Czesław Michniewicz o meczu Spartak Moskwa - Legia Warszawa: Kluczowe były zmiany

Jacek Czaplewski
Czesław Michniewicz na pomeczowej konferencji
Czesław Michniewicz na pomeczowej konferencji legia.com
Liga Europy. Legia Warszawa pokonała Spartak Moskwa na jego stadionie (1:0). Trener Czesław Michniewicz przyszedł na konferencję prasową w świetnym nastroju. Sukces pozwolił sobie uczcić małym, bezalkoholowym piwem, który dostarczył jeden ze sponsorów rozgrywek.

Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa: - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, ale sam początek nie był dobry. Spartak miał optyczną przewagę. Na szczęście nie zamienił swoich sytuacji na gola. Mecz później się wyrównał, wymienialiśmy więcej podań, zmusiliśmy rywala do biegania za piłką (...) W przerwie meczu pokazaliśmy zawodnikom kilka filmów z naszej kamery taktycznej. Po przerwie nie było już takich sytuacji, jak przed przerwą, ale Spartak dążył do zwycięstwa. Była to dla nas szansa na kontrataki. Kluczowe z naszej perspektywy były zmiany, które zwiększyły nasze możliwości w ofensywie. Spodziewaliśmy się, że Muci i Kastrati dadzą nam możliwość zagrywania na wolne pole. Obrońcy rywali byli już zmęczeni, stworzył się odpowiedni moment na zmianę. Już wcześniej powinniśmy strzelić gola po sytuacji Mahira Emrelego, który zagrał dziś bardzo dobre spotkanie. Ostatecznie strzeliliśmy gola w końcówce po świetnej akcji. Chciałbym jeszcze serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego wyjazdu. Szczególnie Magdzie Żarskiej i Radosławowi Dejowi. Nie było to łatwe zadanie, zwłaszcza jeśli chodzi o wizy i sytuację Lirima Kastratiego. W dalszym ciągu uważam Spartaka za doświadczoną, klasową drużynę (...) Postawiliśmy się jego atutom. W sporcie trzeba też mieć trochę szczęścia i szczęścia było dziś przy nas.

Rui Vitoria, trener Spartaka Moskwa: - Trudno zaakceptować taki wynik. Zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Wytrzymaliśmy do 90 minuty i dopiero po niej straciliśmy bramkę. Możemy mówić o niepowodzeniu, ale powtórzę: zrobiliśmy dziś co w naszej mocy. W tym meczu oddaliśmy 23 strzały, zastosowaliśmy różne sposoby ataku. Biorę odpowiedzialność za wynik, bo jestem trenerem zespołu. Proszę na chwilę zapomnieć o wyniku, by pomyśleć o tym, jak graliśmy, jak zachowaliśmy się na boisku. Przecież dobrze atakowaliśmy i broniliśmy.

Źródło: własne/legia.com

LIGA EUROPY w GOL24

Już pięć sezonów minęło od momentu, gdy mistrz Polski w końcu awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa dostała lekcję futbolu od Borussii Dortmund, udało się jej wyszarpać domowy remis z Realem Madryt (3:3), a w ostatnim meczu pokonać Sporting Lizbona (1:0) i grać dalej w Lidze Europy. Co robią teraz byli piłkarze Legii, który grali w Lidze Mistrzów? Sprawdźcie!

5 lat temu byli z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów. Gdzie są teraz?