Czechy

2

Kazachstan

1

• Czesi musieli sporo się namęczyć, aby zgarnąć te punkty. Grali zwłaszcza w pierwszej połowie statycznie, słabo i bez pomysłu. Szalę zwycięstwa na ich stronę przechyliły dwa gole rezerwowego Milana Skody. Z kolei Kazachstan miał swoje pięć minut. Zagrał na miarę swoich możliwości, pokazał się z dobrej strony i był o kilkanaście minut, od co najmniej wywiezienia remisu. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk, zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Czesi wygrywają po ogromnych męczarniach z Kazachstanem 2:1!

• Maily poszukał jeszcze szczęścia z dystansu, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Daleko wrzucona piłka z autu przez Kazachów, w pole karne Czechów ale nikt jej nie przejął.

• Kazachstan próbuje ostatkiem sił poszukać jeszcze szansy na wyrównanie.

• Szwedzki arbiter doliczył trzy minuty.

• Skoda miał szansę na hattricka. Piłkę do niego zgrał Lafata, ale strzelec dwóch bramek źle przymierzył.

• Kukeyev za Konysbaeva.

• Czechy prowadzą po akcji rezerwowych. Sular dośrodkowywał z lewego sektora boiska w okolice piątego metra, a piłkę głową do siatki skierował Skoda! Miał nosa Pavel Vrba wprowadzając go w przerwie na boisko.

• Milan Skoda ponownie trafia do siatki. Czesi mogą odetchnąć z ulgą!

• Kopic za Krejciego.

• Kolejna centra Dockala, uderzał z główki Skoda, ale piłka poleciała daleko od bramki.

• Pozycja spalona Sulara.

• Nic z niego jednak nie wynikło. Kazachowie próbowali wyjść z kontrą ale zostali zatrzymani jeszcze na swojej połowie.

• Jeszcze jeden rzut rozny dla gospodarzy.

• Suchy uderzył z dystansu, piłka po drodze zaliczyła rykoszet i korner dla Czechów.

• Sulumbayev za Islamchana.

• Próbuje teraz Kazachstan, ma aut na wysokości pola karnego Czechów.

• Dockal dośrodkował na piąty metr, z pomiędzy dwójki kazachskich obrońców wyskoczył Skoda i uderzył z główki nie do obrony.

• Milan Skoda doprowadza do remisu!

• Nuserbajev udaje się na ławkę rezerwowych, a na placu gry pojawia się polski akcent, były napastnik Korony Kielce, Sergiej Chiżniczenko.

• Shomko uratował swój zespół teraz od straty bramki. Skoda uderzył, ale piłka odbiła się od Shomko i rzut rożny dla Czechów. Gdyby nie on, byłby remis!

• Niewiele brakowało do wyrównania. Pierwsza akcja Sulara, który dośrodkował w pole karne, nie czysto trafił w futbolówkę Pavelka, po drodze odbiła się jeszcze lekko od Lafaty i opuściła plac gry.

• Darida opuszcza plac gry. Zastąpi go Sural.

• Dockal dośrodkowywał, lecz nikt nie przeciął tego zagrania. Akcję próbował jeszcze zamykać Krejci, ale nie sięgnął futbolówki. Od bramki rozpoczął Pokatilov.

• Dockal strzelił tuż zza pola karnego, ale niecelnie.

• Na spalonym złapany Konysbaev.

• Kaderabek zagrał z prawej flanki po ziemi w pole karne do Skody, ale strzał czeskiego napastnika został zablokowany.

• Pavelka uderzył z dystansu, ale nie dość, że się poślizgnął, to piłka nie doleciała nawet do bramki, bo została przejęta przez Kazachów.

• Piłkę na rzut rożny po centrze z rzutu wolnego wybił Kuat.

• Smakov faulował Lafate i rzut wolny dla Czechów, z przyzwoitej odległości.

• Lafata ni to strzelał, ni to podawał po ziemi w pole karne, ale nikt nie przeciął tego zagrania i od bramki rozpoczął Pokatilov.

• Dzolchiyev miał teraz fantastyczną okazję! Przebiegł z piłkę od koła środkowego do pola karnego Czechów i uderzył, ale uczynił to fatalnie, ponieważ futbolówka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką!

• Czesi z dużym animuszem rozpoczęli drugą połowę.

• Kolejna centra z lewego skrzydła, ale tym razem Skoda nie sięgnął piłki.

• Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Lafta główkował niecelnie.

• Kazachstan wyprowadził kontrę, którą wykończył uderzeniem z ok. 25 metrów Islamchan, ale piłka poszybowała daleko od bramki.

• Dzholchiyev uderzył tuż zza pola karnego, ale niecelnie.

• Czesi rozpoczęli drugą połowę!

• Zmiana w przerwie w reprezentacji Czech. Milan Skoda zastąpił Jiriego Skalaka,

• Trzeba przyznać, że Kazachstan gra bardzo mądrze i prowadzi zasłużenie. Jest przede wszystkim skuteczny i bezbłędny w obronie, a w ataku tez radzi sobie nie najgorzej. Z kolei Czesi grają ospale, statycznie i sprawiają wrażenie jakby nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Kazachów. Poza uderzeniem w poprzeczkę Limbersky'ego, nie mieli żadnej klarownej okazji. Czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

• Sędzia nie doliczył ani minuty i odgwizdał koniec pierwszej połowy. Do przerwy niespodzianka. Kazachstan prowadzi na wyjeździe z Czechami 1:0.

• Kolejna nieudana próba sforsowania kazachskiej obrony przez Czechów.

