Czy kluby z niższych lig piłkarskich mogą zacząć treningi?

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
archiwum
Sport amatorski zamarł i właściwie do 31 stycznia nie ma zgody na treningi. Jednak są duże wątpliwości, czy sportowcy którzy pobierają pieniądze mają zakaz treningów?

Piłkarze amatorzy nie mogą trenować do 31 stycznia. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone do końca miesiąca. Przypomnijmy, że od 28 grudnia do 17 stycznia w całym kraju obowiązują ograniczenia, w tym te dotyczące uprawiania sportu, organizowania imprez, które sprowadzają się do działalności klubów zawodowych.

Wyjątek w dalszym ciągu dotyczy zajęć dzieci i młodzieży, które można prowadzić po otrzymaniu stosownego zaświadczenia z regionalnego Związku Piłki Nożnej. Jednak wielu prezesów i działaczy sportowych ma wątpliwości.

- Nie bardzo rozumiem dlaczego nie mogą trenować seniorzy, a zespoły młodzieżowe mogą trenować. Nie wiem też jak interpretować zapis o stypendiach. Jeśli sportowiec nawet w czwartej lidze pobiera z miasta pieniądze (stypendia) w ramach promocji, to jednocześnie wykonuje jakąś pracę. W moim przekonaniu taka osoba może wznowić treningi. Natomiast wydaje mi się, że niektórzy prezesi związkowi różnie interpretują przepisy i wydają zakazy klubom, bo tak po prostu jest najłatwiej - uważa prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Pietrzyk.

Kto ostatecznie może wznowić treningi? Tego tak naprawdę nie wie nikt. Faktem jest, że kary za złamanie nowych przepisów mogą wynosić nawet 30 tysięcy złotych.


Jerzy Brzęczek zwolniony z reprezentacji Polski

Wideo

Materiał oryginalny: Czy kluby z niższych lig piłkarskich mogą zacząć treningi? - Echo Dnia Radomskie

Dodaj ogłoszenie