Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Trudniejszego startu Dawid Szulczek chyba nie mógł sobie...

Czy Warta Poznań wygra jakiś mecz w PKO Ekstraklasie do końca 2021 roku? Łatwo nie będzie. Sprawdzamy terminarz Zielonych

Lech Poznań - Warta Poznań, niedziela, 28 listopada g. 15 - transmisja TVP Sport i Canal+ Sport

Trudniejszego startu Dawid Szulczek chyba nie mógł sobie wyobrazić. Z jednej strony dostał zespół po wyjazdowym zwycięstwie z Piastem Gliwice (1:0) i zapewne przez dwa tygodnie miał drużynę w lepszych humorach. Niestety starcie domowe z Wisłą Płock sprowadziło wszystko do poziomu sprzed jego przyjścia. Może i Zieloni grali odważniej i przeważali, ale i tak przegrali. Najpierw po pierwszej połowie, w której byli lepsi, stracili gola do szatni. Potem nabuzowani wyszli na przeciwnika po przerwie, to Adrian Lis "zabił mecz" fatalnym kiksem. Na koniec Wisła Płock podsumowała swój żenujący występ w Grodzisku Wlkp., strzelając sobie samobója, ale Warta i tak nie potrafiła nawet zremisować z tak słabym rywalem, który na wyjeździe do tej pory wszystko przegrywał.

Teraz Szulczek, który jest najmłodszym trenerem w Polsce z licencją UEFA Pro, stanie przed jednym z największych wyzwań w karierze. Przy kilkutysięcznej publiczności poprowadzi Wartę w derbach Poznania przeciwko Lechowi, gdzie szansa na punkty dla Zielonych jest iluzoryczna. Pytanie, jaką taktykę przyjmie młody trener na ten mecz. Z jednej strony jego Warta chce grać ofensywnie i wysokim pressingiem, nawet dominując rywala, ale to może przy Bułgarskiej skończyć się blamażem. Z drugiej, murowanie bramki też może nie przynieść efektu i Lech w końcu rozmontuje defensywę Warty. Tak, jak zrobił to w poprzednich derbach, dobijając Zielonych dwukrotnie w ostatnich minutach.

Gdzie Warta ma upatrywać szansy na punkty? Sami nie wiemy, a dodatkowo widzimy niechlubną passę Dawida Szulczka jeszcze z poprzedniego klubu w meczach wyjazdowych. Prowadzone przez niego Wigry Suwałki za jego kadencji nie potrafiły wygrać w delegacji od 10 spotkań i ta passa trwała aż o 15 maja... i trwa do dziś.