MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Czy Twoje dziecko będzie trenować w szkółce piłkarskiej z certyfikatem PZPN?

red
Fot. Materiał partnera
Do 30 czerwca trwa nabór wniosków w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Brązowa, srebrna lub złota gwiazdka, która zostanie przyznana szkółce, będzie informacją dla rodzica, że zapisując tam swoje dziecko podjął właściwą decyzję.

Fundamentalnymi założeniami Programu Certyfikacji są: podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia młodych piłkarzy i piłkarek, stałe wyznaczanie standardów pracy z dziećmi, pomoc w ich szkoleniu, podnoszenie kompetencji fachowców dbających o sportowy i społeczny rozwój piłkarzy oraz weryfikacja szkółek piłkarskich. Szkółki z nadanym przez Polski Związek Piłki Nożnej certyfikatem utworzą elitę. By uzyskać brązową, srebrną lub złotą gwiazdkę, trzeba spełnić szereg kryteriów kluczowych z punktu widzenia rodziców młodych piłkarek i piłkarzy. Dokument ten to potwierdzenie najwyższych standardów, bezpieczeństwa oraz odpowiedniej jakości szkolenia.

Wszystkie dzieci szkolące się w certyfikowanych szkółkach muszą być objęte profesjonalną opieką medyczną oraz ubezpieczeniem na wypadek kontuzji. To niezwykle istotne w przypadku poważniejszych urazów, których leczenie oraz późniejsza rehabilitacja mogą nadszarpnąć domowy budżet. Ubezpieczenie znacznie zmniejsza takie ryzyko.

Treningi w certyfikowanej szkółce to także gwarancja zajęć pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, bezpiecznej infrastruktury i zapewnienia dzieciom odpowiedniego sprzętu treningowego.

Program Certyfikacji da rodzicom dostęp do wyszukiwarki szkółek, które mogą pochwalić się certyfikatem oraz możliwość przekazania informacji zwrotnej dotyczącej działań danego podmiotu szkoleniowego. Dzięki systemowi informatycznemu przeznaczonemu do administrowania szkółką, rodzice będą mogli na bieżąco pozyskiwać informacje o planie treningów swojego dziecka oraz śledzić karierę swojego dziecka dzięki profilowi zawodnika. W szkółkach wyróżnionych srebrną lub złotą gwiazdką zwiększą się też szanse dziecka na grę. Szkółki takie będą bowiem zobowiązane do organizowania turniejów.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to przede wszystkim pewność, że Twoje dziecko trenuje w najlepszych warunkach. Na programie skorzystają także same szkółki oraz trenerzy w nich pracujący. Dzięki wsparciu polskiego rządu, który przez 3 lata wesprze projekt łączną kwotą 130 mln zł (35 mln zł w 2020 roku, 45 mln zł w 2021 roku, 50 mln zł w 2022 roku), certyfikowane podmioty otrzymają dofinansowanie w ramach 3 obszarów: wynagrodzeń trenerów, podwyższania ich kwalifikacji oraz wynajmu obiektów sportowych. Przed szkoleniowcami otworzą się zatem nowe możliwości rozwoju zawodowego.

O certyfikat na jednym z trzech poziomów (brązowym, srebrnym lub złotym) mogą ubiegać się podmioty szkolące dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej z przedziału U6–U13, w okresie nie krótszym niż dwa ostatnie pełne sezony. Certyfikaty zostaną przyznane we wrześniu 2019 i będą obowiązywały przez dwa sezony piłkarskie, czyli do czerwca 2021 roku.

Sprawdź w szkółce swojego dziecka, czy złożyła już wniosek o przyjęcie do Programu Certyfikacji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące programu, skontaktuj się z Regionalnym Specjalistą ds. Rozwoju Piłki Amatorskiej w województwie lubelskim. Więcej informacji o programie znajdziesz również na stronie www.laczynaspilka.pl/certyfikacja. Ewentualne pytania można kierować także do Działu Wsparcia PZPN: [email protected], tel. 732 122 222.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gol24.pl Gol 24