Czechy

2

Islandia

1

• KONIEC MECZU! W ostatnim w tym roku meczu o punkty w grupie A Czechy pokonały u siebie Islandię 2:1 i z kompletem punktów pozostają liderem. Już za chwilę na naszej stronie pojawi się szerszy opis spotkania w Pilźnie. Dziękujemy serdecznie za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE w serwisie Ekstraklasa.net!

• Rosicky przekazuje opaskę kapitańską Plasilowi i opuszcza murawę. Zastępuje go Vaclav Prochazka.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Necid zgrał piłkę klatką piersiową przed pole karne do Rosicky'ego, ten oddał strzał, ale zrobił to zbyt niedokładnie i piłka minęła bramkę gości.

• Żółtą kartką za ostry faul przy linii bocznej ukarany Borek Dockal.

• Goście mieli znakomitą szansę na wyrównanie! Po rzucie rożnym w polu karnym Czechów wytworzył się potworny "kocioł", Gudmundsson zdołał oddać strzał z bliskiej odległości, ale znakomitą interwencją popisał się Petr Cech!

• Kontra gospodarzy, uderzał zza pola karnego Darida, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Tomas Necid zmienia Davida Lafatę.

• Rosicky wyłożył piłkę Plarowi, który zdecydował się na strzał z dystansu i nieznacznie się pomylił. Czesi znów byli bliscy rozstrzygnięcia tego meczu!

• Ostatnia zmiana gości. Johann Berg Gudmundsson zmienia Bjarnasona.

• Żółtą kartką ukarany Sigthorsson.

• Czesi za wszelką cenę chcą zdobyć trzecią bramkę i zamknąć mecz. Przed chwilą jeden z islandzkich obrońców wybijał piłkę tuż sprzed linii bramkowej po strzale Daridy!

• Żółta kartka dla Gislasona.

• Ladislav Krejci opuszcza murawę, w jego miejsce wchodzi Vaclav Pilar.

• ... a Birkir Mar Saevarsson wchodzi za Emila Hallfredssona.

• To mogła być piorunująca odpowiedź Islandii! Sigurdsson kapitalnie przymierzył z woleja, po którym piłka odbiła się najpierw od słupka, a potem trafiła w upadającego na murawę Cecha. Na jego szczęście opuściła boisko i nie wpadła do siatki.

• Na dwie zmiany decyduje się Lars Lagerbaeck. Rurik Gislason zmienia Elmara Bjarnasona...

• Ależ kuriozalna sytuacja! Na lewej stronie świetną akcję przeprowadzili Plasil i Darida, ten drugi próbował zagrać piłkę płasko w pole karne, po czym ta najpierw odbiła się od obrońcy, a potem od zaskoczonego rykoszetem bramkarza i... wpadła do siatki!

• GOL, 2:1 DLA CZECHÓW!

• Bjarnason ukarany żółtą kartką.

• Od momentu, w którym musieliśmy się rozstać, obraz gry się nie zmienił. Cały czas naciskają Czesi i mimo dobrej organizacji gry po stronie gości udało im się stworzyć kilka dogodnych okazji do strzelenia gola. Jak na razie udało się wykorzystać jedną po stałym fragmencie gry w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

• Wracamy do relacji po kilkudziesięciu minutach przerwy spowodowanej poważnymi problemami technicznymi. Bardzo przepraszamy i zapraszamy z nadzieją, że kłopoty zaniknęły już na dobre.

• Koniec pierwszej połowy.

• GOL DLA CZECHÓW, 1:1!!! Z rzutu wolnego dośrodkowywał na długi słupek Rosicky, piłkę na jedenasty metr zgrał Pudil, a bierność obrońców wykorzystał Kaderabek, który strzałem głową daje gospodarzom wyrównanie!

• Świetna sytuacja Lafaty! Napastnik reprezentacji Czech doszedł do piłki po prostopadłym podaniu w pole karne, oddał strzał, ale znakomicie zareagował Halldorsson.

• Teddy Bjarnason krótko zagrywa do Emila Hallfredssona, ten przyjmuje podanie z pierwszej piłki i próbuje zaatakować bramkę Petra Cecha, bez powodzenia.

