Bartosz Kijeski
Na diagnozę dotyczącą zdrowia Antonio Milicia trzeba jeszcze poczekać
Na diagnozę dotyczącą zdrowia Antonio Milicia trzeba jeszcze poczekać Adam Jastrzębowski
Poznańska lokomotywa nabiera rozpędu. Lech Poznań wygrał drugi mecz z rzędu w bardzo dobrym stylu. Poznaniacy pokonali na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:0, jednak wynik mógł i powinien być jeszcze wyższy. Nie wszystko jednak poszło po myśli lechitów. W 35. minucie na murawę upadł obrońca Kolejorza, Antonio Milić, a w przerwie holenderski szkoleniowiec postanowił zmienić Chorwata. Co się stało?

Wydawać by się mogło, że wszystko co najgorsze, związane z urazami w poznańskiej drużynie, jest już za nią. Wielu zawodników wraca już do zdrowia. Niestety do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w 35. minucie spotkania z Lechią Gdańsk.

Po jednym z brutalnych ataków na nogę środkowego obrońcy Lecha, Antonio Milicia przez Bassekou Diabaté, Chorwat upadł na murawę i przez dłuższy czas 28-latek był opatrywany przez lekarzy oraz fizjoterapeutów. Po chwili udało mu się wstać i dokończyć pierwszą połowę, jednak na drugą część gry już nie wyszedł.

Tak wyglądało to zdarzenie:

Trener Lecha Poznań powiedział na konferencji prasowej, że według wstępnych ustaleń nie wygląda to najgorzej. Lekarze stwierdzili, że nic nie jest złamane, jednak na oficjalną diagnozę trzeba jeszcze poczekać. A przypomnijmy, że środkowy napastnik gdańszczan za ten atak otrzymał jedynie napomnienie żółtą kartką, lecz taki atak kwalifikował się na ukaranie Malijczyka czerwoną kartką.

Nie jest to pierwsza kontuzja, jakiej nabawił się Milić w tym sezonie. Wcześniej z powodu urazu musiał pauzować przez blisko miesiąc, co wykluczyło Chorwata z aż 6 spotkań Kolejorza.

Kolejorz jest w coraz lepszej formie. W środowy wieczór rozbił Lechię w Gdańsku 3:0 (2:0) po golach Kwekweskiriego, Velde i Skórasia. To był dobry występ podopiecznych trenera Johna van den Broma. Zobacz, jak oceniliśmy lechitów --->

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3 (0:2). Kolejorz znów demoluj...

KKS Kalisz po zwycięstwie z Widzewem Łódź melduje się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu PolskiZobacz zdjęcia z meczu --->

To był prawdziwy happy-football w Kaliszu. Drugoligowiec wye...