Czechy

2

Chorwacja

2

• Nadziei na awans z grupy oczywiście, choć sytuacja naszych sąsiadów wciąż jest nie do pozazdroszczenia. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne spotkania EURO 2016.

• KONIEC! Chorwaci zremisowali wygrany mecz i mogą mieć do siebie ogromne pretensje. Wydawało się, że Czesi po bramce Rakiticia już się nie podniosą, ale gole rezerwowych dały Czechom jeszcze nieco nadziei.

• Czesi mogli pokonać Subasicia. Dośrodkowanie Roskickiego niemal przeciął Darida, ale Chorwaci wybili na kolejny korner. Druga wrzutka wybita przez Chorwatów w głąb pola.

• Versaljko wchodzi za Strinicia.

• Schildenfeld wchodzi za Rakiticia.

• Co za comeback Czechów! W niewytłumaczalnych okolicznościach wyrównują stan spotkania. Do tego wciąż próbują atakować.

• GOL! NECID PEWNYM STRZAŁEM PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI!

• MAMY JEDENASTKĘ! VIDA DOTKNAŁ PIŁKI RĘKĄ!

• Dwóch Czechów leży na murawie. Jeden i drugi zderzyli się ze swoimi chorwackimi odpowiednikami.

• Wracamy! Jest 90 minuta. Sędzia za chwilę doliczy czas do podstawowego okresy spotkania.

• Przerwa w meczu. Kibice użyli środków pirotechnicznych.

• Necid w miejsce Plasila. Międzyczasie kibice chorwaccy wrzucili race na boisko...

• Perisić dostał piłke na lewej stronie. Zagrał do środka do Brozovicia, który został uprzedzony wślizgiem przez Sivoka. Dośrodkowanie na głowę Vidy z rzutu rożnego zakończone niecelnym strzałem.

• Piłka za plecy obrońców do Perisicia, ten jednak faulował w ataku Hubnika.

• Teraz napierają Czesi. Krejci zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale żaden z jego kolegów nie przeciął podania. Po chwili kapitalna sytuację miał Brozović, który dostał piłkę na 10 metrze, obrócił się i uderzył mocno. Tuz obok słupka!

• Chorwaci próbują odpowiedzieć. Srna dośrodkował na dalszy słupek do Perisicia, ten oddał strzał głową, ale przestrzelił obok bramki.

• Wydawało się, że tempo spotkania spadło i Czesi pogodzili się z porażką. Tymczasem dośrodkowanie Rosickiego, strzał głową Skody w okienko i znów mamy emocje w tym spotkaniu!

• GOL! MILAN SKODA!

• Rakitić uderzył, ale około metra ponad bramką.

• Faul Sivoka tuż przed polem karnym. Doskonała szansa dla Chorwatów. Obrońca Czechów ukarany żółtą kartką.

• Kolejny uraz - tym razem poszkodowany Mandzukic.

• Zderzenie Skalaka z Vidą. Obaj leżą na murawie.

• Skoda wchodzi za Lafatę.

• Mogło być po meczu! Kaderabek tak fatalnie przeciął podanie, że wyłożył piłkę na patelnię Mandżukiciowi. Ten z kilku metrów przestrzelił fatalnie nad bramką!

• Dośrodkowanie Rakiticia wypiąstkowane przez Cecha. Chorwaci dalej jednak utrzymują się przy piłce.

• Rakitic zagrał do Mandzukicia, ten oddał strzał po ziemi z ostrego kąta, ale Cech tym razem broni znakomicie.

• Kovacić wchodzi za Modricia. Ten drugi doznał chyba jakiegoś lekkiego urazu.

• Badelj zabrał Hubnikowi piłkę niczym dziecku i zagrał prostopadle do Rakiticia. Ten wyszedł sam na sam i lekkim lobem pokonał Cecha.

• GOL! RAKITIĆ!

• Plaisl fauluje w kole środkowym Rakiticia. Chorwaci wznawiają grę.