• Czesi biją głową w mur, mają optyczną przewagę na boisku, częściej utrzymują się przy piłce, ale w żaden sposób nie potrafią pokonać Hannesa Halldorssona.

• Tomas Rosicky wbiegł w pole karne, piłkę przejął David Lafata, który pomylił się i cała akcja spełzła na niczym.

• Próba stworzenia kombinacyjnej akcji Jaroslava Plasila i Ladislava Krejciego, futbolówkę przechwycili defensorzy drużyny przeciwnej.

• Pavel Kaderabek przyjął piłkę uderzaną z rzutu rożnego, oddał strzał głową, ale nie udało mu się trafić do bramki.

• Po raz kolejny w natarciu Ladislav Krejci, jednak zmarnował swoją szansę posyłając niedokładne podanie w pole karne, które zostało zablokowane przez defensorów drużyny przeciwnej.

• Ragnar Sigurdsson ukarany żółtą kartką.

• Czesi ruszyli na gości ewidentnie podrażnieni stratą gola. Ladislav Krejci uniknął spalonego i tuż przed bramką Islandii odegrał futbolówkę, jednak nie było nigdzie jego partnerów.

• Czesi zaatakowali od pierwszych minut, a do Islandczycy jako pierwsi zdobywają bramkę! Błąd Petra Cecha wykorzystują goście, a Ragnar Sigurdsson strzałem głową pokonuje rezerwowego golkipera Chelsea.

• Goooooooool!!!!! Ragnar Sigurdsson!!!

• Ladislav Krejci świetnie dośrodkowywał w pole karne, piłkę przyjął David Lafata i głową strzelił w sam środek bramki. Było groźnie!

• Tomas Rosicky nieprzepisowo powstrzymuje rywala, Wolfgang Stark widzi i odgwizduje faul.

• Dobra, prostopadła piłka do Lafaty, ten zgrywa ja w kierunku Krejciego, ale bez zagrożenia pod islandzką bramką.

• Kontra Czechów, Rosicky zgrał piłkę na lewą stronę, ale wybili ja gracze Islandii. Mamy rzut wolny dla gospodarzy.

• Michal Kadlec zbyt mocno dośrodkował piłkę na pole karne Islandii, piłka znalazła się w rękach Hannesa Halldorssona.

• Piłkę przejął Vladimir Darida, ale ta opuściła plac gry.

• Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, przed nami hymny narodowe.

• Po zwycięstwie Holendrów z Łotwą tabela grupy A prezentuje się następująco: Tabela grupy A.

• Podobnie jak Islandia, Czesi niespodziewanie pokonali u siebie Holandię, by później łatwo rozprawić się z Turcją i Kazachstanem. Z takim samy dorobkiem punktowym przewodzą grupie A. W niedzielny wieczór na stadionie Viktorii Pilzno będzie wspierać ich komplet niespełna 12 tysięcy kibiców, choć chętnych na obejrzenie tego meczu było znacznie więcej.

• Islandia radzi sobie bardzo dobrze i po pierwszych trzech meczach zma bilans bramkowy 8:0, dzięki zwycięstwom z Turcją, Łotwą i Holandią. Jeśli ten wyczyn uda jej się powtórzyć w wyjazdowym meczu z Czechami, drużyna ta będzie już jedną nogą w swoich pierwszych finałach mistrzostw Europy.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Czechy – Islandia LIVE! Rewelacja z wyspy gejzerów zatrzyma rozpędzonych Czechów?.

• Rezerwowi reprezentacji Islandii: Kristinsson, Jónsson- Sævarsson, Jónasson, Ottesen, Gudmundsson, Finnbogason, Kjartansson, Danielsson, Skúlason, Gíslason, Magnússon.

• Rezerwowi reprezentacji Czech: Vaclík, Hruska- Suchy, Procházka, Pilar, Petržela, Reznik, Hořava, Vydra, Novak, Pospisil, Necid.

• Zapraszamy na relację na żywo w meczu eliminacji Euro 2016. Na Doosan Arenie w Pilznie Czechy zagrają z Islandią.