Czechy

0

Turcja

2

• Koniec meczu! Turcy wygrywają z Czechami i zajmują trzecie miejsce w grupie D. Nasi południowi sąsiedzi wracają do domu!

• Skoda powalczył w "szesnastce" Turków, ale był na spalonym.

• Tosun strzela zza pola karnego w bezpiecznej odległości od bramki Cecha.

• William Collum dolicza aż pięć minut!

• ...a w reprezentacji Turcji za Buraka Yilmaza wchodzi, na ostatnie minuty, Cenk Tosun.

• Daniel Kolar wchodzi za Jaroslava Plasila. Wszystkie siły do przodu.

• Josef Sural został uprzedzony przez Turana i, nie chcąc do strzału, fauluje rywala ok. 30 metrów od bramki Cecha. Jeszcze dostaje żółtą kartkę.

• 87' Chorwacja prowadzi z Hiszpanią! Gol Perisicia!

• Babacan 5, Darida 0. Kolejny raz Czech musiał uznać wyższość tureckiego bramkarza, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Korner nie przyniósł zagrożenia.

• Hubnik wybija piłkę głową z "szesnastki". Poprawka Sakana mija bramkę o niespełna metr!

• Kiks Plasila po dośrodkowaniu Inana z lewej strony. Turcy mają rzut rożny. Przeraźliwe gwizdy czeskich kibiców.

• Babacan z problemami broni strzał Daridy zza pola karnego!

• 72' A w drugim meczu Danijel Subasić broni "jedenastkę" wykonywaną przez Sergio Ramosa! Chorwacja - Hiszpania 1:1.

• Piłka po zagraniu Daridy przechodzi przez całe tureckie pole karne. Musnął ją jednak któryś zawodnik i jest rzut rożny. Sivok strzela głową obok bramki.

• Turan strzela głową metr nad poprzeczką po centrze Gonula!

• Darida centruje w pole karne... do nikogo. Babacan z "piątki".

• Ole, ole, ole przy podaniach tureckich nagradzane przez kibiców.

• Ozyakup włożył za dużo siły w przerzut na lewą stronę do Turana. Kontra Turków spaliła na panewce.

• Za Borka Dockala na murawie pojawia się Josef Sural

• Olcay Sahan zmienia Emre Mora, nadzieję tureckiej piłki.

• Yilmaz nie może pogodzić się z decyzją Williama Colluma, który dopatrzył się faulu tureckiego napastnika.

• Sędzia niepotrzebnie przerwał grę - nie było spalonego, a faul czeskiego zawodnika. Szkot nakazał grę z rzutu wolnego, a po zamieszeniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Tufana, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Cecha!

• GOL, OZAN TUFAN!!!

• Turan wychodził sam na sam z Cechem! Podniesiona chorągiewka - spalony!

• Turan strzela obok bramki Cecha. Ten wznawia grę od bramki.

• Coraz bardziej otwarte spotkanie w Lens! Uderzeniem zza pola karnego chciał zaskoczyć Babacana Necid, ale posłał piłkę blisko środka bramki, co ułatwiło interwencję.

• Oguzhan Ozyakup zastępuje Volkana Sena

• Gwizdek sędziego przerywa akcję Czechów - Skoda (bo) był na spalonym.

• Po chwili Babacan broni płaski strzał Daridy z 20 metrów!

• Mor sam wyprowadził kontrę i złamał akcję z prawej strony na lewą, po czym uderzył zza pola karnego nad poprzeczką!

• Nieudane dośrodkowanie Dockala z narożnika. Ten zrehabilitował się w kolejnej akcji, która dała aut na wysokości tureckiego pola karnego. Necid został skutecznie odcięty podania.

• Milan Skoda wchodzi w miejsce Dawida Pavelki

• Darida podaje na prawa stronę do Dockala, który zyskał rzut rożny.

• Babacan wypuszcza piłkę z rąk. Na jego szczęście sędzia widział faul Necida.

• Czesi wybili piłkę, ale pod nogi Mora. Ten jeszcze raz zacentrował wprost do rękawic Cecha.

• W odpowiedzi solowa akcja Koybasiego lewa flanką przynosi rzut rożny. Gunel wraca do gry.

• Turcy oddają piłkę w geście fair play. Ci chcieli szybko wykorzystać przewagę, ale strzał Krejciego broni Babacan.

• W walce o górną piłkę Gonul przypadkowo ucierpiał - zakrwawiony łuk brwiowy, podobnie jak u Sivoka.

• Balta będzie pauzować w kolejnym meczu.

• Nieudany atak Turków i ostatecznie Cech wznawia grę od bramki. Dalekie wybicie, po którym Necid popędził na bramkę Babacana. Czeski snajper został sfaulowany przez Hakana Balty - żółta kartka.

• Yilmaz na spalonym. Po chwili Necid faulowany w środku pola przez Inana.

• Powracamy na Stade Felix-Bollaert w Lens na drugie trzy kwadranse meczu Czechy - Turcja. Do przerwy prowadzą Turcy po golu Buraka Yilmaza i oni zaczynają ze środka

• Turan wywalczył rzut rożny, ale nie zdoła go wykonać - William Collum kończy pierwszą połowę. Czesi przegrywają z Turcją po golu Buraka Yilmaza

• W doliczonym czasie gry Czesi wywalczyli korner. Dośrodkowanie po krótkim rozegraniu na dalszy słupek do Sivoka, który strzela z woleja wysoko nad poprzeczką.

• 45' Chorwacja - Hiszpania 1:1 (Kalinić)

• Yilmaz na spalonym.

