Damian Szymański zdobywcą Pucharu Grecji! AEK Ateny z podwójną koroną. Do krajowego pucharu dołożył tytuł mistrza kraju

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
EPA/ACHILLEAS CHIRAS PAP/EPA
Drużyna AEK Ateny, której piłkarzem jest Damian Szymański, zdobyła Puchar Grecji. W finałowym meczu w Volos pokonała 2:0 PAOK Saloniki, którego zawodnikiem jest Tomasz Kędziora. Szymański ze swoim klubem sięgnął po drugie trofeum w tym sezonie, AEK bowiem kilka tygodni temu świętował mistrzostwo Grecji.

Damian Szymański sięgnął po Puchar Grecji. Drugie trofeum w tym sezonie

Ze względów bezpieczeństwa spotkanie rozegrano przy pustych trybunach, a arbitrem był Niemiec Felix Brych. Kilka tygodni temu spekulowano, że z uwagi na ryzyko zamieszek może dojść do meczu w Sosnowcu. Ostatecznie jednak zdecydowano inaczej.

Damian Szymański grał do 61. minuty, a Tomasz Kędziora pojawił się na boisku na końcowe cztery minuty. Pierwszy z wymienionych najpewniej znajdzie się w kadrze na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Kędziora nie znalazł uznania w oczach Fernando Santosa. Portugalczyk nie powołał go na marcowe mecze z Czechami (1:3) i Albanią (1:0).

AEK już od szóstej minuty grał w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartką został ukarany Lazaros Rota. Prowadzenie ateńczykom dał w 26. minucie Kameruńczyk Harold Moukoudi, a wynik w doliczonym przez sędziego czasie gry ustalił Hiszpan Paulo Fernandes Cantin.

Półtora tygodnia temu AEK zapewnił sobie 13. w historii tytuł mistrza kraju. W Pucharze Grecji triumfował po raz 16. (PAP/oprac. własne)

AEK Ateny - PAOK Saloniki 2:0
Bramki: 26' Moukoudi, 90+2' Fernandes

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...