• Mandzukić popędził lewym skrzydłem, ale rozsądnie wycofał akcję. Chorwaci spokojnie budują przewagę rozgrywając piłkę.

• Skalak zagrał klepkę z Daridą i próbował dośrodkować z prawej strony. Udało mu się wywalczyć jedynie aut.

• Krejci dostał piłkę w polu karnym i uderzył półprzewrotką, ale Subasić spokojnie złapał piłkę.

• Kontry Chorwatów są bardzo groźne. Przed chwilą ruszyli w czterech na trzech, ale niecelne dośrodkowanie Brozovicia przerwało akcję. Czesi również skontrowali przeciwnika, ale zakończyło się to zablokowanym strzałem Kaderabka.

• Dośrodkowanie Skalaka w pole karne wybite na aut przez Modricia. Rakitić ruszył z kontra po odzyskaniu piłki. Chciał zmylić obrońców sprytnym podaniem do Perisicia, ale kopnął niecelnie.

• Kaderabek fauluje Strinicia przy końcowej linii. Ten leży poza boiskiem i zwija się z bólu. Fizjoterapeuci idą mu w sukurs.

• Strzał Rakiticia z dystansu ponad bramką Cecha.

• Chorwaci i Czesi już na boisku. Ci pierwsi zaczynają druga połowę spotkania w Saint-Etienne.

• Chorwaci przeważają zdecydowanie - mieli kilka sytuacji nie tylko by strzelić bramkę, ale podwyższyć prowadzenie Czechom bardzo ciężko zaskoczyć podopiecznych Ante Cacicia, choć Rosicky dwoi się i troi, aby cokolwiek zmienić. Czekamy na drugą połowę spotkania.

• Koniec 1 połowy spotkania!

• Minuta doliczona.

• Rosicki strzela wprost w mur....

• Badelj fauluje Lafatę przed polem karnym. Szansa dla Czechów.

• Powinno być 2:0! Rakitić zagrał w pole karne z rzutu wolnego, do piłki dopadł Vida, który z 5 metra uderzył tuż obok słupka!

• Rosicki zagrywa długą piłkę w pole karne w kierunku Kadebarka. Ten wygrał pojedynek główkowy ze Striniciem, ale jego lekki strzał spokojnie łapie Subasić.

• Chorwacki skrzydłowy przeprowadził indywidualna akcję. Dostał piłkę na 40 metrze i popędził w pole karne. Wykonał kilka zwodów i uderzeniem po ziemi ze skraju pola karnego pokonał Petra Cecha!

• GOL! PERISIĆ!

• Seria autów z jednej i drugiej strony. Po chwili nudy ratuje nas z marazmu kapitalna akcja Rakiticia, który zagrał klepkę z Madżukiciem, wszedł w pole karne, zszedł do środka i oddał mocny strzał po ziemi. Ten z trudem broni Cech.

• Mandżukić fauluje Hubnika w środku pola. Dośrodkowanie Kadebarka w pole karne do Lafaty, tam Subasić uprzedza jednak zawodnika Czech. Do tego jest faulowany.

• Akcja Kadebarka prawą stroną przerwana przez Vidę. Pavel Vrba podnosi się ze złości z ławki.

• Rakitić wyprowadził kontrę 2 na 2. Podał do Mandżukicia, który oddal strzał zza linii pola karnego, ale jego próba została zablokowana.

• Mandżukić leży po starciu z Sivokiem i łapie się za głowę. Chwilowa przerwa.

• Brozović centruje z rzutu rożnego, ale Cech wypiąstkował piłkę. Przy kolejnym kornerze, tym razem Srny, robi to samo. Do piłki dopada Strinić, który uderzył z dystansu, ale strzelił w trybuny.

• Moedrić zagrywa do Rakiticia. Ten samym przyjęciem mija Limberskiego i wychodzi na niezłą pozycję do dośrodkowania, ale ostatecznie zostaje uprzedzony przez czeskiego obrońcę.

• Akcja Modrić - Rakitić - Perisić. Piłka od Rakiticia zagrana po ziemi na 10 metr do Perisicia, ale strzał Chorwata blokuje Sivok.

