekulić. Po przerwie rywale mieli jeszcze rzut karny, ale Karol Niemczycki nie dał się pokonać.

Patryk Klimala starcie z Czarnogórą, podobnie jak z Bułgarią, rozpoczął od pierwszej minuty. Koledzy nie stworzyli mu jednak żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Listopadowe mecze w narodowych barwach zakończył więc bez trafienia na koncie.

Czarnogóra - Polska 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Balsa Sekulić (2).

Czarnogóra: Filip Djukić - Luka Malesević (81' Filip Scekić), Milos Drincić, Stefan Milić, Bojan Roganović (60' Ognjen Obradović) - Srdjan Krstović, Vasilije Terzić (60' Novica Eraković) - Balsa Sekulić (46' Sergej Grubac), Ilija Vukotić (46' Marko Milicković), Ognjen Stijepović - Nikola Krstović (81' Meris Skenderović)

Polska: Marcin Bułka (46' Karol Niemczycki) - Robert Gumny (46' Karol Fila), Przemysław Wiśniewski, Sebastian Walukiewicz (46' Jan Sobociński), Kamil Pestka - Marcin Listkowski (46' Piotr Pyrdoł), Sylwester Lusiusz (46' Maciej Ambrosiewicz), Bartosz Slisz, Mateusz Bogusz (46' Sebastian Kowalczyk), Przemysław Płacheta (46' Patryk Szysz) - Patryk Klimala (46' Paweł Tomczyk)