Dawid Kownacki zapewnił zwycięstwo młodzieżowej reprezentacji Polski (WIDEO, BRAMKI)

Wojciech Maćczak
Dawid Kownacki zapewnił reprezentacji U-17 zwycięstwo z Grecją
Dawid Kownacki zapewnił reprezentacji U-17 zwycięstwo z Grecją Marek Zakrzewski
Zawodnik Lecha Poznań Dawid Kownacki zaliczył świetny występ w reprezentacji Polski do lat 17. Młody pomocnik zdobył dwa gole i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo z Grecją w pierwszym meczu eliminacji Mistrzostw Europy.

Siedemnastoletni pomocnik Lecha po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali w 26. minucie. Kolejne trafienie dołożył dziewięć minut po przerwie (w tej grupie wiekowej mecze trwają 2x40 minut), a Greków stać było jedynie na zdobycie honorowego gola, co uczynił w 63. minucie Andréas Xirós.

Dzięki temu zwycięstwu Polacy zajmują pierwsze miejsce w czterozespołowej grupie, bo w drugim meczu pomiędzy Norwegią a Turcją padł bezbramkowy remis. Kolejne spotkanie podopieczni Roberta Wójcika rozegrają w czwartek, 27. marca, a ich rywalem będą Norwegowie.

Obecne rozgrywki do II faza eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy. Bierze w niej udział 28 zespołów, podzielonych na siedem grup. Do turnieju finałowego na Malcie (odbędzie się w maju) awansują tylko zwycięzcy poszczególnych grup.

Z powodu uczestnictwa w turnieju eliminacyjnym młody pomocnik Lecha nie wystąpił w meczu ligowym z gdańską Lechią, zabraknie go również w kadrze "Kolejorza" na pojedynek z Legią Warszawa.

Grecja - Polska 1:2

Gole: Andréas Xirós 63' - Dawid Kownacki 26', 49'

Skład Polski: Bartłomiej Drągowski - Paweł Marczuk, Mateusz Wieteska, Damian Dudała, Michael Olczyk - Oktawian Skrzecz (79' Kamil Szubertowski), Michał Borecki, Filip Jagiełło, Michał Walski (68' Michał Biskup), Miłosz Kozak (74' Marcin Gałkowski) - Dawid Kownacki