• Modrić wpadł w pole karne. Chciał wrzucić piłkę do środka, ale ubiegł go Plasil i przerwał akcję.

• Ależ okazja Chorwatów! Krejci wpadł w pole karne, ale upadł. Rywale wzięli piłkę i rozpoczęli kontrę. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na wślizgu w sytuacji sam na sam chciał przeciąć Perisić, ale nie sięgnął piłki!

• Przerzut z lewego na prawe skrzydło do Srny, który chciał precyzyjnie dośrodkować. To jednak się nie udało. Po chwili dośrodkowanie z lewej strony. Cech mija się z piłka do której dopada Mandżukić, ale napastnik Chorwacji trafia w bramkarza Czech. Sytuację jeszcze opanował Srna i dośrodkował w pole karne, ale lekki strzał spokojnie przejął Cech.

• Skalak dostał świetne prostopadłe podanie na prawym skrzydle, ale Vida wyprzedził go wślizgiem. Czesi z autu na wysokości pola karnego nie zrobili jednak użytku.

• Srna faulował Krejciego i Rosicki miał okazję do kolejnego dośrodkowania z rzutu wolnego. Piłka przeleciała jednak ponad zawodnikami z pola karnego i wyszła za linię końcową.

• Walka przeniosła się do środka pola. Sporo pojedynków w tej fazie meczu, głównie główkowych.

• Darida zdzielony łokciem przez Badelja. Zawodnik Chorwacji dostaje żółta kartkę.

• Chorwaci przechodzą do ataku pozycyjnego. Mandżukic próbował wrzucić piłkę w pole karne, ale został zablokowany. Srna z autu

• Rosicki traci piłkę w środku pola na rzecz Badelja, ten podaje do boku do Brozovicia, który wrzuca piłkę w pole karne. Tam jednak czujny Sivok wybija piłkę głową na aut.

• Badelj oddał strzał zza pola karnego po ziemi, jednak piłka potoczyła się obok prawego słupka bramki Cecha.

• Limbersky fauluje Brozovicia - szansa dla Chorwatów. Dośrodkowanie Rakiticia z okolic linii bocznej ugrzęzło między obrońcami Czech, ale ostatecznie któryś z nich ekspediuje piłkę w głąb boiska.

• Faul na Daridzie w środku pola. Czesi wrzucają piłkę z rzutu wolnego, a konkretniej robi to Rosicki. Chorwaci odbijają piłkę głową do bramkarza, ten zdążył przed nacierającym Lafatą.

• Teraz zamiana ról - Subasić był naciskany przez Rosickiego, ale efektownie obrócił się z piłką i oddalił zagrożenie.

• Chorwaci zaczęli od bardzo wysokiego pressingu, co miał okazję poczuć Petr Cech. Naciskany przez rywala wybił na rzut różny. Dośrodkowanie Brozovicia weszło na głowę Corluki. Strzał Chorwata pod poprzeczkę obronił Cech.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczynają zawodnicy z Czech.

• Piłkarze już wyszli na murawę. Trwają hymny obu państw. Po nich tradycyjne przywitanie i początek spotkania.

• Dzisiejszy mecz odbędzie się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne. To tutaj doszło ostatnio do sensacyjnego remisu Islandczyków z Portugalią.

• Obie drużyny mierzyły się do tej pory raz - w 2011 roku w towarzyskim spotkaniu Czesi ulegli Chorwatom 2:4. Na mistrzostwach Europy taki wynik byłby prawdziwym zjawiskiem, gdyż póki co w żadnym spotkaniu nie ujrzeliśmy więcej niż 3 bramki. Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Anglik - Mark Clattenburg.

• Chorwaci w pierwszym spotkaniu pokonali Turcję 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Luka Modrić. Czesi przegrali z kolei z Hiszpanią (0:1). Podopieczni Pavla Vrby stracili bramkę na 3 minuty przed końcem. Po asyście Iniesty gola zdobył Gerard Pique.