Dawid Kownacki z golem i asystą w 2. Bundeslidze

red
Andrzej Szkocki/Polskapress
Dawid Kownacki strzelił gola i zanotował asystę w meczu VfL Osnabruck - Fortuna Dusseldorf. Polski napastnik najpierw obsłużył rywala kapitalnym podaniem, a następnie wykorzystał rzut karny. Dla walczącej o awans Fortuny było to kluczowe zwycięstwo, a sam Kownacki przedłużył nadzieje swojej drużyny.

Dawid Kownacki pojawił się na boisku od pierwszej minuty meczu pomiędzy Osnabruck a Fortuną Dusseldorf. Już w 37. minucie udowodnił, dlaczego warto na niego stawiać od początku. Polak dograł do Kristoffera Petetsona, który ładnie zakończył akcję całego zespołu. Dla Dawida Kownackiego to już czwarta asysta w tym sezonie 2. Bundesligi.

Po przerwie były lechita sam już wpisał się na listę strzelców. Pewnie wykorzystał rzut karny, zdobywając jednocześnie swoje piąte trafienie w lidze. Fortuna wygrała na wyjeździe 3:0, a trzecią bramkę zdobył Marcel Sobottka.

Na ten moment Fortuna Dusseldorf jest na szóstym miejscu w tabeli i do lokaty gwarantującej udział w barażach traci cztery punkty.