• Żółtą kartką został ukarany Shomko za faul.

• Konysbaev mógł stanąć oko w oko z Cechem, ale Suchy przechwycił piłkę.

• Dockal dograł piłkę z prawej strony po ziemi, przeszła ona większość pola karnego, aż na szesnastym metrze trafiła do Limbersky'ego, który huknął z pierwszej piłki i trafił w poprzeczkę!

• Zirytowani nieporadnością w ataku czeskich zawodników są ich kibice. Słychać już gwizdy na trybunach.

• Darida przedarł się z prawego skrzydła w pole karne, ale jego rajd został zakończony przy linii końcowej.

• Czesi budują kolejny atak pozycyjny.

• Ładnie rozegrali piłkę Czesi na prawej stronie, futbolówka trafiła do Skalaka, który zdecydował się na strzał z prawego skraju pola karnego, ale jego próba została zablokowana.

• Czesi teraz zamknęli rywali na ich połowie.

• Somko wybił bez trudu piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Dockala.

• Zamieszanie po dośrodkowaniu na piątym metrze w polu karnym Kazachstanu, ale goście wybili piłkę.

• Czesi mają przewagę, ale kompletnie nic z niej nie wynika. Nie mogą się pochwalić nawet jedną klarowną sytuacją.

• Darida uderzył z ok. dwudziestu metrów, ale mocno chybił.

• Próba Pavelki z dystansu zablokowana.

• To już trzeci gol Logvinienki w meczach przeciwko Czechom.

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym, Islamchan dośrodkował na długi słupek, najwyżej do piłki wyskoczył Logvinienko i pokonał Cecha!

• Kazachowie prowadzą! Logvinienko strzelcem!

• Dzholchiyev zagrał po ziemi w pole karne i Suchy tak odbił tą piłkę, że mamy rzut rożny dla Kazachstanu.

• Czesi rozegrali krótko rzut rożny, ale zrobili to fatalnie i od bramki zacznie Pokatilov.

• Skalak wywalczył rzut rożny.

• Kontra Kazachstanu, ale przerwał ją Kaderabek, jeszcze z dala od własnej bramki.

• Czesi rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.

• W zasadzie od początku zarysowała się przewaga Czechów, ale Kazachowie pokazują, że nie tylko będą się bronić, ale będą też szukać swoich szans na strzelenia gola.

• Kazachstan teraz dłużej utrzymuje się przy piłce.

• Plasowany strzał tuż zza szesnastki oddał Dzholchiyev i zawodnik na co dzień FK Astana niewiele się pomylił. Kolejne ostrzeżenie dla Czechów

• Darida nie trafił czysto w piłkę i piłka w rękach Pokatilova.

• Z lewego skrzydła dośrodkowywał Krejci, ale nikt nie zamknął akcji.

• Dośrodkowanie Dockala wybite przed pole karne, gdzie piłkę przejęli Czesi.

• Logvinienko sfaulował Skalaka i rzut wolny dla Czechów z niezłej odległości.

• Czesi natychmiast wyszli z kontrą, ale nic z niej nie wynikło i Kazachstan mógł odetchnąć z ulgą.

• Szansa dla Kazachów, ale w piłkę w polu karnym po podaniu z lewej strony nie trafił jeden z zawodników gości. Mogło być groźnie.

• Podanie Dockala adresowane do Krejciego, ale gracz Sparty Praga nie sięgnął futbolówki.

• Pavel Vrba zdecydował się wystawić dzisiaj od początku dwójkę debiutantów - Skalaka oraz Pavelka.

• Pierwsza próba ze strony gospodarzy. Lafata uderzał z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Martin Stroembergsson ze Szwecji dał sygnał do rozpoczęcia meczu! Od środka zaczęli Kazachowie!

• Mecz poprzedziła minuta ciszy ku czci jednego z czesłowackich piłkarzy.

• Jeśli Czesi dziś wygrają i w niedzielę z Łotwą, będą o krok od awansu na Euro 2016.

• Już po hymnach i przywitaniu obu ekip, a teraz losowanie.

• Kazachowie jedyny punkt zdobyli na początku eliminacji, remisując bezbramkowo z Łotwą. Z kolei Czesi 12 z 13 punktów zdobyli jeszcze w zeszłym roku. Od trzech spotkań podopieczni trenera Pavla Vrby nie potrafią wygrać.

• Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny obu państw!

• Kazachstan - ławka rezerwowych: Akmhetov, Aytbaev, Beysebekov, Boychenko, Darabev, Chiżniczenko, Kuantayev, Kukeyev, Schetkin, Sidelnikov, Suyumbayev.

• Czechy - ławka rezerwowych: Frydek, Gebre-Selassie, Holek, Kalas, Kolar, Kopic, Koubek (BR), Novak, Skoda, Sural, Vaclik, Vanek.

• Drudzy Czesi zgromadzili do tej pory trzynaście punktów, a szóści Kazachowie jeden punkt.

• W pierwszy meczu między tymi reprezentacjami w tych kwalifikacjach, na Astana Arena triumfowali Czesi, wygrywając z gospodarzami 4:2.

• W oczekiwaniu na mecz, zapraszamy na przedmeczową zapowiedź.

• Po lewej stronie wyjściowe "jedenastki". Za chwilę jeszcze uzupełnimy skład Kazachstanu.

• Witamy! Już za kilkanaście minut rozpocznie się mecz wicelidera grupy A eliminacji do Euro 2016 Czechów z Kazachami - ostatnią drużyną w tabeli.