Czwarta liga. Gwardia Koszalin pokonała Darłovię Darłowo [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Gwardia Koszalin (biało-czerwone stroje) ograła na swoim boisku Darłovię Darłowo. Jacek Wójcik
Po wyjazdowej porażce w Wolinie, Gwardia Koszalin odniosła zwycięstwo w 23. kolejce piłkarskiej IV ligi.

Goście na wiosnę nie wygrali meczu i nie zmieniło się to po sobotnim spotkaniu na Fałata. Darłovia rozpoczęła odważnie, ale już w 8. minucie nadziała się na kontrę. Wiktor Sawicki, który do Gwardii trafił z Darłovii, ograł bramkarza i posłał piłkę do siatki. Dwie minuty później Daniel Chyła wykorzystał podanie ze skrzydła Miłosza Kozioła i płaskim strzałem podwyższył wynik.

Pomimo niekorzystnego początku, Darłovia szukała swoich szans. W poprzeczkę trafił Bartłomiej Fastyn (22.), a w końcu kontaktowego gola zdobył debiutant Hrihorij Sachniuk (36.). 35-letni Ukrainiec, wychowanek akademii słynnego Dynama Kijów, został zgłoszony do gry na... 2 godziny przed meczem.

Po zmianie stron do siatki trafiali wyłącznie gospodarze. Z karnego podwyższył Chyła, a później swoje drugie trafienie zaliczył Sawicki.

Gwardia Koszalin - Darłovia Darłowo 4:1 (2:1)
1:0 Sawicki (8.), 2:0 Chyła (10.), 2:1 Sachniuk (36.), 3:1 Chyła (75. karny), 4:1 Sawicki (78.)

Wyniki innych meczów IV ligi:

Zefir Wyszewo - Chemik Police 0:0

Jeziorak Szczecin - Pogoń Połczyn-Zdrój 3:2 (1:1)
0:1 Wawreńczuk (33.), 1:1 Gawiński (44.), 1:2 Darosz (83.), 2:2 Kochanowski (85.), 3:2 Gawiński (87.)

Ina Goleniów - Sokół Karlino 5:0 (3:0)
1:0 Banachewicz (9.), 2:0 Kowalczyk (25. samob.), 3:0 Banachewicz (34.), 4:0 Makarewicz (85.), 5:0 Królik (90.)

GKS Manowo - Flota Świnoujście 0:2 (0:2)
0:1 i 0:2 Iskra (20. i 45+2)

Olimp Gościno - Błękitni II Stargard 1:1 (1:0)
1:0 Rutkowski (6.), 1:1 Frankowski (57.)

Hutnik Szczecin - Rasel Dygowo 1:2 (0:1)
0:1 Górka (24.), 1:1 Mazurek (72.), 1:2 Poznański (90+5)

Wieża Postomino - MKP Szczecinek 1:2 (1:1)
0:1 Jaworek (3.), 1:1 Wójcik (32.), 1:2 Czerwiński (75.)