• David Pavelka upomniany "żółtkiem" za faul.

• Plasil traci piłkę w środku pola i Turcy chcieli prostopadłym podaniem uruchomić Yilmaza. Pech chciał, że piłka trafiła go w piętę. Z akcji nici.

• Fenomenalna interwencja Babacana po fantastycznym strzale Plasila z dystansu! Turecki bramkarz z problemami paruje piłkę na rzut rożny!

• Mor przedzierał się środkiem pola. Minął dwóch-trzech rywali i skończyło się na Jaroslavie Plasilu, który za faul taktyczny otrzymuje żółtą kartkę.

• Imail Koybasi faulem przerwał rajd Kaderabka. Żółta kartka dla Turka.

• Pudil podłączył się do akcji ofensywnej lewą flanką, co zauważył Plasil. Jego przerzut był jednak daleki od ideału. Przeraźliwe gwizdy czeskich kibiców, jak na festiwalu w Opolu...

• Podanie do Necida z pominięciem drugiej linii było co prawda dokładne, ale czeski napastnik był na spalonym.

• Kaderabek strzela tuż obok bramki Babacana w ekwibrylistycznym stylu!

• Podanie Pudila nie znajduje adresata w polu karnym Turcji. W odpowiedzi atak gości przerwany - zdaniem sędziego faulował Turan.

• Sen strzela zza pola karnego tuż obok lewego słupka. Brakowało naprawdę niewiele by Turcy podwyższyli prowadzenie!

• Necid, podobnie jak Robert Lewandowski, nie może się wstrzelić. Uderzył nad poprzeczką.

• Wzorowa akcja Czechów, w której Kaderabek zachował się zbyt samolubnie i postanowił zakończył akcję strzałem z ostrego kąta! Babacan paruje na korner.

• Tak strzelił Yilmaz

• Inan trafia w mur.

• Tureccy piłkarze mają problem z zachowaniem równowagi na zroszonej murawie. Ale to przyniosło pozytywny skutek w postaci rzutu wolnego ok. 25 metrów od bramki Cecha.

• Turcy w komplecie.

• Mor strzela z ostrego kąta w bezpiecznej odległości od bramki Cecha. Sędzia jednak przerywa grę - Yilmaz nie podnosi się z murawy. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Darida znów próbuje szczęścia uderzeniem z dystansu. Tym razem piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Piłka po strzale Daridy odbija się od nogi Balty i wychodzi na rzut rożny. Po nim Sivok wyskakuje najwyżej w polu karnym, ale trafia tylko w słupek!

• Osamotniony w tureckim polu karnym Necid nie ma szans by poradzić sobie z trzema-czterema rywalami. Gra górą jest skazana na porażkę.

• Czesi próbują szybko odpowiedzieć. Necidowi brakowało centymetrów by sięgnąć piłkę po dośrodkowaniu Krejciego.

• Zabójcza kontra Turków, którą po przechwycie Turana zanotował Mor. Ostatni z wymienionych popędził prawą stroną i dośrodkował na bliższy słupek do Yilmaza, który odpowiednim dostawieniem stopy kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA TURCJI, BURAK YILMAZ!!!

• 7' Chorwacja - Hiszpania 0:1 (Morata)

• Yilmaz pada na murawę po starciu z Sivokiem. Zdaniem sędziego nie było faulu w tej sytuacji.

• Necid dostaje piłkę w polu karnym, ale nie miał wystarczającej ilości miejsca, by oddać celny strzał na bramkę. Babacan z "piątki".

• Zdaniem sędziego Pudil sfaulował Inana w środku pola.

• Jeżeli Czesi wygrają dwiema bramkami, a Chorwaci przegrają z Hiszpanią, to mogą wskoczyć na drugie miejsce w tabeli.

• Bez zagrożenia.

• Gramy! Czesi grający na czerwono zaczynają ze środka Pierwszy atak przynosi korner.

• I hymn naszych południowych sąsiadów.

• Już są! Pora na hymny. Najpierw turecki...

• Przenosimy się na Stade Felix-Bollaert w Lens! Obie drużyny za moment powinny wyjść na murawę!

• W drugim meczu tej grupy Chorwacja gra z pewną już awansu Hiszpanią. Najważniejsze informacje z tego meczu będą pojawiać się w tej relacji.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: William Collum (SCO)
    • asystenci: Damien McGraith (IRL) i Frank Connor (SCO)
    • sędzia techniczny: Sergey Lapochkin (RUS)
  • Jakim wynikiem zakończy się ten mecz? Czechy zapewnią sobie awans do fazy pucharowej? Turcy pożegnają się z turniejem zwycięstwem? Komentarze są do waszej dyspozycji

• Kontuzjowany po stronie czeskiej jest Tomas Rosicky, dla którego ten turniej już się zakończył. Kto wie, może 35-letni pomocnik Arsenalu zakończy reprezentacyjną karierę.

• Tureccy zmiennicy: Kivrak, Tekin - Calhanoglu, Calik, Erkin, Kaya, Malli, Ozbayrali, Ozyakup, Sahan, Sahin, Tosun.

• Oni zakwalifikowali się do fazy pucharowej

• Czescy rezerwowi: T. Koubek, T. Vaclik - Gebre Selassie, Kadlec, Kolar, Lafata, Limbersky, Skalak, Skoda, Suchy, Sural.

• Emocje po ostatnim gwizdku sędziego jeszcze długo nie opadną. Ale trzeba poznać dzisiaj kolejne rozstrzygnięcia - w grupie Czechy podejmują "spakowaną" Turcję.