Cztery niedzielne sparingi ekstraklasowiczów

Marcin Szczepański
Lech Poznań 0:1 Sparta Praga
Lech Poznań 0:1 Sparta Praga Roger Gorączniak (Ekstraklasa.net)
Cztery zespoły Ekstraklasy rozegrały dzisiaj swoje spotkania sparingowe. Arka i Korona przegrały, natomiast Cracovia i Polonia odniosły zwycięstwa. Sprawdź wszystkie wyniki i zobacz zapis relacji na żywo w Ekstraklasa.net!

W pierwszym zakończonym dzisiaj sparingu Arka Gdynia przegrała z 12. zespołem ligi ukraińskiej, Zorią Ługańsk. W 22. minucie po stracie piłki i szybkiej kontrze Ukraińców na prowadzenie wyprowadził Serhij Siluk. W drugiej połowie Zoria dołożyła kolejnego gola. Wprowadzony po przerwie Krystiana Żołnierewicza faulował w polu karnym, a "jedenastkę" wykorzystał Ołeksandr Kasjan.

Korona Kielce nie sprostała natomiast Dynamo Moskwa, w którego składzie znalazły się takie gwiazdy jak Kevin Kuranyi i Andriej Voronin. To nie oni jednak zdobyli bramkę, a Fiodor Smołow, który wykorzystał rzut karny po faulu Krzysztofa Pilarza.

Zwycięski sparing rozegrała natomiast Cracovia, która pokonała czeską Zbrojovkę Brno 1:0. Bramkę dla "Pasów" zdobył Bojan Puzigaca. Bardzo dobrze w bramce Pasów zaprezentował się Szymon Gąsiński.

Jako ostatni na boisko wybiegli dzisiaj piłkarze Mistrza Polski, Lecha Poznań. Ich rywalem był utytułowany rumuński zespół, Steaua Bukareszt. Dzięki dobrej grze w pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 2:0, i dobrej postawie Grzegorza Kasprzika po przerwie Kolejorz zwyciężył 2:1. Bramki dla Lecha zdobyli Artjoms Rudnevs i Sergiej Krivets.